[ ŁADOWANIE STRONY ]
MŁODA GIEKSA WINTER CAMP 2020
PRZEDSTAWIAMY PODSUMOWANIE Z OBOZU DOCHODZENIOWEGO MŁODA GIEKSA WINTER CAMP 2020.

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym, podczas ferii zimowych nasza Akademia Hokejowa realizuje konsultacje szkoleniowe w formie obozu dochodzeniowego.

W dniach 20-24.02.2020, odbywały się całodniowe zajęcia pod nazwą "Młoda Gieksa Winter Camp 2020", w których udział brali zawodnicy rocznika 2012-2007.

Każdy dzień zaczynał się aerobikiem, który pełnił również rolę rozgrzewki ogólnorozwojowej. Następnie na lodowisku Spodek, odbywały się zajęcia na lodzie. Zawodnicy pracowali nad obniżeniem pozycji na lodzie mocnym odbiciem oraz nad szybkością z krążkiem, która jest kluczowa w nowoczesnym hokeju.

Hasło przewodnie zajęć na lodzie to: ,,być szybkim jak Connor McDavid” - zawodnik Edmonton Olilers, który jest uznawany za najszybszego zawodnika na świecie (w sobotę 25.01 najszybszym zawodnikiem został Mathew Barzal-New York Islanders).

Po zajęciach na lodzie zawodnicy przechodzili na salę gimnastyczną katowickiego Spodka, gdzie hokeiści pracowali nad zwinnością w formie wyścigów oraz gier i zabaw. Po posiłku głównym przyszedł czas na zajęcia teoretyczne. Trenerzy przeprowadzili dla zawodników analizę ruchu najszybszych hokeistów na świecie oraz mieli okazję spotkać się z zawodnikami drużyny seniorów GKS Katowice: Teddym da Costą oraz Jussim Makkonenem. Nasi zawodnicy mieli możliwość zadania kilku pytań, dowiedzieć się jak wygląda życie profesjonalnego sportowca, gra na Mistrzostwach Świata Elity oraz w lidze KHL czy SHL. Każdy dzień treningowy zakończony był zajęciami stretchingu.

Nie odbyło się również bez dodatkowych atrakcji. Młodzi hokeiści mieli okazję zwiedzić Stadion Śląski oraz dowiedzieć się o historii imprez sportowych, które miały tam miejsce.

Podczas ferii odbywały się również zajęcia specjalistyczne dla bramkarzy, które były prowadzone przez byłego bramkarza Reprezentacji Polski - Mariusza Kiecę. Na zakończenie obozu zawodnikom wyświetlony został mecz Polska - USA z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville 1992. Był to ostatni występ Biało-Czerwonych na igrzyskach.

Mamy nadzieję że nasi wychowankowie również będą kiedyś reprezentować nasz kraj na dużych turniejach międzynarodowych.

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PIŁKARKI NA WYJEŹDZIE W OSTRAWIE
HOKEIŚCI WRÓCILI DO GRY
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
GIEKSA ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI