[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH E1 ORAZ E2
ZAWODNICY ORAZ TRENERZY GKS-U KATOWICE MOGĄ BYĆ ZADOWOLENI Z UBIEGŁEGO SEZONU W KATEGORII ORLIKÓW. GIEKSA Z SUKCESAMI RYWALIZOWAŁA W SZEŚCIU LIGACH.

Mistrzostwo Orlików Starszych

Bardzo dobra, równa forma prezentowana przez piłkarzy GieKSy w trakcie sezonu III Ligi Wojewódzkiej E1 przełożyła się na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Młodzi zawodnicy w 7 meczach uzbierali 19 punktów i zajęli pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech oczek nad drugim Rozwojem Katowice. Bilans drużyny to 6 zwycięstw i 1 remis. GKS Katowice był najskuteczniejszą drużyną w stawce (55 strzelonych goli) oraz najlepiej broniącym zespołem (zaledwie 11 straconych bramek). Najbardziej efektowne spotkanie w wykonaniu GKS-u Katowice odbyło się 25 maja. W domowym meczu przeciwko AMP Orzeł Sosnowiec nasi zawodnicy zaaplikowali rywalom siedemnaście bramek, a pojedynek zakończył się wynikiem 17:2. Jedyny remis w całym sezonie miał miejsce tydzień wcześniej, kiedy GieKSa podejmowała na wyjeździe Rozwój Katowice (2:2). W generalnej klasyfikacji III Ligi E1 na podium znalazły się drużyny: GKS Katowice (19 punktów), Rozwój Katowice (15 punktów) i KS Stadion Śląski Chorzów (12 punktów). Ostatnie, ósme miejsce zajął AMP Orzeł Sosnowiec, który nie zdobył żadnego punktu.

Zacięta rywalizacja w IV Lidze Okręgowej E1

W rozgrywkach IV Ligi Orlików Starszych brało udział osiem zespołów. GKS Katowice walczył o jak najlepszą pozycję m.in. z drużynami Ruchu Chorzów, Sparty Katowice czy Pogoni Imielin. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 6. miejscu, gromadząc 9 punktów w 7 meczach. Łączny bilans GieKSy to: 3 wygrane i 4 porażki. Trójkolorowi mogą pochwalić się dobrymi statystykami w grze obronnej. 28 straconych bramek to drugi najlepszy wynik w lidze. O wyrównanym poziomie sportowym w IV Kategorii E1 świadczy fakt niewielkich różnic punktów między klubami. Piąty w tabeli Ruch Chorzów wyprzedził GKS Katowice przez korzystniejszy bilans bramek. Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku trzeciej w zestawieniu UKS Jedności Siemianowice Śląskie, która przewyższyła Jastrząb Bielszowice również dzięki lepszej różnicy bramkowej. Rozgrywki wygrała drużyna LKS Pogoń Imielin (18 punktów), a drugie miejsce przypadło UKS-owi Szopienice. Stawkę bez zdobyczy punktowej zamknęło Wyzwolenie Chorzów.

Miejsce na podium w VII Lidze E1

Rozgrywki VII Ligi Okręgowej E1 dla GKS-u Katowice zakończył się pozytywnie. Nasz zespół uzbierał 18 punktów w 10 meczach i uplasował się na 3. pozycji w generalnej klasyfikacji. Bilans GKS-u to: 6 zwycięstw i 3 porażki. Piłkarze z Akademii „Młoda GieKSa” mogą pochwalić się drugim najlepszym wynikiem zdobytych bramek (96). Skuteczna gra w ofensywie miała znamienny wpływ na miejsce w tabeli. Mistrzostwo VII Ligi Okręgowej Orlików Starszych wywalczyła Unia Kosztowy, która przez cały sezon nie zaznała smaku porażki (30 punktów). Na drugim miejscu znalazł się GKS Wawel Wirek (21 punktów). Ostatnie miejsce w tabeli zajęła Lechia 09 Mysłowice z dorobkiem 2 punktów.

Solidna postawa Orlików Młodszych

GKS Katowice zajął 5. miejsce w IV Lidze Okręgowej E2 (Grupa 1). Nasi zawodnicy w 16 meczach zgromadzili 25 punktów. Bilans drużyny to: 8 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek. Do czwartego miejsca w tabeli GieKSie zabrakło 2 punktów. Strata do trzeciej lokaty była jednak większa, bo Sparta Katowice wyprzedziła nasz zespół o 11 oczek. Rozgrywki IV Ligi Okręgowej E2 (Grupa 1) wygrał Ruch Chorzów (43 punkty). Na 2. miejscu uplasował się KS Stadion Śląski Chorzów (37 punktów), a podium uzupełnili zawodnicy Sparty Katowice (36 punktów).

Dobry sezon w Grupie 2

Orlicy Młodsi GKS-u Katowice uplasowali się na 4. miejscu IV Ligi Okręgowej E2 (Grupa 2). Nasza drużyna zgromadziła 29 punktów w 18 meczach, a łączy bilans wyniósł: 9 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek. Do trzeciego zespołu w tabeli – MKS-u Mysłowice – GieKSa straciła zaledwie trzy oczka. Warto jednak zaznaczyć, że nasi zawodnicy wyprzedzili piątą Pogoń Imielin dzięki korzystniejszej różnicy bramkowej. Bilans bramkowy GKS-u Katowice opiewa na 72 gole strzelone i 87 straconych. W generalnym rozrachunku najlepsza okazała się drużyna UKKS Katowice (51 punktów). Drugie miejsca zajęła Unia Kosztowy, a podium uzupełnili piłkarze MKS Mysłowice (32 punkty). Ostatnie miejsce w tabeli przypadło Ruchowi Chorzów (3 punkty).

GieKSa niepokonana w Grupie 4

Równa forma przez cały sezon oraz dobra i skuteczna gra przełożyły się na wygranie IV Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych (Grupa 4) przez GKS Katowice. Nasz zespół uzbierał 46 punktów w 16 meczach, a w trakcie rozgrywek tylko raz stracił punkty, remisując w maju z Rozwojem Katowice (5:5). Łącznie GieKSa wygrała 15 meczów, a bilans bramek miała najkorzystniejszy w stawce. Aż 269 bramek strzelonych i tylko 19 straconych to bezapelacyjnie najlepsze rezultaty w lidze. Nasi zawodnicy wielokrotnie strzelali zawodnikom dwucyfrową liczbę goli, nie pozostawiając żadnych złudzeń co do swojej znakomitej dyspozycji. Na drugim miejscu w tabeli znalazł się Rozwój Katowice (40 punktów), a trzecią pozycję zajęła drużyna UKS Jedność Siemianowice Śląskie. Ostatnie miejsce w tabeli przypadło Sparcie Katowice, która zgromadziła 6 punktów.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
RED BOX NA DŁUŻEJ Z MŁODĄ GIEKSĄ
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U13
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO ROCZNIKA 2017/18
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U15
POWOŁANIE DO KADRY ŚLĄSKA U13