[ ŁADOWANIE STRONY ]
MARCIN PENCZEK: TECHNIKA JAZDY I KONTROLA KRĄŻKA, NA TO ZWRACAM UWAGĘ
ZESPÓŁ MIKRUSA ZAKOŃCZYŁ ROZGRYWKI LIGOWE WYGRYWAJĄC ZMAGANIA W GRUPIE B. TRENER DRUŻYNY – MARCIN PENCZEK – PODSUMOWAŁ SEZON W WYKONANIU SWOICH PODOPIECZNYCH.

Czy jest Trener zadowolony z postawy hokeistów?

Biorąc pod uwagę cele szkoleniowe, myślę że zostały one osiągnięte. Rocznikiem wiodącym w tej grupie był 2010, a nasza drużyna składała się z sześciu zawodników z tego rocznika włącznie z bramkarką. Resztę składu uzupełnialiśmy graczami z roczników 2011 i 2012. Było więcej radości z gry, niż smutku. Można więc powiedzieć, że jestem zadowolony z naszych hokeistów.

Zawodnicy rozegrali 17 spotkań na przestrzeni całego sezonu. Czy w ostatnich meczach było widać zmęczenie w ich grze?

Myślę, że ta liczba spotkań nie robi wrażenia na chłopakach. Rocznik 2010 grał jeszcze w lidze Żaka Młodszego, więc zagrali około 40 spotkań. Nie liczymy tutaj sparingów i turniejów. Mecz w tej grupie wiekowej jest treningiem. Chcę żeby podczas spotkań zawodnicy próbowali używać elementów technicznych, nad którymi pracowaliśmy wcześniej oraz żeby czerpali radość z gry.

Z jakim zespołem grało się najtrudniej?

Nie było łatwych przeciwników. W tej kategorii wiekowej UKS Zagłębie Sosnowiec ma najlepszą drużynę. Wiele drużyn ma jednak dobrze wyszkolonych technicznie zawodników.

Jak często odbywają się treningi?

W trakcie sezonu zawodnicy tej grupy byli 3-4 razy w tygodniu na lodzie. Dodatkowo, raz na tydzień pracujemy na sali. Treningi prowadzi trener przegotowania motorycznego lub trenerzy klubowi po konsultacji z motorykiem. Do tego dochodzą oczywiście mecze weekendowe.

Na jakie elementy gry poświęca Trener najwięcej uwagi?

Technika jazdy i kontrola krążka, na to zwracam uwagę podczas treningów. Ostatnio rozmawialiśmy w klubie o słowach kluczowych, które chcemy, aby definiowały pracę trenerów oraz pracę naszych zawodników w całym klubie. Dyscyplina, jakość, radość, klub. Te słowa najlepiej oddają to, czego chcemy od siebie oraz graczy.

Czy po zakończeniu rozgrywek, hokeiści dalej będą trenować?

Oczywiście, trenujemy dalej. W tym sezonie będziemy na lodowisku do końca czerwca. Jednak będziemy koncentrować się bardziej na elementach motorycznych oraz technice użytkowej kija poza lodem.

Jakie cele stawia Trener przed zespołem w kontekście najbliższej przyszłości?

Jeszcze nie wiadomo w jakiej konfiguracji trenerskiej będziemy w przyszłym sezonie. Dochodzi również do zmian roczników w drużynach, więc nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Jednak mamy w Akademii program pracy dla każdej kategorii wiekowej oraz już wcześniej wyznaczone cele szkoleniowe. Sztandarowym celem będzie doskonalenie umiejętności technicznych oraz nauka rozwiązywania sytuacji na lodzie. Na rezultaty musimy jeszcze trochę poczekać. Ja osobiście uwielbiam prowadzić drużyny, które grają mecze na tak zwanym „styku”. Fajnie jest wygrywać... każdy trener oraz zawodnik tego chce, to buduje renomę. Natomiast ludzie znający się na sporcie będą widzieli, gdzie szukać efektów dobrej pracy i dlaczego, nie zawsze muszą być to wyniki.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.05.21-20.05.21)
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
PODSUMOWANIE WEEKENDU (08.05.21-12.05.21)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (08.05.21-12.05.21)