[ ŁADOWANIE STRONY ]
ZWYCIĘSTWO MŁODZICZEK W DERBACH KATOWIC
PIŁKARKI GKS-U KATOWICE U-13 WYGRAŁY MECZ NA SZCZYCIE W ŚLĄSKIEJ LIDZE MŁODZICZEK I DALEJ POZOSTAJĄ NIEPOKONANE. KOLEJNY MINITURNIEJ ROZEGRAŁY RÓWNIEŻ ORLICZKI GIEKSY.

Derbowe zwycięstwo z UKKS-em Katowice

Derby Katowic dla piłkarek „Młodej GieKSy”. Nasze zawodniczki w Śląskiej Lidze Młodziczek pokonały 1:0 ekipę UKKS-u Katowice. To był mecz na szczycie tabeli. Podopieczne Karoliny Dec i Sebastiana Kawulki wytrzymały próbę nerwów i po siedmiu kolejkach mają nadal komplet punktów na swoim koncie. Brawo!

Spotkanie od pierwszej minuty było bardzo wyrównane. Widać było, że na boisku grają najlepsze zawodniczki z Górnego Śląska. To był najwyższy poziom z możliwych w tej kategorii wiekowej. Były piękne, koronkowe akcje, były potężne strzały, były fantastyczne interwencje bramkarek obu zespołów. Spotkanie było naprawdę wyrównane. Mecz toczył się w wysokim tempie. Przyniósł również licznie zgromadzonym kibicom (podziękowania dla rodziców obu klubów za głośny doping) wiele emocji. Sportowych emocji. Do ostatniej sekundy meczu oba zespoły walczyły o zmianę wyniku. Zawodniczkom należą się wielkie gratulacje za ambicję i determinację. Tutaj nikt nie odpuszczał.

Emocje rzeczywiście były niesamowite. Jestem dumny z dziewczyn, że udźwignęły rolę liderek tabeli i pokazały, że można na nie liczyć w każdej sytuacji - powiedział trener Sebastian Kawulka.

W przyszły weekend (niedziela, 17 października) nasze zawodniczki czeka mecz wyjazdowy - BTS-em Rekord Bielsko-Biała.

Skład drużyny:

Celina Bobakowska, Iga Wojcieszak, Emilia Brusik, Amelia Golemiec, Lena Korfanty, Zofia Sokołowicz, Julia Szymczyk, Zuzanna Pańtak, Oliwia Rak, Malwina Thamm, Emilia Sikorska, Lena Wróbel, Sabina Holewa, Lena Mentel, Julka Mariańczyk.

Bramka:

Pańtak.

Przedostatni turniej Orliczek

Najmłodsze zawodniczki z Akademii „Młoda GieKSa” rozegrały w sobotę przedostatnie spotkania w ramach Śląskiej Ligi Orliczek. Tym razem podopieczne Trenerki Karoliny Dec zmierzyły się z UKKS-em Katowice i KSB Lędziny. Kolejny raz widać było dużo chęci oraz boiskowej nieustępliwości w grze naszych piłkarek. Już za tydzień Orliczki GKS-u Katowice będą miały okazję spróbować swoich sił w Tauron Cup. Po tym turnieju Trójkolorowe rozegrają ostatni miniturniej Śląskiej Ligi Orliczek w Rogożniku. Gorąco zapraszamy do wspólnego trenowania! Nabory w Piłkarskiej Akademii „Młoda GieKSa” trwają cały rok!

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
WYSOKA WYGRANA SIATKARZY
FINAŁ PUCHARU POLSKI: ZAPOWIEDŹ MECZU
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PUCHAR POLSKI: GKS KATOWICE 2-1 SLAVIA RUDA ŚLĄSKA
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-15