[ ŁADOWANIE STRONY ]
CLJ: GKS KATOWICE - FC WROCŁAW ACADEMY

GKS Katowice: Soberka - Trepka, Szala, Podwapiński, Gierczak, Kupczyk, Maroszek, Adamczyk, Rokita, Sivtsev, Gierałtowski oraz Bród, Maziarz

FC Wrocław Academy: Żelezny - Chalicki, Gruś, Marczewski, Zender, Maścianica, Bielecki, Peniuk, Duda, Ziętek, Sowa oraz Radomyski, Markowski, Bartnik

W pierwszej kolejce Centralnej Ligi Juniorów GKS Katowice uległ zespołowi FC Wrocław Academy 0:1. Spotkanie mogło podobać się kibicom zgromadzonym przy ul. Alfreda 1. Otwarta gra i szybkie, składne akcje nie pozwalały oderwać wzroku od boiskowych wydarzeń. Juniorzy GKS-u Katowice szukali okazji do zdobycia gola akcjami oskrzydlającymi. Bramka padła jednak dla gości z Wrocławia. Dawid Zender wykorzystał dogranie w pole karne i skierował piłkę do siatki. Podrażniona GieKSa chciała szybko doprowadzić do remisu. Wysoki pressing na połowie przeciwnika mógł przynieść pozytywny efekt, ale brakowało skuteczności pod bramką Żeleznego. W końcówce pierwszej połowy okazję z rzutu rożnego miał zespół z Wrocławia, lecz strzał głową minął bramkę Soberki.

Druga część gry zaczęła się od dobrej okazji dla gości. Zender technicznym uderzeniem był bliski zdobycia drugiego gola. Juniorzy GKS-u starali się zaskoczyć zespół przyjezdnych szybkimi kontratakami. Aktywny na prawym skrzydle był Kupczyk. Dobrze zorganizowana defensywa FC Wrocław Academy potrafiła skutecznie przerywać ataki gospodarzy. GKS Katowice stwarzał szanse także po stałych fragmentach gry. Piłka po zagraniach z rzutu wolnego lub rzutu rożnego mijała jednak bramkę gości. Katowiczanie dominowali, ale wynik był korzystny dla zespołu z Wrocławia. W ostatnich minutach okazję na zmianę rezultatu miał Bród, lecz jego strzał obronił Żelezny. Więcej okazji kibice nie obejrzeli. Juniorzy FC Wrocław Academy wygrali z GKS-em Katowice 1:0

Po meczu krótkiej wypowiedzi udzielił trener juniorów GKS-u Katowice - Łukasz Bagsik. „Według mnie decydująca w kontekście końcowego wyniku była pierwsza połowa. Niestety dostosowaliśmy się do stylu gry przeciwnika, a my w ten sposób nie potrafimy grać. Dwie dobre zmiany w przerwie zaowocowały poprawą jakości. Zabrakło trochę umiejętności i zdecydowania pod bramką. Za nami okres przygotowawczy, podczas którego wykonaliśmy wszystko, co zakładaliśmy. Uważam, że drużyna jest dobrze przygotowana i myślę, że mimo porażki, był to dla nas wartościowy mecz. Każdy z zawodników zebrał ważne doświadczenie. Chciałbym żeby ta liga była środowiskiem, w którym każdy z graczy zrobi bardzo duży progres”.