[ ŁADOWANIE STRONY ]
4. MIEJSCE NA TURNIEJU BELLSPORT
DRUŻYNA GKS-U KATOWICE U-8 OD CZWARTKU 29 KWIETNIA PRZEBYWAŁA W ZAKOPANEM NA KOLEJNYM TURNIEJU Z SERII BELLSPORT. PODOPIECZNI TRENERA RAFAŁA GNIOTA OSTATECZNIE UPLASOWALI SIĘ NA 4. MIEJSCU W ROZGRYWKACH.

W turnieju organizowanym w Zakopanem brało udział 36 zespołów z całej Polski. Do tego grona należy zaliczyć również młodzieżowe drużyny klubów, występujących na co dzień na najwyższym szczeblu piłkarskim w kraju, a więc w Ekstraklasie. W piątek 30 kwietnia, w pierwszym dniu Turnieju Bellsport, nasi zawodnicy z rocznika 2013 wystąpili w czterech spotkaniach grupowych. Młodzi piłkarze w tych meczach strzelili aż 27 bramek, tracąc przy tym zaledwie 4. Rezultaty prezentowały się następująco:

GKS Katowice 3:1 Kotwica Kołobrzeg

GKS Katowice 10:0 AP Wierchy Rabka

Młode Talenty Toruń 0:4 GKS Katowice

Lech Poznań FA Nowa Dęba 3:10 GKS Katowice

Wyniki z pierwszych meczów grupowych zapewniły pierwsze miejsce w tabeli i awans do zestawienia sześciu najlepszych drużyn turnieju. W kolejnym dniu rozgrywek nasi młodzi zawodnicy dokończyli zmagania grupowe meczem z Pogonią Szczecin oraz rozpoczęli rywalizacje o miejsca 1-6.

GKS Katowice 4:2 Pogoń Szczecin

Lech Poznań 5:3 GKS Katowice

GKS Katowice 1:1 Śląsk Wrocław

W niedzielę 2 maja piłkarze GKS-u Katowice wystąpili w decydujących trzech meczach fazy play off Turnieju Bellsport. Wygrana oraz dwie porażki uplasowały katowiczan ostatecznie na 4. miejscu.

GKS Katowice 1:0 Barca Academy

Jagiellonia Białystok 4:1 GKS Katowice

GKS Katowice 2:3 Stal Rzeszów

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom należą się gratulacje za świetne przygotowanie i bardzo dobre wyniki z silnymi zespołami z całej Polski. Jeden z naszych zawodników – Marcel Kałuża - został wyróżniony za grę na przestrzeni całego turnieju i trafił do drużyny marzeń Bellsport. Po zakończeniu rozgrywek, krótkiej wypowiedzi Rafał Gniot, udzielił trener GKS-u Katowice U-8.

„Po pierwsze brawa dla chłopaków za cały turniej. W każdym meczu zespół starał się dominować nad przeciwnikiem. Oczywiście, były lepsze momenty jak i słabsze. Oceniając jednak cały turniej należy pochwalić wszystkich zawodników za grę, zaangażowanie i realizację zadań nakreślonych przez trenera. Podziękowania należą się również rodzicom za super doping na miejscu, a także pomoc. Turniej pokazał, że jesteśmy drużyą, która może obecnie rywalizować jak równy z równym z każdym zespołem, a to wyzwala jeszcze większą energię do pracy”.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.05.21-20.05.21)
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
PODSUMOWANIE WEEKENDU (08.05.21-12.05.21)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (08.05.21-12.05.21)