[ ŁADOWANIE STRONY ]
LODOWE PRZEDSZKOLE – NOWY PROJEKT WIELOSEKCYJNEJ AKADEMII MŁODA GIEKSA.
LODOWE PRZEDSZKOLE – NOWY PROJEKT WIELOSEKCYJNEJ AKADEMII MŁODA GIEKSA.

W czwartek 3 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu "Lodowe Przedszkole". To autorski projekt Wielosekcyjnej Akademii "Młodej GieKSy", w którym biorą udział katowickie przedszkola. Zajęcia odbywają się na lodowisku "Spodek" w Katowicach, gdzie pod czujnym okiem trenerów Akademii Hokejowej "Młoda GieKSa" dzieci uczą się jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja.  W ramach prowadzonych zajęć sportowych dzieci nauczą się również dyscypliny, pracy w grupie jak również właściwego podejścia do rywalizacji sportowej.

Grupy przedszkolne mają zapewniony transport na lodowisko, a każdy młody uczestnik "Lodowego Przedszkola" na czas zajęć dostaje niezbędne wyposażenie hokejowe czyli kij, łyżwy, kask oraz rękawice. Na tafli lodu na przedszkolaków czekają również kolorowe kostki, "pingwiny", pachołki - czyli wszystko to co ułatwia poruszanie się po lodowisku.

O programie wypowiedział się prezes Fundacji Sportowe Katowice Marcin Ćwikła:

"Projekt Lodowe Przedszkole ma na celu propagowanie i upowszechnianie hokeja wśród najmłodszych mieszkańców Katowic. Chcemy zaszczepić w nich ducha sportu oraz chęć do aktywnej formy spędzania czasu. To również wiele korzyści o charakterze społeczno–wychowawczym. Dodatkowo, Akademia ze swojej strony zapewnia wszelkie aspekty związane z organizacją takich zajęć, począwszy od transportu, przez sprzęt hokejowy, po profesjonalnych trenerów. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie uczestnictwem w tym programie zarówno ze strony przedszkoli jak również samych dzieci, co jak sądzę przełoży się na rozwój tej dyscypliny w naszym mieście"

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w każdy wtorek i czwartek, aż do marca 2020 roku.

W tym tygodniu gościliśmy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Katowicach, a już w przyszłym tygodniu odwiedzą nas dzieci z: Miejskiego Przedszkola nr 20 oraz Miejskiego Przedszkola nr 22 w Katowicach.

Zainteresowane przedszkola zapraszamy do współpracy!Wszystkich chętnych zapraszamy również na zajęcia naborowe, które odbywają się na lodowisku "Spodek" w dniach:

środa 18:00 - 18:50

sobota 8:00 - 8:50

niedziela 8:00 - 8:50

Kontakt:

Marcin Penczek – koordynator sekcji hokeja

Tel: 733 061 672

Więcej o naborach do sekcji hokeja: TUTAJ

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
SEKCJA HOKEJA WRACA DO TRENINGÓW
ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE PIŁKI NOŻNEJ ODWOŁANE
WZNOWIENIE ZAJĘĆ TRENINGOWYCH
KONKURS - DOMINO'S PIZZA
NABORY DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO