[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH D1 ORAZ D2
BARDZO UDANY SEZON MŁODZIKÓW STARSZYCH I MŁODSZYCH GKS-U KATOWICE. W SZEŚCIU LIGACH, W KTÓRYCH WYSTĘPOWALI NASI ZAWODNICY, AŻ TRZYKROTNIE GIEKSA ZDOBYŁA MISTRZOSTWO.

Tytuł drużyny z rocznika 2008

GKS Katowice U-13 wygrał rozgrywki II Ligi Wojewódzkiej Młodzików Starszych i w przyszłym sezonie zagra w I Lidze. Przez cały sezon podopieczni Trenera Marka Szymińskiego prezentowali równą formę i skuteczną grę. W 14 spotkaniach nasi piłkarze uzbierali 35 punktów. Łączny bilans drużyny to 11 wygranych, 2 remisy i 1 porażka. Zaledwie jeden przegrany mecz w całym sezonie doskonale obrazuje dominację GieKSy w II Lidze D1. Trójkolorowi nie mieli sobie równych także w aspektach strzelonych i traconych bramek. W trakcie sezonu zaaplikowali rywalom łącznie 60 goli, tracąc przy tym zaledwie 12. Daje to rewelacyjną średnią 0,85 straconej bramki na mecz. Skuteczna gra w defensywie była z pewnością jednym z głównych czynników, które przełożyły się na Mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej. Efektowna gra zawodników ofensywnych wielokrotnie kończyła się wysokimi rezultatami. Piłkarze GieKSy w trakcie rundy jesiennej i wiosennej aż jedenastokrotnie strzelali co najmniej pięć bramek w jednym meczu. Tryumf w Lidze D1 jest więc w pełni zasłużony i nie podlega dyskusją. Drugie miejsce, ze stratą dwóch punktów, zajął Górnik Zabrze, a podium uzupełnił KS Stadion Śląski Chorzów (24 punkty). Z II Ligi Wojewódzkiej Młodzików Starszych spadły: Piast Gliwice (14 punktów), Akademia Sportowa Lubliniec (3 punkty) i KS Stradom Częstochowa (3 punkty).

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w II Lidze D1, sezon 2020/21:

Dawid Pokora – 15

Wiktor Pyrek – 13

Kacper Olsza – 12

Wiktor Kotucha – 11

Piotr Pietruszka – 11

Tomasz Zawada – 7

Patryk Tylec – 4

Igor Grabka – 3

Kamil Dzikowski – 3

Kacper Kawala – 2

Filip Drobot – 2

Dawid Wyłupek – 1

Filip Dudziński – 1

  1. miejsce w IV Lidze D1

Młodzicy Starsi GKS-u Katowice, występujący w IV Lidze Okręgowej D1, zajęli 5. miejsce w klasyfikacji końcowej. Nasz zespół dobrze zaprezentował się na tle mocnych rywali, takich jak: Ruch Chorzów, Wawel Wirek czy SMS Ruda Śląska. GieKSa w 7 meczach zdobyła 7 punktów, a bilans drużyny opiewa na 2 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki. Najciekawszy mecz w wykonaniu Trójkolorowych w sezonie 2020/21 miał miejsce 30 maja na boisku MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego. W spotkaniu domowym przeciwko Wyzwoleniu Chorzów podopieczni Trenera Damiana Gabrysiaka wygrali 7:3. Rozgrywki IV Ligi Okręgowej Młodzików Starszych wygrał GKS Wawel Wirek (19 punktów) i awansował do wyższej ligi. Drugie miejsce przypadło UKS-owi Szopienice, a trzecie SMS-owi Rudzie Śląskiej.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w IV Lidze D1, sezon 2020/21:

Tomasz Jeńczeń – 7

Ksawery Koter – 3

Hubert Siwitza – 2

Bartosz Jasik – 1

Radosław Skrzypiec – 1

Wojciech Walukiewicz – 1

Pełna dominacja w VI Lidze D1

GKS Katowice miał dwóch przedstawicieli w VI Lidze Okręgowej Młodzików Starszych. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie na tle takich rywali jak: Pogoń Imielin, Ruch Chorzów czy SMS Ruda Śląska. Męski zespół z naszej Akademii wygrał rozgrywki VI Ligi D1 (24 punkty), a damska drużyna GieKSy zajęła drugie miejsce w tabeli (18 punktów)! Piłkarze GKS-u mogą pochwalić się bilansem: 8 wygranych i 1 porażka, natomiast piłkarki: 6 zwycięstw i 3 porażki. Dodatkowo, zawodnicy z Katowic mają najlepszą średnią zdobytych bramek w lidze. 81 trafień w 9 meczach przełożyło się na wyśmienitą średnią 9 goli na mecz! Warto podkreślić równie skuteczną grę w destrukcji. W całym sezonie piłkarze stracili zaledwie 5 bramek, a piłkarki 11. GKS Katowice nie dał szans rywalom w VI Lidze Młodzików, zajmując dwa pierwsze miejsca w tabeli. Podium uzupełnił zespół SMS-u Rudy Śląskiej, a najsłabiej wypadła drużyna AP Tygrysków Świętochłowice, która zajęła ostatnie, dziesiąte miejsce.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w VI Lidze D1, sezon 2020/21:

22 – Filip Dudziński

7 – Jakub Spandel

7 – Wiktor Pyrek

6 – Dawid Wyłupek

4 – Tomasz Zawada

4 – Oliwier Mielcarek

4 – Wojciech Pańczyk

3 – Filip Cichy

3 – Filip Ryszka

3 – Kacper Kawala

3 – Filip Drobot

2 – Mikołaj Woźniak

2 – Wiktor Kotucha

2 – Aleks Szwed

2 – Marceli Michalski

2 – Kacper Olsza

1 – Kamil Dzikowski

1 – Aleksander Kauczka

Klasyfikacja strzelczyń GKS-u Katowice w VI Lidze D1, sezon 2020/21:

7 – Agnieszka Frączek

4 – Weronika Baumert

4 – Nikola Kaczmarek

4 – Kaja Cierpiał

3 – Michalina Czakańska

3 – Michalina Thamm

2 – Alicja Wojas

2 – Lena Korfanty

1 – Zuzanna Przetak

1 – Celina Bobakowska

1 – Wiktoria Stalmach

1 – Zofia Sokołowicz

1 – Iga Witkowska

1 – Alicja Bednarek

1 – Emilia Witkowicz

Wicemistrzostwo II Ligi D2

Rozgrywki II Ligi Wojewódzkiej Młodzików Młodszych były równie interesujące jak sezon ich starszych kolegów. Piłkarze GKS-u Katowice do ostatniej kolejki walczyli o mistrzostwo z Rozwojem Katowice. Ostatecznie, mimo korzystnych rezultatów w meczach z Rozwojem (zwycięstwo 3:2 i remis 0:0), to właśnie drugi zespół z Katowic wyprzedzi GieKSę w tabeli o zaledwie jeden punkt. Zawodnicy GKS-u Katowice z dorobkiem 22 oczek zajęli drugą pozycję. Łączny bilans naszego zespołu to 7 wygranych, 1 remis i 2 porażki. Należy zwrócić uwagę na bardzo solidną grę w obronie Trójkolorowych. GieKSa w trakcie rundy wiosennej straciła zaledwie 6 bramek w 10 meczach, co przekłada się na średnią 0,6 straconego gola na mecz. Warto również podkreślić dobrą dyspozycję strzelecką piłkarzy GKS-u. W trakcie sezonu nasza drużyna aż czterokrotnie strzelała rywalom siedem bramek w jednym spotkaniu. Trzecie miejsce w lidze przypadło zespołowi Sporting Football Academy. Najsłabszy w stawce okazał się UKS Ajaks Częstochowa, który nie zdobył ani jednego punktu.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w II Lidze D2, sezon 2020/21:

