[ ŁADOWANIE STRONY ]
5. MIEJSCE GKS-U KATOWICE NA MISTRZOSTWACH POLSKI U-13
MŁODE ZAWODNICZKI GKS-U KATOWICE ZAJĘŁY WYSOKIE 5. MIEJSCE NA NIEDAWNO ZAKOŃCZONYCH MISTRZOSTWACH POLSKI U-13. NA TURNIEJU W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ NASZ ZESPÓŁ WYGRAŁ TRZY SPOTKANIA Z MOCNYMI DRUŻYNAMI.

W finałowym turnieju Klubowych Mistrzostw Polski 2020/2021 brało udział osiem zespołów, które zostały podzielone do grup A i B. W grupie A mierzyły się: UKS Olimpia Szczecin, KS Diamonds Academy, UKS SMS Łódź, FSA Kraków. Do spotkania półfinałowego z pierwszego miejsca awansował zespół FSA Kraków oraz KS Diamonds Academy, który uplasował się na drugiej pozycji w grupie. GKS Katowice został przydzielony do grupy B i rozegrał łącznie trzy spotkania przeciwko: Warcie Poznań, Tęczy Bydgoszcz i AKF Wisła Brzeźnica.

Wyniki meczów grupowych:

UKS Tęcza Bydgoszcz 1:1 (k. 2:4) GKS Katowice

Bramka: Baumert.

GKS Katowice 0:1 AKF Wisła Brzeźnica

GKS Katowice 3:1 Warta Poznań

Bramki: Frączek, Kociuba, Stalmach.

Osiągnięte rezultaty sklasyfikowały naszą drużynę na 3. miejscu w grupie. Piłkarki GKS-u Katowice z bilansem jednego zwycięstwa, jednej porażki i jednego remisu uzbierały cztery punkty i w końcowym zestawieniu znalazły się za zespołami UKS Tęcza Bydgoszcz (1. miejsce) oraz AKF Wisła Brzeźnica (2. miejsce). Trzecia lokata w grupie B umożliwiła naszym zawodniczkom walkę o miejsca 5-8 w Mistrzostwach Polski U-13. Przeciwnikami GieKSy były drużyny Olimpii Szczecin i Warty Poznań.

Wyniki meczów o miejsca 5-8:

Olimpia Szczecin 1:2 GKS Katowice

Bramki: Stalmach, Wojas.

GKS Katowice 3:0 Warta Poznań

Bramki: Baumert (2), Stalmach.

W klasyfikacji generalnej GKS Katowice zajął 5. Miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski U-13. Jest to świetny wynik, za który całej drużynie oraz trenerom należą się wielkie brawa. Warto podkreślić, że turniej finałowy w Środzie Wielkopolskiej trwał cztery dni, a natłok spotkań musiał przełożyć się na zmęczenie fizyczne. Po ostatnim meczu turnieju wywiadu podsumowującego rozgrywki udzielił Trener Krzysztof Witek.

5. miejsce na MP U-13 to świetny wynik, gratulacje. Jak oceni Trener poziom turnieju w Środzie Wielkopolskiej?

Poziom był bardzo wysoki. Grało osiem najlepszych drużyn w Polsce. Organizator również stanął na wysokości zadania. Wszystkie mecze rozgrywaliśmy na boiskach naturalnych.

W jaki sposób nasze dziewczęta przygotowywały się do MP U-13?

Nie przygotowywaliśmy się specjalnie pod Mistrzostwa, trenowaliśmy bez zmian. Z Trenerem Sebastianem Kawulką zwracamy uwagę na umiejętności techniczne, koordynację ruchową i rozumienie gry oraz na przygotowanie motoryczne, za które w klubie odpowiada Trener Arkadiusz Kupczak.

Zawodniczki rozegrały pięć spotkań w przeciągu kilku dni, czy nie były przemęczone?

Turniej dla wszystkich drużyn był wyzwaniem pod względem przygotowania. Dziennie rozgrywane były dwa mecze. Nasza drużyna dobrze zniosła trudy turnieju, zawsze w drugim meczu dnia to my mieliśmy więcej swobody na boisku.

Łączny bilans na MP U-13 to trzy zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Czy z przebiegu turnieju uważa Trener, że GieKSa zasłużyła na więcej?

W opinii większości kibiców zasłużyliśmy na więcej. Pierwszy mecz sprawiedliwie zremisowaliśmy, natomiast w każdym następnym to my byliśmy drużyną, która miała więcej z gry i kreowała sytuacje strzeleckie.

Jaka była taktyka na turniej MP U-13?

Cieszyć się z gry, kreować sytuacje bramkowe i to nasze zawodniczki zrealizowały w 100 procentach. Gdyby dołożyły do tego jeszcze skuteczność to kto wie, jak zakończyłby się ten turniej.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODZIĘKOWANIA DLA TRENERA ŁUKASZA BAGSIKA
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-22.06.21)
KOLEJNE POWOŁANIA DLA ZAWODNIKÓW GIEKSY
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (19.06.21-27.06.21)
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO DRUŻYNY Z ROCZNIKÓW 2007/2008