[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W I LIDZE A1
PODOPIECZNI TRENERA ADRIANA NAPIERAŁY ZAKOŃCZYLI JESIENNE ROZGRYWKI SEZONU 2021/2022 NA 13. MIEJSCU W TABELI I LIGI WOJEWÓDZKIEJ (A1).

Runda jesienna w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych składała się z 15. kolejek. GKS Katowice  zakończył sezon na 13. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 19. punktów. Bilans podopiecznych Trenera Adriana Napierały to cztery zwycięstwa, siedem remisów i cztery porażki. W rundzie jesiennej piłkarze GieKSy z rocznika 2003 zdobyli 30. bramek, a stracili 31. Aż siedem spotkań z udziałem zawodników z naszej Akademii kończyło się podziałem punktów, co jest dowodem nieustępliwości i charyzmatycznej walki do końca. Remisami zakończyły się spotkania z Ruchem Chorzów (2:2), Rozwojem Katowice (1:1) czy MKP Odrą Centrum Wodzisław Śląski (3:3). W ostatecznym rozrachunku I Ligę Wojewódzką Juniorów Starszych wygrał Ruch Chorzów, który wyprzedził GKS Piast Gliwice i Górnik Zabrze.

Skład drużyny: Patryk Krzyżek, Mikołaj Kuleta, Jakub Graja, Wojciech Włodarczyk, Aleksander Cyba, Jakub Buczek, Norbert Warmuz, Martyn Róg, Michał Gącik, Jakub Żmija, Marcel Mantykiewicz, Olaf Kopała, Piotr Mielcarz, Kacper Grochowalski, Piotr Jedliński, Jakub Kaduk, Piotr Trepka, Dawid Pułtorak, Szymon Kurek, Nikodem Powroznik, Igor Darnowski, Mateusz Cieplik, Oliwier Kubicki.

Po zakończeniu rundy jesiennej krótkiego wywiadu udzielił Trener drużyny Juniorów Starszych – Adrian Napierała.

GKS Katowice zajął ostatecznie 13. miejsce w I Lidze A1. Czy jest Trener zadowolony z postawy zespołu?

Po pierwszej rundzie mamy duży niedosyt i z miejsca w tabeli jesteśmy niezadowoleni. Gra na boisku wyglądała dobrze, szczególnie z zespołami z czołówki  (Ruchem Chorzów czy Górnikiem Zabrze). Bilans nasz wynosi 4-7-4. Jesteśmy trzecim zespołem pod względem liczby porażek zaraz za Ruchem i Piastem, które awansowały do ligi makroregionalnej. Właśnie liczba 7. remisów decyduje o naszej niskiej pozycji w tabeli. Z gry oraz postępów niektórych zawodników jesteśmy zadowoleni i mam nadzieję, że za niedługo będą regularnie występować w GKS-ie II Katowice, a poprzez rezerwy trafią do szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Jak oceni Trener poziom zespołów w I Lidze A1?

W tym roku poziom I Ligi A1 jest wyrównany, co pokazywały nasze mecze i pozycja w tabeli. Do 5. miejsca tracimy pięć punktów. Poziom zespołów w I Lidze A1 zależy od tego czy zawodnik zagra w swoim klubie w seniorach czy w juniorach. Zdecydowanie większa część klubów ma swoje zespoły seniorskie w IV Lidze, Klasie Okręgowej lub jak Rekord i Polonia w III Lidze. U nas również taka sytuacja ma miejsce i zawodnicy występują w rezerwach co jest naturalne.

Który mecz był dla Trenera najtrudniejszy?

Najtrudniejszy mecz do zrozumienia i zaakceptowania straconych punktów mieliśmy w Radzionkowie, gdzie do 90. minuty prowadziliśmy 2:0, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Ciekawy był również mecz z Odrą Wodzisław, w którym do 60. minuty przegrywaliśmy 1:3, a potrafiliśmy doprowadzić do wyniku 3:3 i jeszcze mieć w ostatniej minucie stuprocentową sytuację, której nie wykorzystaliśmy. W zimie duży nacisk musimy położyć właśnie na wyrachowanie, konsekwencje i regularność w naszej grze.

Jakie cele stawia Trener przed zespołem w kontekście przyszłości?

Dla zawodników cel jest jeden - dostać się do pierwszej drużyny. Cele indywidualne dla piłkarzy powinny być najważniejsze w kontekście przyszłości. Oni sami muszą chcieć się udoskonalać i rozwijać jeżeli myślą o poważnym graniu w piłkę. Jeśli zawodnicy będą robić postępy indywidualne to zyskamy na tym również jako drużyna.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PIŁKARKI NA WYJEŹDZIE W OSTRAWIE
HOKEIŚCI WRÓCILI DO GRY
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
GIEKSA ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI