[ ŁADOWANIE STRONY ]
MARCIN PENCZEK: PRACUJEMY NAD WYTRZYMAŁOŚCIĄ
HOKEIŚCI Z WIELOSEKCYJNEJ AKADEMII MŁODA GIEKSA, OPRÓCZ TRENINGÓW NA SALI GIMNASTYCZNEJ I LODOWISKU, MAJĄ RÓWNIEŻ ZAJĘCIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. TRENER MARCIN PENCZEK SCHARAKTERYZOWAŁ TRENINGI SWOICH PODOPIECZNYCH I ZAPOWIEDZIAŁ SPARINGI MIESZANE.

Czym charakteryzują się treningi hokeistów na świeżym powietrzu?

Przede wszystkim jest to praca nad wytrzymałością tlenową. Oczywiście, wszystko robimy w porozumieniu z naszym trenerem przygotowania motorycznego. Na początku używaliśmy tylko metody ciągłej, natomiast teraz, przechodzimy do kształtowania wytrzymałości metodą interwałową. Będzie zarówno bieg, jak i marsz. Chłopaki dobrze przeszli pierwszą fazę adaptacji, także możemy zacząć treningi na wyższych obrotach.

Co mają na celu te treningi?

Chcemy zwiększyć możliwości wysiłkowe naszych hokeistów. Pracujemy także nad wytrzymałością tlenową i chcemy, aby przyzwyczaili się do intensywności klasycznych treningów na lodzie. Teraz jest na to dobry czas. W tej grupie są zawodnicy U-13 i U-14. Według wszystkich zaleceń programowych, teraz przychodzi moment, kiedy właśnie powinniśmy pracować nad elementem przygotowania motorycznego.

Czy są to klasyczne treningi wytrzymałościowe?

Tak, to jest baza, na której potem będziemy budowali kolejne, bardziej zaawansowane cechy motoryczne. W młodszych grupach zwykle takich treningów się nie przeprowadza, natomiast w tym roczniku, jak najbardziej.

W takim razie, które grupy hokeistów mają treningi na dworze?

Oczywiście, młodsze grupy też ćwiczą na świeżym powietrzu. Oni skupiają się jednak na zupełnie innych akcentach. Pracują głównie na formie zabawowej. Do tego dochodzą akcenty szybkościowe i zwinnościowe – to są cechy dominujące w tych grupach wiekowych. Natomiast nasza najstarsza grupa, podejmuje się bardziej rozbudowanych metod treningowych, ze względu na to, że są starsi.

W jakich miejscach trenują hokeiści?

Można powiedzieć, że tutaj, na Załęskiej Hałdzie mamy urozmaicenie. Chłopcy mogą w końcu wyjść z sal gimnastycznych czy lodowiska i popracować na łonie natury. Oprócz tego aż do czerwca będziemy mieli treningi na lodowisku. Wiem, że młodsze grupy trenują na Muchowcu. Czasami są to również otwarte treningi pokazowe. Myślę, że jest kompleksowo.

Czy w najbliższym czasie planowane są jakieś sparingi?

Na chwilę obecną nie chcemy rozgrywać typowych sparingów, żeby nie dodawać hokeistom dodatkowej presji. Jesteśmy teraz w czasie budowania formy i przygotowywania się do następnego sezonu. Okres sparingów zaczniemy w okolicach sierpnia. Mamy jednak w planach sparingi mieszane, np. KH Katowice Naprzód Janów. Sparingi mieszane wyglądają w ten sposób, że na mecz przychodzą zawodnicy z innej drużyny i zostaną włączeni do drużyn wraz z graczami Młodej GieKSy. Uważamy, że to dobry pomysł, gdyż sama obecność nowego zawodnika na treningu wpływa na poziom mobilizacji i rywalizacji.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODZIĘKOWANIA DLA TRENERA ŁUKASZA BAGSIKA
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-22.06.21)
KOLEJNE POWOŁANIA DLA ZAWODNIKÓW GIEKSY
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-27.06.21)
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO DRUŻYNY Z ROCZNIKÓW 2007/2008