[ ŁADOWANIE STRONY ]
GRZEGORZ SŁABY: KAŻDY ZACZYNAŁ OD SPORTU MŁODZIEŻOWEGO
TRENER PIERWSZEGO ZESPOŁU GKS-U KATOWICE W PIŁCE SIATKOWEJ BYŁ OBECNY NA ZAJĘCIACH PRZYGOTOWAWCZYCH W SP NR 54. GRZEGORZ SŁABY UDZIELIŁ MŁODYM ZAWODNIKOM CENNYCH WSKAZÓWEK I PRZYZAŁ, ŻE W PRZYSZŁOŚCI NAJLEPSI BĘDĄ MIELI SZANSĘ GRY W GIEKSIE.

Jak ważne są treningi młodzieżowe w kontekście pierwszej drużyny GKS-u Katowice?

Treningi młodzieżowe są niezwykle istotne dla całej siatkówki w Katowicach. Część chłopców, którzy są wychowywani przez naszych trenerów, zasili szeregi pierwszej drużyny. Myślę, że to powinien być cel szkolenia młodzieżowego. W przyszłości, oprócz tego, że będzie rosło nam zdrowe i wysportowane pokolenie, część chłopców będzie miała szansę zaistnieć w siatkówce profesjonalnej.

Czy ktoś z drużyn młodzieżowych ma szansę na powołanie do pierwszego zespołu lub trening z zawodnikami GKS-u?

Przede wszystkim chcemy to wszystko usystematyzować. Chcemy, aby młodzi gracze mieli dostęp do zawodników pierwszej drużyny. Oni są ich wzorem do naśladowania i przykładem, że poprzez ciężką pracę, zaangażowanie i codzienne treningi można zrealizować swoje marzenia. Każdy z tych chłopaków, który jest w pierwszej drużynie, zaczynał właśnie od sportu młodzieżowego. Myślę, że im bliżej będą mieli siatkarzy pierwszego zespołu, tym większą motywację powinni mieć do dalszego trenowania.

Nad jakimi aspektami muszą pracować młodzi zawodnicy, aby w przyszłości profesjonalnie grać w siatkówkę?

Zdecydowanie nad techniką. W tym wieku pracuje się głównie nad techniką zagrań. Jest to dość żmudna praca, bo siatkówka jest grą niezwykle precyzyjną. Zawodnik czerpie pełnię radości z gry w momencie, gdy elementy techniczne są opanowane na wysokim poziomie. Wtedy podczas rywalizacji dochodzi do fajnych, efektownych, długich wymian. Trenerzy również mogą stosować odpowiednią taktykę, gdy siatkarze są odpowiednio przygotowani pod względem technicznym.

Czym różni się siatkówka młodzieżowa od seniorskiej?

Praca trenera, zarówno w siatkówce młodzieżowej, jak i seniorskiej jest trudna, ale z pewnością daje satysfakcje. Uważam, że głównym zadaniem szkoleniowców drużyn młodzieżowych jest zachęcenie młodych osób do regularnego trenowania, gdyż obecnie spora część społeczeństwa interesuje się grami komputerowymi, elektroniką itd. W siatkówce profesjonalnej cały zespół wie, dlaczego trenuje i jakie ma cele. Jest to siatkówka na wyższym poziomie, bardziej zdyscyplinowana. Zawodnicy zdają sobie też sprawę, jakie korzyści przynosi regularna gra. Natomiast w młodzieżowej piłce siatkowej na pierwszym miejscu jest zdrowie i dobra zabawa. Mam nadzieję, że w przyszłości, część z tych chłopaków poczuje, że to jest ich pasja i będą w stanie realizować się w siatkówce zawodowej.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODZIĘKOWANIA DLA TRENERA ŁUKASZA BAGSIKA
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-22.06.21)
KOLEJNE POWOŁANIA DLA ZAWODNIKÓW GIEKSY
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-27.06.21)
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO DRUŻYNY Z ROCZNIKÓW 2007/2008