10 – Szymon Wolny

9 – Alan Griksa

4 – Mateusz Jojko

3 – Filip Kokosiński

2 – Filip Małecki

2 – Maksymilian Gorajek

1 – Maksymilian Kurlej

1 – Wiktor Kozdraś

1 – Oskar Feszter

1 – Maksymilian Solik

1 – Filip Maruszczyk

1 – Nikodem Śrutwa

Tryumf GieKSy w IV Lidze D2

Piłkarze GKS-u Katowice zaliczyli perfekcyjny sezon w IV Lidze Okręgowej Młodzików Młodszych. Nasi zawodnicy w trakcie rozgrywek ani razu nie przegrali. Komplet 18 punktów w 6 meczach prezentuje się rewelacyjnie. GieKSa zdobyła najwięcej bramek (21) wśród wszystkich zespołów oraz najmniej straciła (6). Konsekwencja i opór w dążeniu do celu są godne pochwały. Kibice, patrząc na grę Młodzików GieKSy, mogli być dumni z postawy drużyny. Efektowna, a zarazem efektywna gra przyniosła oczekiwany sukces, czyli tytuł mistrzowski w IV Lidze D2. W nagrodę, nasi piłkarze w przyszłym sezonie zagrają w wyższej klasie rozgrywkowej. Drugie miejsce w tabeli zajął KS Stadion Śląski (13 punktów), a trzecią lokatę zajął UKS Szopienice (12 punktów). Ostatnie, siódme miejsce przypadło Ruchowi Chorzów, który skończył sezon z 2 punktami na koncie.

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w IV Lidze D2, sezon 2020/21:

11 – Kacper Lubina

9 – Mateusz Bednarski

8 – Maksymilian Gorajek

7 – Filip Małecki

6 – Alan Griksa

5 – Jakub Stando

3 – Szymon Wolny

3 – Jan Szwagierczyk

2 – Nikodem Śrutwa

2 – Olaf Kopeć

2 – Maksymilian Kurlej

2 – Tomasz Tustanowski

1 – Mateusz Jojko

1 – Filip Kokosiński

1 – Wiktor Kozdraś

1 – Justin Jamróg

1 – Marcel Misztela

Walka o tytuł w VI Lidze D2

Zawodnicy i trenerzy GKS-u Katowice mogą być zadowoleni ze swojej postawy w rozgrywkach VI Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych. GieKSa niemal do samego końca walczyła o mistrzostwo wraz z Wawelem Wirek. Ostatecznie tytuł zdobyła drużyna z Rudy Śląskiej, która wyprzedziła nasz zespół o 3 punkty. Piłkarze GKS-u zgromadzili 22 punkty w 10 meczach, a bilans zespołu to: 7 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Podstawowym aspektem, który zaważył o wysokim, drugim miejscu w ligowej tabeli była bardzo dobra gra w obronie. Nasza drużyna przez cały sezon straciła zaledwie 18 bramek. W generalnej klasyfikacji, za Wawelem Wirek i GieKSą znalazł się zespół APN Siemianowice Śląskie (18 punktów). Ostatnia lokata przypadła Ruchowi Chorzów (1 punkt).

Klasyfikacja strzelców GKS-u Katowice w VI Lidze D2, sezon 2020/21:

10 – Maciej Wójcik

8 – Oskar Ficek

6 – Wiktor Słysz

5 – Kajetan Stokłosa

4 – Kacper Trzewik

3 – Piotr Ochot

3 – Hubert Siwitza

2 – Kamil Pytlarz

2 – Maurycy Kilian

1 – Łukasz Sowa

1 – Piotr Kowalczyk-Twarowski

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH F1 ORAZ F2
MISTRZOSTWO POLSKI U-15. PODSUMOWANIE SEZONU PIŁKAREK
MAREK SZYMIŃSKI: AKCENTOWALIŚMY WARTOŚCI JAK WSPÓŁPRACA, WSPARCIE
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH E1 ORAZ E2
KAMIL PACHE: DRUŻYNA ZROBIŁA SKOK JAKOŚCIOWY