[ ŁADOWANIE STRONY ]
PAWEŁ KRZYSZTOPORSKI: ROZWÓJ INDYWIDUALNY JEST PRIORYTETEM
W TRAKCIE PRZERWY W ROZGRYWKACH LIGOWYCH WYWIADU UDZIELIŁ TRENER DRUŻYNY JUNIORÓW MŁODSZYCH (B2). PAWEŁ KRZYSZTOPORSKI JEST ZADOWOLONY Z POSTĘPÓW WYKONANYCH PRZEZ SWOICH PODOPIECZNYCH.

Jak ocenia Trener dotychczasową postawę zespołu w bieżącym sezonie?

W sezonie 2020/2021 możemy rywalizować z czołowymi zespołami z województwa śląskiego w kategorii B2 (rocznik 2005). Poziom drużyn jest bardzo wysoki. Dzisiaj znajdujemy się w środku stawki goniąc takie zespoły jak Raków Częstochowa, GKS Tychy czy Rekord Bielsko Biała. Jestem zadowolony z postępów jakie mój zespól wykonuje, zwłaszcza w obszarze taktyki gry w ataku oraz rozumienia gry. Przygotowanie motoryczne to także ważny punkt przygotowań drużyny, za który odpowiada trener Arkadiusz Kupczak. Jesteśmy zgodni, że wraz z progresem zespołu, poszczególni zawodnicy muszą „rosnąć” i harmonijnie się rozwijać. Rozwój indywidualny piłkarza jest dla nas priorytetem.

Czy przerwa w rozgrywkach może negatywnie wpłynąć na zespół?

Jestem przekonany, że zawodnicy wrócą w dobrej formie sportowej. Mamy świadomych graczy. Z wielką powagą, ale i ochotą przystępują do zajęć indywidualnych. Wiem, że zawodnicy nie zapomną przez trzy tygodnie jak grać w piłkę.

Jak wyglądają plany treningowe dla zawodników?

Każdy z zawodników otrzymał plan przygotowania motorycznego ukierunkowany pod jego obecne możliwości i predyspozycje oraz program przygotowania technicznego, czyli ćwiczeń z piłką. Poprzez cykliczne spotkania online analizujemy obszary taktyczne wykorzystywane np. przez kluby występujące w silnych europejskich ligach.

Jak w trakcie sezonu wyglądają analizy gry przeciwników? Do czego przykuwa Trener największą uwagę?

Moja analiza przeciwnika opiera się na zdobywaniu kluczowych informacji o zespole przeciwnym czyli m.in. ustawienie drużyny, skład personalny, dotychczasowa forma. Analizuję również materiały video z wcześniejszych naszych spotkań. W lidze B2 na przestrzeni sezonu gramy z każdym rywalem cztery razy. To wystarczająco, by wiedzieć o sobie naprawdę wiele.

Jak wyglądają odprawy przedmeczowe? Czy zawodników trzeba specjalnie motywować przed spotkaniami?

Nasza odprawa przedmeczowa zaczyna się, tak naprawdę, kilka dni przed meczem. W trakcie zajęć pracujemy nad strategią, w oparciu o ustalony model gry, która pomoże odnieść nam zwycięstwo. Staram się przekazać jak najwięcej informacji w trakcie zajęć, by tuż przed meczem zawodnik był skupiony i myślał przede wszystkim o swoich mocnych stronach. Myślę, że obecnie zawodników trzeba inspirować. Młodym sportowcom w wieku 16 lat motywacji i determinacji nie brakuje. Często zauważam nawet jej nadwyżkę.

Czy w związku z przerwaniem rozgrywek, cele na ten sezon uległy zmianie?

Naszym celem zawsze będzie rozwój indywidualny zawodników we wszystkich obszarach. Jako zespół potrzebujemy zwycięstw, by utrzymać przewagę nad zespołami z drugiej polowy tabeli oraz spróbować wygrać z drużynami, które są przed nami. Tego jeszcze niestety nie udało nam się dokonać. Warto zaznaczyć, że chcemy, by nasze zwycięstwa były efektem dobrej, systematycznej gry.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.05.21-20.05.21)
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
PODSUMOWANIE WEEKENDU (08.05.21-12.05.21)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (08.05.21-12.05.21)