[ ŁADOWANIE STRONY ]
PROGRAM TRENINGOWY DLA TENISITÓW
WYMUSZONA PRZERWA W ROZGRYWKACH TENISOWYCH I TRENINGACH SPOWODOWANA PRZEZ PANDEMIĘ KORONAWIRUSA NIE OZNACZA BRAKU AKTYWNOŚCI ZE STRONY NASZYCH ZAWODNIKÓW. TENISIŚCI OTRZYMALI PLANY TRENINGOWE.

Podtrzymanie obecnie obowiązujących restrykcji związanych z pandemią COVID-19 jest równoznaczne z brakiem wydarzeń sportowych czy treningów, w których mogliby brać udział młodzieżowcy. Z tego powodu trener tenisa w naszej Akademii – Bartłomiej Brzózka przesłał przykładowe zestawy ćwiczeń w domu i na świeżym powietrzu, które zostały opracowane przez specjalistów z Polskiego Związku Tenisowego.

Program treningowy zawiera różnego rodzaju ćwiczenia koordynacyjne, rozciągające, stabilizacyjne czy funkcjonalne dla młodych tenisistów. Zawodnicy w odnośnikach mogą również znaleźć aktywności związane z trenowaniem mięśni brzucha i grzbietu, a także ćwiczenia obwodowe. Do każdego treningu zostały dodane zdjęcia, które prezentują prawidłowe wykonania ćwiczenia.

Dodatkowo, na stronie Polskiego Związku Tenisa można znaleźć ciekawe wykłady sportowo-naukowe dotyczące m.in. wydatku energetycznego spoczynkowego i wysiłkowego czy codziennej diety.

Szczegółowe programy treningowe: www.pzt.pl/1_44/materialy-szkoleniowe.aspx

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.05.21-20.05.21)
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
PODSUMOWANIE WEEKENDU (08.05.21-12.05.21)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (08.05.21-12.05.21)