[ ŁADOWANIE STRONY ]
WZNOWIENIE ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

               Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wynikającej z niego decyzji MOSiR Katowice o udostępnieniu obiektów dla klubów i grup zorganizowanych Zarząd Fundacji Sportowe Katowice podjął decyzję o wznowieniu zajęć treningowych zgodnie z wytycznymi rozporządzenia Rady Ministrów oraz komunikatu Prezydenta Miasta Katowice, ściśle określającego zasady korzystania z miejskich obiektów sportowych.

               Wielosekcyjna Akademia „Młoda GieKSa” przeprowadziła szereg działań mających umożliwić bezpieczny powrót do treningów z zachowaniem odpowiednich środków organizacyjnych i sanitarnych.

               Zapisy powyżej wymienionych dokumentów oraz uwarunkowania infrastrukturalne aktualnie pozwoliły na powrót do grupowych treningów młodym piłkarkom i piłkarzom. Pierwsze grupy  trenowały już 6 maja, a od 11 maja systematyczne zajęcia grupowe będą realizować wszystkie grupy piłki nożnej, za wyjątkiem Filii Witosa, gdzie wznowienie zajęć uniemożliwia dalsze zamknięcie boiska, na których trenowały grupy z tej lokalizacji oraz grup naborowych, w których utrzymanie zasad bezpiecznego treningu mogłoby być trudne ze względu na wiek uczestników.

               Zarząd Fundacji wraz z Trenerami zwraca się do Zawodników i Ich Rodziców o ścisłe przestrzeganie opracowanego na czas obostrzeń regulaminu treningów tymczasowych, który uwzględnia stosowne zapisy w zakresie bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

               Jednocześnie informujemy, że Zarząd Fundacji Sportowe Katowice we współpracy z koordynatorami pozostałych sekcji podejmuje działania mające na celu umożliwienie wznowienia treningów grupowych w sekcjach hokeja, siatkówki oraz tenisa, o wszelkich postanowieniach w tym obszarze będziemy komunikować na bieżąco.

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PIŁKARKI NA WYJEŹDZIE W OSTRAWIE
HOKEIŚCI WRÓCILI DO GRY
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
GIEKSA ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI