[ ŁADOWANIE STRONY ]
SAJMON GRELICH: BARDZO DOBRA ATMOSFERA W ZESPOLE
TRENER NAJMŁODSZEJ DRUŻYNY W AKADEMII – MINI HOKEJA – WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT PRZEBIEGU NIEDAWNO ZAKOŃCZONEGO SEZONU. SAJMON GRELICH WYJAŚNIŁ RÓWNIEŻ, CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ PRACA Z MŁODZIEŻĄ.

Drużyna mini hokeja wygrała w tym sezonie aż cztery turnieje. Co przyczyniło się do tak dobrej formy młodych hokeistów?

Ciężkie i regularne treningi oraz dyscyplina i bardzo dobra atmosfera w zespole. Nie było odpuszczania, każdy z zawodników dawał z siebie maksimum podczas meczów. Zawsze była walka o każdy krążek i centymetr na lodzie, jeżeli komuś przytrafił się błąd, to inni go naprawiali według zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Jest to efekt regularnych treningów i prawie stuprocentowej frekwencji na zajęciach. Jeżeli chodzi o sukcesy to również należy zaznaczyć, że wzięliśmy udział w II Międzynarodowym Turnieju Mini Hokeja Laszkiewicz Cup, w którym zajęliśmy III miejsce.

Dzięki dobrym wynikom w pierwszej fazie sezonu, GieKSa awansowała do grupy A. Czy różnica między grupą A i grupą B jest znacząca?

Tak, różnica była znacząca, ponieważ spotkały się cztery najlepsze zespoły, a to spowodowało, że każdy mecz był trudny i wyrównany. Często jeden błąd przesądzał o wyniku meczu. Duży wpływ miało też mentalne nastawnie zawodników i dyspozycja dnia. Drużyna która pierwsza uzyskała przewagę psychiczną przeważnie wygrywała mecz. Wśród dzieci jest to bardzo ważny aspekt.

W drugiej fazie sezonu zespół wygrał 1 z 3 turniejów, gdyż ostatni został odwołany. Czy jest Trener zadowolony z postawy zespołu?

Tak jestem zadowolony, ale zawsze jest coś do poprawy i jakiś niedosyt pozostał. W trakcie minionego sezonu z turnieju na turniej było widać postępy naszych zawodników, nabierali pewności siebie i wiary we własne umiejętności. Uważam, że gdyby nie przerwa spowodowana pandemii to sukcesów i radości pod koniec sezonu mielibyśmy więcej, ponieważ forma cały czas szła w górę.

Jak często w trakcie sezonu trenują hokeiści?

Trzy razy w tygodniu mamy treningi na lodowisku, raz trening ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej i oczywiście jeszcze turnieje. Oprócz tego, zawodnicy trenują indywidualnie na strzelnicy. Należy zaznaczyć, że część zawodników otrzymywała również powołania na treningi i mecze do starszej grupy mikrusa.

Czy po ostatnim meczu w sezonie treningi kończą się?

Żeby grać na najwyższym poziomie to trzeba trenować cały rok, dlatego mamy treningi przez 11 miesięcy w roku. Trenujemy od początku sierpnia do końca czerwca. Lipiec jest żeby odpocząć od hokeja i drużyny, ale nie od aktywności fizycznej.

Czym charakteryzuje się praca z najmłodszymi hokeistami w Akademii?

Trudno odpowiedzieć w kilku zdaniach. Każde dziecko inaczej się rozwija. Jedni łapią jakiś element szybko, u innych potrzeba więcej czasu i cierpliwości na jego opanowanie. Kolejna sprawa to wyegzekwowanie od dziecka, żeby wykonywało ćwiczenie poprawnie, w taki sposób, żeby nie zraziło się do trenowania. W swojej pracy spotykamy dzieci z różnymi charakterami, nawykami, każde dziecko jest inaczej wychowywane przez rodziców. Zadaniem trenerów jest wyśrodkowanie tego wszystkiego. Należy to tak poukładać, żeby w treningi zaangażować wszystkich. Dzieci po każdym treningu powinny czuć niedosyt i wyrażać chęć przyjścia na kolejny. Żeby pojawiły się efekty, musimy tworzyć jedność z trenerami, zawodnikami i rodzicami. Nie ma miejsca na nieporozumienia - musimy ciągnąć ten wózek w jednym kierunku. Kiedy to wszystko osiągniemy, to zaczynamy pracę od nowa, bo do klubu przychodzą inne dzieci. Tak właśnie w skrócie wygląda praca z najmłodszymi.

Ilu zawodników znajduje się obecnie w zespole mini hokeja?

W minionym sezonie w zespole mini hokeja było 20 zawodników. W turniejach przeważnie może zagrać 12 w polu oraz 2 bramkarzy. Jak widać rywalizacja o miejsce w składzie była spora. W przyszły sezonie będzie jeszcze większa, ponieważ dzieci w naszym klubie cały czas przybywa.

Jakie są główne cele pańskiej pracy?

Dla klubu chcemy odbudować wszystkie szczeble hokeja młodzieżowego, doprowadzić jak największą ilość zawodników do drużyny seniorów oraz reprezentacji. U zawodników chcemy wykształcić takie cechy charakteru jak samodyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu, koleżeństwo, pokonywanie słabości, szacunek do innych, pokora. Chcemy, żeby w dorosłym życiu radzili sobie z problemami. A ja po prostu chcę na starość, usiąść na trybunach i zobaczyć naszych wychowanków jak grają o najwyższe cele.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.05.21-20.05.21)
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
PODSUMOWANIE WEEKENDU (08.05.21-12.05.21)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (08.05.21-12.05.21)