[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH F1 ORAZ F2
W SEZONIE 2020/2021 ROZGRYWKI ŻAKA STARSZEGO I ŻAKA MŁODSZEGO BYŁY EMOCJONUJĄCE ZARÓWNO DLA KIBICÓW, JAK I PIŁKARZY. DRUŻYNY GKS-U KATOWICE U-8 ORAZ U-9 Z SUKCESAMI WYSTĘPOWAŁY W SWOICH KATEGORIACH WIEKOWYCH I ZEBRAŁY CENNE DOŚWIADCZENIE WZGLĘDEM PRZYSZŁOŚCI.

Wymagający sezon GKS-u Katowice U-9

W minionym sezonie GKS Katowice U-9 rywalizował w wielu turniejach z drużynami z całej Polski. Podopieczni Artura Filipiaka i Marcina Jałowieckiego pozytywnie zaprezentowali się na turnieju RKP ROW Rybnik Cup, który odbył się w maju. W fazie grupowej GieKSa wygrała pięć na siedem spotkań i z 2. miejsca awansowała do rundy finałowej. Rywalami naszego zespołu były m.in.: ROW Rybnik, Polonia Warszawa, Rekord Bielsko-Biała czy FC Wrocław Academy. Fazę pucharową RKP ROW Rybnik Cup piłkarze z Akademii „Młoda GieKSa” zakończyli na 7. miejscu. Bilans drużyny w całym turnieju to 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Piłkarze GKS-u Katowice do lat 9 dobrze zaprezentowali się również w rozgrywkach Górnik PRO-CUP. Na turnieju rozgrywanym w Zabrzu Trójkolorowi zajęli 4. miejsce. Pierwszy Trener zespołu z rocznika 2012 – Artur Filipiak – był zadowolony z postawy zawodników:

W turnieju wystąpiło 15 drużyn. Dla nas była to kolejna możliwość rywalizowania z bardzo dobrymi zespołami w swoim roczniku. Turniej odbywał się w formule 6+1. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy rozumieją zasady, którymi chcemy kierować się na boisku, przez co nasza gra wygląda coraz lepiej. Chłopcy w każdym meczu próbowali narzucić swój sposób gry, niezależnie od przeciwnika i to było dla nas najważniejsze.

Oprócz turniejów w Rybniku i Zabrzu, GKS Katowice w czerwcu wystąpił w Bełchatów CUP. Nasi piłkarze mieli okazję zmierzyć się z takimi zespołami jak: Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Odra Opole czy Wisła Płock. Na przestrzeni całego sezonu młodzi gracze z pewnością zebrali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Udany sezonu GieKSy U-8

Piłkarze GieKSy przez cały sezon 2020/2021 prezentowali bardzo równą i dobrą formę. Zawodnicy z rocznika 2013 brali udział w różnych turniejach i wiele z nich zakończyło się zwycięstwami GKS-u Katowice. Pod względem wyników, jeden z najlepszych weekendów dla podopiecznych Trenera Rafała Gniota miał miejsce w połowie czerwca. Młodzi piłkarze w piątek zwyciężyli w turnieju Dziewięciu z Wujka, a w niedzielę tryumfowali w Pogoń Kraków CUP. W ramach katowickiego turnieju GieKSa rozegrała łącznie sześć meczów i wygrała pięć z nich. Nasz zespół rywalizował między innymi z: Górnikiem Zabrze, GKS-em Jastrzębie i Akademią BVB. W generalnej klasyfikacji GKS Katowice zajął 1. miejsce, a Marcel Kałuża został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny. Już kolejnego dnia Trójkolorowi występowali w fazie grupowej Pogoń Kraków CUP. Świetne przygotowanie fizyczne poskutkowało kompletem zwycięstw i awansem do fazy pucharowej krakowskiego turnieju. W niedzielę zawodnicy z Akademii „Młoda GieKSa” postawili przysłowiową „kropkę nad i”. Piłkarze wygrali siedem z ośmiu meczów i zajęli zasłużone, pierwsze miejsce. Kolejny raz wyróżniony został Marcel Kałuża, który otrzymał statuetkę MVP turnieju. Natłok meczów podczas czerwcowych zmagań był ogromy, dlatego całej drużynie należą się brawa za wytrwałość i wzorową postawę. Sukces zespołu skomentował Trener – Rafał Gniot:

Wyniki w tej kategorii wiekowej są sprawą drugorzędną. Kluczowe jest to, żeby grupa zawodników w danej drużynie była na równym poziomie. Tak, aby zawodnik, który się wyróżnia miał graczy, którzy chcą mu dorównać, prześcignąć - wtedy treningi od razu stają się intensywniejsze. Kolejnym ważny czynnikiem jest na pewno możliwość cotygodniowej rywalizacji z najsilniejszymi drużynami w Polsce. W tym sezonie graliśmy ze Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok, Wisłą Kraków, Cracovią, Pogonią Szczecin czy Górnikiem Zabrze.

GieKSa U-8 bardzo pozytywnie zaprezentowała się również na turnieju Górnik PRO CUP. W klasyfikacji końcowej Trójkolorowi zajęli 2. miejsce. Nasz zespół rywalizował m.in. ze Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze, Beniaminkiem Krosno czy RAP Radomsko. Zawodnicy GKS-u strzelili wiele bramek w trakcie zabrzańskich rozgrywek, a należy podkreślić, że mierzyli się z najlepszymi drużynami w tej kategorii wiekowej w Polsce. Ponadto piłkarze do lat 8 osiągnęli bardzo dobre wyniki na turniejach: GOL Cup 2021 (3. miejsce), Bellsport (4. miejsce) i Ekstraliga Talentów (awans do grupy srebrnej).

Udany sezon Zielonej Grupy GKS-u Katowice U-9

Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy mogą być zadowoleni z wyników osiągniętych przez drużynę GieKSy do lat 9. Zielona Grupa z sukcesami występowała w turniejach w kategorii roczników 2012/2013. Podopieczni Trenera Sebastiana Kawulki najlepiej zaprezentowali się podczas Lechia 06 Mysłowice Cup. Nasi młodzi zawodnicy zagrali skutecznie w ataku jednocześnie, nie pozwalając rywalom na tworzenie dogodnych sytuacji strzeleckich. Trójkolorowi wygrali mysłowickie rozgrywki w pełni zasłużenie. Zawodnicy z Akademii „Młoda GieKSa” regularnie rozgrywali spotkania w ramach Ligi Żaka F1, w której mierzyli się między innymi z zespołami: AKS Niwka Sosnowiec, Jedność Siemianowice czy Rozwój Katowice. W podsumowaniu ubiegłego sezonu nie może zabraknąć wzmianki o turnieju Niwka CUP, w którym GKS Katowice w generalnej klasyfikacji uplasował się na wysokiej, drugiej pozycji.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (25.09-30.09.2021)
I MIEJSCE W PUCHARZE SV MOSIR ZABRZE
GKS II KATOWICE ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI
POWOŁANIE DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
SUKCESY TENISISTÓW GIEKSY