[ ŁADOWANIE STRONY ]
GKS II KATOWICE ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI
DRUGA DRUŻYNA GKS-U KATOWICE NIE ZAWODZI W ROZGRYWKACH PODOKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI. PODOPIECZNI TRENERA MARIUSZA PAŃPUCHA WYGRALI WSZYSTKIE SPOTKANIA I AWANSOWALI DO FINAŁU ROZGRYWEK.

Trzy mecze bez porażki

Piłkarze GKS-u Katowice rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski (Podokręg Katowice) od meczu drugiej rundy z Pogonią Imielin. W pierwszej rundzie GieKSie przysługiwał wolny los. Spotkanie wyjazdowe w Imielinie odbyło się 7 sierpnia 2021 roku. Był to pierwszy pojedynek Trójkolorowych w sezonie 2021/2022. Dobra i skuteczna gra poskutkowała pewnym zwycięstwem 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Krawczyk, Pietrzyk, Ślusarczyk i Król.

Na początku września rezerwy GieKSy rozegrały mecz w ramach trzeciej rundy Podokręgowego Pucharu Polski. Na boisku „Kolejarz” przy ulicy Alfreda 1 nasi zawodnicy zmierzyli się z LGKS-em 38 Podlesianką Katowice. Spotkanie mogło podobać́ się̨ kibicom, którzy przez 90 minut oglądali ciekawą, intensywną grę z obu stron. Drużyna GKS-u Katowice pokazała charakter i w drugiej połowie meczu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:1, a gole strzelili: Pietrzyk, Cholerzyński i Zając.

Awans do finału

Wygrana w meczu trzeciej rundy oznaczała awans do meczu półfinałowego, w którym GieKSa trafiła na KS Kamionkę Mikołów. Drużyna występująca na co dzień w A Klasie, w poprzedniej rundzie pewnie pokonała GKS Wawel Wirek 5:2. Spotkanie zapowiadało się arcyciekawie, tym bardziej, że ekipa z Mikołowa była gospodarzem meczu półfinałowego. Dobra forma obydwu zespołów przełożyła się na wyrównaną pierwszą część gry. Zarówno GKS Katowice, jak i KS Kamionka Mikołów tworzyły dogodne sytuacje do zdobycia goli.

W drugiej połowie to GieKSa zadała „decydujący cios”, strzelając bramkę na 2:1. Do końca spotkania nasi zawodnicy prezentowali skuteczną grę w defensywie i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Kamionce należą się jednak brawa za walkę i nieustępliwość w trakcie całego pojedynku. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli Pietrzyk i Zając. Warta uwagi jest dobra dyspozycja Pietrzyka, który w każdym meczu Pucharu Polski wpisywał się na listę strzelców. Podopieczni Trenera Mariusza Pańpucha czekają teraz na finałowego rywala. Najważniejszy mecz Podokręgowego Pucharu Polski odbędzie jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej.