[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH C1 ORAZ C2
W NIEDAWNO ZAKOŃCZONYM SEZONIE TRAMPKARZE GKS-U KATOWICE RYWALIZOWALI W CZTERECH LIGACH W DWÓCH RÓŻNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH. WSZYSCY PIŁKARZE W KAŻDYM MECZU WALCZYLI NA 100 PROCENT.

Podium Trampkarzy Starszych

Minione rozgrywki II Ligi Wojewódzkiej C1 były bardzo udane dla piłkarzy GKS-u Katowice. Zespół prowadzony przez Trenera Artura Filipiaka w 14 meczach zgromadził 21 punktów i zajął 3. miejsce w tabeli. Łączny bilans drużyny prezentuje się następująco: 6 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek. Trampkarze Akademii „Młoda GieKSa” niejednokrotnie fundowali kibicom strzeleckie goleady. Najwyższe zwycięstwo w sezonie miało miejsce na „Kolejarzu” w sierpniowym meczu 9. kolejki przeciwko Rozwojowi Katowice. Nasz zespół pokonał rywali 9:1. W 11. kolejce GieKSa wygrała z Polonią Bytom 7:0. W trakcie ligowego sezonu zdarzały się również prawdziwe dreszczowce, w których wynik mógł zmienić się niemal w każdym momencie. Do takich pojedynków należy zaliczyć mecze przeciwko Pogoni Imielin (3:3) oraz Football Club Będzin (2:2). W 14 meczach sezonu II Ligi C1 GKS Katowice stracił zaledwie 22 bramki, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród wszystkich drużyn. Tylko Ruch Chorzów stracił mniej goli (17). W generalnej klasyfikacji na 1. Miejscu uplasował się Ruch Chorzów (37 punktów), a drugą lokatę zajął Raków Częstochowa. Najsłabiej wypadła Akademia Sportowa Lubliniec, którą zgromadziła 4 punkty i zajęła ostatnie miejsce w stawce.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w II Lidze C1, sezon 2020/21:

24 – Łukasz Zielonka

11 – Filip Pukocz

7 – Jakub Grygierczyk

5 – Jakub Kokosiński

4 – Adam Kozioł

3 – Mateusz Wolff

3 – Bartosz Maroszek

2 – Jakub Witas

2 – Jan Królczyk

2 – Oleksii Sivtsev

2 – Jan Kaczyński

1 – Maciej Kudrycz

1 – Kamil Masztafiak

1 – Michał Samborski

1 – Bartosz Brol

1 – Maksymilian Gruszczyński

1 – Oliwier Jarosz

Trener Trampkarzy Starszych GKS-u Katowice – Artur Filipiak – po zakończonym sezonie udzielił wywiadu, w którym podsumował zmagania ligowe w II Lidze C1:

GKS Katowice zajął ostatecznie 3. miejsce w II Lidze C1. Czy jest Trener zadowolony z postawy drużyny?

Biorąc pod uwagę całą rundę jestem zadowolony z postawy zespołu. W szczególności cieszy fakt, że drużyna w każdym meczu próbowała narzucić przeciwnikowi swój sposób gry. Niezależnie od rywala chcieliśmy być zespołem, który dominuje nad przeciwnikiem i w każdym meczu stara się przejmować inicjatywę, grając ofensywną piłkę.

Jak oceni Trener poziom gry innych zespołów?

Poziom zespołów w większości był bardzo wyrównany. W każdej kolejce, aby wygrać mecz, drużyny musiały podejść do spotkania w pełni zaangażowane. Taki poziom sprawił, że była to bardzo wartościowa liga dla naszych zawodników pod kątem rozwoju sportowego.

Który mecz był dla Trenera najtrudniejszy pod kątem przygotowania zespołu?

Nie wyróżniałbym tutaj jednego, czy dwóch najtrudniejszych meczów. Do każdego meczu, wraz z Trenerem Damianem Chojką i sztabem szkoleniowym, staraliśmy się jak najlepiej przygotować nasz zespół w mikrocyklu treningowym i ułatwić zawodnikom rywalizację z danym zespołem w rywalizacji ligowej.

