[ ŁADOWANIE STRONY ]
DOBRE WYNIKI PIŁKAREK GIEKSY
ZAWODNICZKI MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN GKS-U KATOWICE NIE ZAWODZĄ! MŁODZICZKI SĄ NIEPOKONANE W SWOJEJ LIDZE, A MŁODSZE KOLEŻANKI Z GRUPY ORLICZEK AWANSOWAŁY DO FINAŁU TAURON JUNIOR CUP. SWOJE WYSTĘPY W REPREZENTACJI POLSKI ZALICZYŁY RÓWNIEŻ PIŁKARKI Z DRUŻYNY U-15.

Komplet zwycięstw

Piłkarki „Młodej GieKSy” kontynuują fantastyczną passę w Śląskiej Lidze Młodziczek. W niedzielne południe Trójkolorowe rozegrały ósme spotkanie w tym sezonie. Tym razem nasze zawodniczki rywalizowały w meczu wyjazdowym z Rekordem Bielsko-Biała. Po raz kolejny wywalczyły komplet punktów, wygrywając 8:0. Kibice zgromadzeni na trybunach bardzo ładnego kompleksu w Bielsku-Białej oglądali interesujące spotkanie prowadzone pod dyktando naszych dziewczyn. Od początku do końca to głównie nasz zespół kreował grę i konstruował kolejne ataki. Przewaga była widoczna, ale rywalkom należą się brawa za ambitną postawę do ostatniego gwizdka arbitra.

„Każda z zawodniczek świetnie wywiązała się ze swoich zadań. Bardzo się cieszę z kolejnego dobrego spotkania w naszym wykonaniu” - powiedział trener naszych piłkarek, Sebastian Kawulka.

W przyszły weekend (niedziela, 24 października) nasze zawodniczki zagrają na własnym terenie z KKS-em Zabrze.

Skład: Celina Bobakowska, Iga Wojcieszak, Emilia Brusik, Amelia Golemiec, Lena Korfanty, Zofia Sokołowicz, Julia Szymczyk, Zuzanna Pańtak, Oliwia Rak, Malwina Thamm, Emilia Sikorska, Lena Mentel, Julia Mariańczyk, Klaudia Resler, Wiktoria Marciniak.

Awans do finału Tauron Junior Cup

W sobotę Orliczki GKS-u Katowice występowały w fazie zasadniczej turnieju Tauron Junior Cup. Podopieczne Trenerki Karoliny Dec zaprezentowały się fantastycznie. Dobra i skuteczna gra ofensywna poparta odpowiedzialnością w szeregach defensywnych przełożyła się na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie. Dziewczęta rywalizowały z UKKS-em Katowice, Górnikiem Sosnowiec, UKS-em Lisek Milówka i SP 1 Rydułtowy. Wywalczenie pierwszego miejsca w zestawieniu gwarantuje „Młodej GieKSie” miejsce w wielkim finale Tauron Junior Cup, który odbędzie się 12 listopada 2021 roku w Krakowie. Trzymamy kciuki za nasz zespół!

Występy reprezentacyjne

Zuzanna Witek i Iga Witkowska – piłkarki GKS-u Katowice – wystąpiły w barwach narodowych w dwóch meczach towarzyskich przeciwko Czeszkom. W pierwszym spotkaniu Reprezentacja Polski U-15 wygrała 2:0, a Zuzanna Witek znacząco wpłynęła na wynik końcowy. Przy pierwszej bramce, którą zdobyła Grzywińska, zaliczyła asystę drugiego stopnia, a drugiego gola zdobyła sama, skutecznie wykańczając akcję ofensywną. Polska odniosła zwycięstwo również w drugim sparingu przeciwko Reprezentacji Czech. Tym razem nasze dziewczęta wygrały 4:0, a na listę strzelczyń wpisała się Iga Witkowska. Z opaską kapitańską na to spotkanie wyszła Zuzanna Witek. Obie nasze zawodniczki z pewnością na długo zapamiętają ten szczególny, a w dodatku zwycięski weekend.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
GKS KATOWICE NA 4. MIEJSCU W CLJ U-15
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W LIGACH B1 ORAZ B2
WYJAZDOWA PORAŻKA SIATKARZY
POWOŁANIA DO KADR ŚLĄSKA U-14 I U-13
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W I LIDZE A1