[ ŁADOWANIE STRONY ]
KOLEJNY SEZON W CLJ U-15
PREMIEROWE ROZGRYWKI W CENTRALNEJ LIDZE JUNIORÓW, GKS KATOWICE UKOŃCZYŁ NA 6. MIEJSCU W TABELI GRUPY C. TYM SAMYM, ZAWODNICY Z NASZEJ AKADEMII MAJĄ ZAGWARANTOWANY UDZIAŁ W CLJ U-15 W NASTĘPNYM SEZONIE.

W niedawno zakończonym sezonie Centralnej Ligi Juniorów, piłkarze GKS-u Katowice U-15 rozegrali 14 spotkań i uzbierali 13 punktów. Końcowy bilans drużyny prowadzonej przez Trenera Łukasza Bagsika to: 3 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek. Debiutancki sezon należy zakwalifikować do udanych, ponieważ zawodnicy z naszej Akademii rywalizowali z najlepszymi drużynami w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Warto podkreślić solidną grę GieKSy w defensywie. Na przestrzeni całego sezonu nasz zespół stracił zaledwie 25 bramek. Tylko drużyny zajmujące miejsca 1-4 w ligowej tabeli mogą pochwalić się mniejszą liczbą straconych goli. Rywalizacja w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U-15 była bardzo emocjonująca, a spotkania z udziałem GKS-u Katowice trzymały kibiców w napięciu do ostatnich chwil. Najlepiej świadczy o tym fakt, że aż w pięciu meczach GieKSy o końcowym rezultacie decydowała zaledwie jedna bramka przewagi. W ostatecznym rozrachunku 1. miejsce w tabeli zajęła drużyna Zagłębia Lubin (37 punktów). Na drugiej pozycji uplasował się Raków Częstochowa (31 punktów), a podium uzupełnili gracze Śląska Wrocław (26 punktów). Z Centralnej Ligi Juniorów U-15 spadł Rozwój Katowice, który zajął ostatnie miejsce w stawce (7 punktów), a także TS Przylep Zielona Góra (11 punktów).

Jednym z najlepszych spotkań w wykonaniu naszych piłkarzy był mecz domowy z Rozwojem Katowice rozegrany 23 maja 2021 roku. GKS Katowice wygrał wówczas na „Kolejarzu” 4:0, prezentując efektowny i skuteczny futbol. W trakcie sezonu zawodnicy z Piłkarskiej Akademii Młoda GieKSa czterokrotnie dzielili się punktami z przeciwnikiem. Co ciekawe, trzy z czterech remisów kończyły się wynikiem 1:1. W ostatniej kolejce, podopieczni Trenera Łukasza Bagsika, zremisowali z dobrze dysponowanym Rakowem Częstochowa, zajmując w generalnej klasyfikacji 6. miejsce.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w CLJ U-15, sezon 2020/21:

4 – Dominik Szala

2 – Mateusz Gierałtowski

2 – Łukasz Trepka

2 – Bartosz Maroszek

2 – Bartosz Rokita

1 – Oskar Gierczak

1 – Oliwier Maziarz

1 – Oleksii Sivtsev

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
RED BOX NA DŁUŻEJ Z MŁODĄ GIEKSĄ
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U13
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO ROCZNIKA 2017/18
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U15
POWOŁANIE DO KADRY ŚLĄSKA U13