Pomiędzy drużynami z miejsc 3-6 w tabeli były maksymalnie 2 punkty różnicy. Ruch Chorzów wygrał jednak Ligę z przewagą 10 punktów nad Rakowem. Uważa Trener, że rozgrywki były wyrównane?

Zespoły występujące w lidze w większości prezentowały bardzo zbliżony poziom o czym świadczą wyniki bezpośrednich meczów, gdzie często o zdobyczy punktowej decydowała jedna bramka. W tej rundzie najlepszą drużyna pod względem zdobyczy punktowej okazał się zespół Ruchu Chorzów, który częściej potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Solidna postawa w I Lidze C2

Trampkarze Młodsi GKS-u Katowice mogą być zadowoleni z przebiegu sezonu oraz rezultatu w I Lidze Wojewódzkiej C2. Podopieczni Trenera Kamila Androsiuka zajęli 4. miejsce w ligowej tabeli, gromadząc przez w trakcie rozgrywek 20 punktów w 14 spotkaniach. Łączny bilans drużyny opiewa na 6 zwycięstw, 2 remisy oraz 6 porażek. Warto podkreślić doskonałą skuteczność napastników GieKSy w polu karnym przeciwników. Nasza drużyna strzeliła 36 bramek w całym sezonie. Średnia na poziomie 2,57 gola na mecz jest drugą najwyższą w całej lidze. Tylko Mistrzowie I Ligi C2 – Górnik Zabrze – zdobyli więcej trafień (69 goli, średnia: 4,92 gola na mecz). Zabrzanie zakończyli rozgrywki z 38 punktami na koncie i pewnie wygrali ligę. Na 2. miejscu znalazł się BTS Rekord Bielsko-Biała, który stracił 11 punktów do lidera. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Skry Częstochowa z dorobkiem 26 oczek. Z I Ligi C2 spadły drużyny: UKS AP Champions Rybnik (13 punktów) oraz Żywiecka APN (3 punkty).

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w I Lidze C2, sezon 2020/21:

20 – Szymon Kawała

16 – Dawid Nos

7 – Zuzanna Witek

5 – Jakub Jeż

4 – Kacper Wojas

4 – Maciej Nowak

3 – Alex Bród

3 – Kamil Kołacz

3 – Szymon Wiktorczyk

2 – Kacper Cichy

2 – Oskar Ludyga

2 – Jakub Pastuszka

1 – Wiktor Jarosz

1 – Paweł Oględziński

1 – Dawid Pięta

Walka o utrzymanie w II Lidze C2

Wymagający sezon zakończyli również Trampkarze Młodsi, którzy występowali w II Lidze Wojewódzkiej. Piłkarze GKS-u Katowice rywalizowali z silnymi ekipami takimi jak: Stadion Śląski Chorzów, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa czy Rozwój Katowice. Podopieczni Trenera Kamila Cholerzyńskiego zajęli ostatecznie 6. miejsce w tabeli, gwarantujące utrzymanie w II Lidze C2. Nasza drużyna zebrała 14 punktów w 14 meczach, a bilans spotkań to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 8 porażek. Mimo większej liczby porażek niż wygranych, GieKSa w niektórych meczach potrafiła porwać publiczność swoją efektowną grą. Przykładem są mecze z UKS Rakowem Częstochowa wygrane przez nasz zespół 13:0 (zarówno mecz domowo, jak i wyjazdowy skończył się tym samym wynikiem). Należy również wspomnieć o pełnym emocji spotkaniu domowym przeciwko Piastowi Gliwice, w którym piłkarze z Akademii Młoda GieKSa wygrali 5:4. Rozgrywki ze sporą przewagą wygrał Stadion Śląski Chorzów (37 punktów). Na 2. miejscu uplasował się Górnik Zabrze (27 punktów), a podium uzupełnili zawodnicy Akademii 2012 Jaworzno (25 punktów). Najmniej punktów zgromadziły drużyny Polonii Bytom (10 punktów), a także UKS Rakowa Częstochowa (0 punktów) i spadły z II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w II Lidze C2, sezon 2020/21:

