[ ŁADOWANIE STRONY ]
GKS II KATOWICE ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI
DRUGA DRUŻYNA GKS-U KATOWICE NIE ZAWODZI W ROZGRYWKACH PODOKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI. PODOPIECZNI TRENERA MARIUSZA PAŃPUCHA WYGRALI WSZYSTKIE SPOTKANIA I AWANSOWALI DO FINAŁU ROZGRYWEK.

Trzy mecze bez porażki

Piłkarze GKS-u Katowice rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski (Podokręg Katowice) od meczu drugiej rundy z Pogonią Imielin. W pierwszej rundzie GieKSie przysługiwał wolny los. Spotkanie wyjazdowe w Imielinie odbyło się 7 sierpnia 2021 roku. Był to pierwszy pojedynek Trójkolorowych w sezonie 2021/2022. Dobra i skuteczna gra poskutkowała pewnym zwycięstwem 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Krawczyk, Pietrzyk, Ślusarczyk i Król.

Na początku września rezerwy GieKSy rozegrały mecz w ramach trzeciej rundy Podokręgowego Pucharu Polski. Na boisku „Kolejarz” przy ulicy Alfreda 1 nasi zawodnicy zmierzyli się z LGKS-em 38 Podlesianką Katowice. Spotkanie mogło podobać́ się̨ kibicom, którzy przez 90 minut oglądali ciekawą, intensywną grę z obu stron. Drużyna GKS-u Katowice pokazała charakter i w drugiej połowie meczu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:1, a gole strzelili: Pietrzyk, Cholerzyński i Zając.

Awans do finału

Wygrana w meczu trzeciej rundy oznaczała awans do meczu półfinałowego, w którym GieKSa trafiła na KS Kamionkę Mikołów. Drużyna występująca na co dzień w A Klasie, w poprzedniej rundzie pewnie pokonała GKS Wawel Wirek 5:2. Spotkanie zapowiadało się arcyciekawie, tym bardziej, że ekipa z Mikołowa była gospodarzem meczu półfinałowego. Dobra forma obydwu zespołów przełożyła się na wyrównaną pierwszą część gry. Zarówno GKS Katowice, jak i KS Kamionka Mikołów tworzyły dogodne sytuacje do zdobycia goli.

W drugiej połowie to GieKSa zadała „decydujący cios”, strzelając bramkę na 2:1. Do końca spotkania nasi zawodnicy prezentowali skuteczną grę w defensywie i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Kamionce należą się jednak brawa za walkę i nieustępliwość w trakcie całego pojedynku. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli Pietrzyk i Zając. Warta uwagi jest dobra dyspozycja Pietrzyka, który w każdym meczu Pucharu Polski wpisywał się na listę strzelców. Podopieczni Trenera Mariusza Pańpucha czekają teraz na finałowego rywala. Najważniejszy mecz Podokręgowego Pucharu Polski odbędzie jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej.

Skład GKS-u Katowice:

Krzyżek, Żebrowski, Komandera, Nowak, Cholerzyński, Pietrzyk, Partyka, Korus, Bród, Krawczyk, Wodnicki oraz Król, Zając, Ślusarczyk, Prus, Korczak.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
RED BOX NA DŁUŻEJ Z MŁODĄ GIEKSĄ
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U13
NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO ROCZNIKA 2017/18
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U15
POWOŁANIE DO KADRY ŚLĄSKA U13