[ ŁADOWANIE STRONY ]
MISTRZOSTWO POLSKI U-15. PODSUMOWANIE SEZONU PIŁKAREK
ZAWODNICZKI GKS-U KATOWICE REWELACYJNIE ROZEGRAŁY DEBIUTANCKI SEZON W CENTRALNEJ LIDZE JUNIOREK U-15. PODOPIECZNE TRENERA KRZYSZTOFA WITKA BYŁY BEZKONKURENCYJNE I ZDOBYŁY MISTRZOSTWO POLSKI, NIE PRZEGRYWAJĄC ŻADNEGO MECZU W SEZONIE.

Droga na szczyt

Piłkarki GKS-u Katowice do lat 15 w pierwszej fazie sezonu Centralnej Ligi Juniorek rywalizowały w Grupie C. Zawodniczki z Akademii Młoda GieKSa mierzyły się z zespołami: UKS SMS Łódź, MKS Polonia Świdnica, KKS Czarni Sosnowiec, LKS Rolnik B. Głogówek, KS Unia Opole, KS Ślęza Wrocław, Włókniarz Konstantynów. Faza grupowa CLJ U-15 składała się z siedmiu spotkań, bez meczów rewanżowych. Zmagania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nasze dziewczęta rozpoczęły od pojedynku z Włókniarzem Konstantynów na „Kolejarzu”. GieKSa nie pozostawiła żadnych złudzeń, wygrywając spotkanie 15:0. Był to jasny przekaz do innych zespołów – Jesteśmy w dobrej formie i nie obawiamy się nikogo – można było wnioskować po grze katowiczanek. Kolejne trzy spotkania ligowe potwierdziły aspirację GKS-u. Wyjazdowe zwycięstwa ze Ślęzą Wrocław (3:1), Unią Opole (4:0) i „knock out” Rolnika B. Głogówek (15:0) mogły napawać optymizmem kibiców GieKSy. W zaległym meczu 3. kolejki nasze zawodniczki, pierwszy i ostatni raz w tym sezonie, nie wygrały meczu. Czarni Sosnowiec, po kontrowersyjnym rzucie karnym, wywiozły z Katowic jeden punkt. Remis nie przeszkodził Trójkolorowym w zdobyciu 1. miejsca w Grupie C. W ostatniej serii gier GieKSa pewnie pokonała UKS SMS Łódź 3:0, przypieczętowując awans do fazy zasadniczej Centralnej Ligi Juniorek. Podopieczne Trenera Krzysztofa Witka skończyły fazę grupową z niewiarygodną różnicą bramek 49:4. Piłkarki zdobywały siedem goli na mecz, uśredniając wynik strzelecki. Ofensywa GKS-u była bezapelacyjnie najskuteczniejsza w swoim zestawieniu.

Wyniki meczów grupowych:

GKS Katowice 15:0 Włókniarz Konstantynów

KS Ślęza Wrocław 1:3 GKS Katowice

KS Unia Opole 0:4 GKS Katowice

GKS Katowice 15:0 LKS Rolnik B. Głogówek

GKS Katowice 2:2 Czarni Sosnowiec

MKS Polonia Świdnica 1:7 GKS Katowice

GKS Katowice 3:0 UKS SMS Łódź

Faza pucharowa CLJ U-15

Do ćwierćfinałów Centralnej Ligi Juniorek U-15 awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup A-D. GKS Katowice w ¼ finału rywalizował z Wartą Poznań. Był to ostatni mecz rozgrywany na własnym obiekcie. Na sztucznej nawierzchni przy ul. Alfreda 1 w Katowicach, GieKSa pewnie i przekonywująco pokonała poznaniaczki 4:1. W półfinale na piłkarki z naszej Akademii czekał już zespół AP Lotosu Gdańsk, który w ćwierćfinale uporał się z grupowym rywalem GieKSy – UKS-em SMS Łódź (2:0). Spotkanie ½ finału zawodniczki GKS-u rozgrywały na wyjeździe w Gdańsku. Pomimo długiej podróży i dobrej gry rywalek nasze piłkarki nie pozostawiły złudzeń i zwyciężyły w meczu półfinałowym 4:2 z faworyzowaną drużyną z Pomorza. Awans do wielkiego finału Centralnej Ligi Juniorek U-15 sam w sobie był wielkim sukcesem dziewcząt z Akademii Młoda GieKSa. Debiutancki sezon nie mógł potoczyć się lepiej. Należy jednak pamiętać, że wyśmienite wyniki były okraszone godzinami treningów i wyrzeczeń poza boiskiem. W spotkaniu finałowym w Ząbkach, GKS Katowice zmierzył się ze Stomilem Olsztyn. Przeciwniczki równie przebojowo przeszły rozgrywki CLJ U-15. W całym sezonie tylko raz zremisowały z UKS Ząbkovią Ząbki (1:1). Finał przebiegł pomyślnie dla naszych dziewczyn. GieKSa dominowała rywalki, stwarzając raz za razem dogodne okazje do zdobycia bramki. Czerwona kartka dla Weroniki Dłuski ze Stomilu zupełnie podłamała olsztynianki. Bardzo konsekwentnie realizowana taktyka i skuteczna gra przynosiła efekty naszym zawodniczkom. GKS Katowice wygrał finał CLJ U-15 ze Stomilem Olsztyn 6:0 i zapisał się w historii Mistrzostw Polski. Wszystkim zawodniczkom oraz sztabowi szkoleniowemu należą się ogromne brawa za wspaniały wynik w pierwszym w historii sezonie na poziomie Centralnej Ligi Juniorek.

Wyniki fazy pucharowej CLJ U-15:

¼ finału:

GKS Katowice 4:1 Warta Poznań

½ finału:

AP Lotos Gdańsk 2:4 GKS Katowice

Finał CLJ U-15:

GKS Katowice 6:0 Stomil Olsztyn

Klasyfikacja strzelczyń GKS-u Katowice w CLJ U-15, sezon 2020/21:

15 – Zuzanna Witek

9 – Julia Gutowska

7 – Natalia Kawulka

7 – Alicja Bednarek

6 – Hanna Wieczorek

6 – Iga Witkowska

5 – Michalina Czakańska

3 – Anna Krakowiak

1 – Alicja Wojas

1 – Wiktoria Markowicz

1 – Wiktoria Stalmach

1 – Zuzanna Przetak

1 – Weronika Baumert

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
RED BOX NA DŁUŻEJ Z MŁODĄ GIEKSĄ
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U13
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO ROCZNIKA 2017/18
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U15
POWOŁANIE DO KADRY ŚLĄSKA U13