9 – Szymon Kawała

9 – Jakub Jeż

8 – Jakub Pastuszka

6 – Wiktor Jarosz

6 – Kacper Wojas

6 – Kacper Cichy

5 – Zuzanna Witek

5 – Bartłomiej Grzesiok

5 – Dawid Nos

5 – Fabio Grun

4 – Wiktor Pyrek

4 – Szymon Wiktorczyk

3 – Paweł Oględziński

3 – Piotr Kaczyński

3 – Oskar Ludyga

2 – Gabriel Spiżak

2 – Alex Bród

2 – Rafał Rewakowicz

2 – Dawid Pięta

2 – Błażej Kalus

1 – Dawid Pokora

1 – Kacper Szołtysek

1 – Piotr Pietruszka

1 – Szymon Rola

Bardzo dobry sezon piłkarek

W V Lidze Okręgowej Trampkarzy GKS Katowice reprezentowały piłkarki. Podopieczne Trenera Krzysztofa Witka na tle młodych zawodników zaprezentowały się znakomicie. Do samego końca rozgrywek nasze dziewczęta miały szansę nawet na Mistrzostwo V Ligi C2. Ostatecznie GieKSa zajęła 3. miejsce, ustępując jedynie Ruchowi Chorzów i APN Siemianowice Śląskie. Bilans drużyny to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. GKS Katowice uzbierał 14 punktów w 7 spotkaniach, zostając również drużyną z najmniejszą ilością straconych goli (10). Średnia 1,42 straconej bramki na spotkanie, doskonale obrazuje skuteczną grę GieKSy w defensywie. Warto podkreślić, że piłkarki GKS-u zanotowały korzystne wyniki z drużynami, które zajęły wyższe miejsca w tabeli od katowiczanek. Nasze zawodniczki wygrały z mistrzem V Ligi C2 – APN Siemianowice Śląskie (2:1), a z wicemistrzem – Ruchem Chorzów – zremisowały (2:2). Najwyższe zwycięstwo w sezonie miało miejsce w wyjazdowym meczu 4. kolejki przeciwko UKS Sprint Katowice. Nasz zespół wygrał wówczas 11:1. W generalnej klasyfikacji GieKSa zajęła 3. miejsce ze stratą zaledwie 2 punktów Ruchu Chorzów i 4 punktów APN Siemianowice Śląskie. Ostatnią pozycję zajęła MKS Siemianowiczanka, która w trakcie sezonu nie zgromadziła żadnego punktu.

Klasyfikacja strzelczyń GKS-u Katowice w V Lidze C2, sezon 2020/21:

7 – Natalia Kawulka

4 – Alicja Bednarek

3 – Wiktoria Markowicz

2 – Anna Krakowiak

2 – Michalina Czakańska

2 – Agnieszka Frączek

1 – Zuzanna Przetak

1 – Emilia Witkowicz

1 – Weronika Baumert

1 – Alicja Wojas

1 – Julia Gutowska

W rozgrywkach na poziomie trampkarskim rywalizował również zespół GKS-u Katowice U-15. Podopieczni Trenera Łukasza Bagsika z powodzeniem występowali w Centralnej Lidze Juniorów. Podsumowanie sezonu w CLJ U-15 można przeczytać tutaj: http://mloda-gieksa.pl/article.php?id=1366

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH F1 ORAZ F2
MISTRZOSTWO POLSKI U-15. PODSUMOWANIE SEZONU PIŁKAREK
MAREK SZYMIŃSKI: AKCENTOWALIŚMY WARTOŚCI JAK WSPÓŁPRACA, WSPARCIE
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH E1 ORAZ E2
KAMIL PACHE: DRUŻYNA ZROBIŁA SKOK JAKOŚCIOWY