[ ŁADOWANIE STRONY ]
GKS KATOWICE NA 4. MIEJSCU W CLJ U-15
RUNDA JESIENNA W ROZGRYWKACH CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-15 DOBIEGŁA KOŃCA. GKS KATOWICE ZAJĄŁ OSTATECZNIE WYSOKIE, CZWARTE MIEJSCE W TABELI.

Piłkarze GKS-u Katowice zakończyli zmagania w Centralnej Lidze Juniorów na 4. miejscu w tabeli Grupy C. Podopieczni Artura Filipiaka i Łukasza Gołucha mogą być jednak zadowoleni ze swojej postawy. GieKSa wykazywała się regularnością w grze, a podczas meczów można było zaobserwować wyćwiczone na treningach schematy. Trójkolorowi w 14. spotkaniach ligowych uzbierali 25 punktów. Bilans drużyny opiewa na 8 wygranych, 1 remis i 5 porażek.

Nasi zawodnicy rywalizację na poziomie centralnym rozpoczęli 22 sierpnia 2021. Po szalonym spotkaniu na „Kolejarzu” i dwóch obronionych rzutach karnych GieKSa zremisowała ze Śląskiej Wrocław 1:1. Pierwsze zwycięstwo w lidze piłkarze z Akademii „Młoda GieKSa” odnieśli w trzeciej kolejce, pokonując 2:0 Miedź Legnicę. Zdecydowanie najefektowniejszym meczem w sezonie był pojedynek w ramach jedenastej kolejki CLJ U-15, w którym nasz zespół zmierzył się z Rakowem Częstochowa. Na boisku przy ulicy Alfreda 1 padło dziesięć bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla GieKSy. Gracze GKS-u Katowice U-15 zaprezentowali również świetną formę w ostatnim meczu ligowym. 20 listopada 2021 na wyjeździe podopieczni Trenera Filipiaka pokonali 5:0 Odrę Opolę, prezentując naprawdę ciekawą, otwartą i efektywną grę.

Dorobek bramkowy GieKSy to 28 goli strzelonych i 25 straconych. Należy zwrócić uwagę na bardzo dobrą statystykę zdobytych bramek. 28 goli to trzeci najwyższy wynik w Grupie C Centralnej Ligi Juniorów. Nasi zawodnicy do samego końca walczyli o zajęcie miejsca na podium. Ostatecznie, do zajmującego 3. miejsce Śląska Wrocław zabrakło jednego punktu. Druga pozycja przypadła Zagłębiu Lubin (34 punkty), a rozgrywki wygrał zespół Górnika Zabrze (38 punktów). Wszystkim zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu należą się brawa za świetnie przepracowany okres przygotowawczy i bardzo dobre wyniki w rundzie jesiennej. W nagrodę GKS Katowice podejmie rywalizację w CLJ U-15 również podczas przyszłorocznej wiosny!

Skład drużyny: Kacper Cichy, Maciej Cieślak, Wiktor Jarosz, Tomasz Bednarz, Jakub Jeż, Piotr Kaczyński, Szymon Kawała, Kamil Kołacz, Oskar Ludyga, Kacper Mendrela, Dawid Nos, Maciej Nowak, Paweł Oględziński, Jakub Pastuszka, Jan Pawłowski, Dawid Pięta, Rafał Rewakowicz, Szymon Rola, Gabriel Spiżak, Kacper Szołtysek, Jakub Turek, Szymon Wiktorczyk, Kacper Wojas, Karol Wróbel, Szymon Orłowski, Alan Solecki, Michał Swędzioł.

Po ostatnim meczu ligowym wywiadu udzielił pierwszy trener GieKSy Artur Filipiak:

4. miejsce na koniec jesiennych rozgrywek CLJ U-15 to świetny wynik. Co miało wpływ na tak dobry wynik?

Przed rozpoczęciem rozgrywek nie ustalaliśmy w zespole celu, miejsca jakiego chcemy zająć w lidze. Najważniejsze było dla nas, aby przede wszystkim niezależnie od przeciwnika próbować grać „swoją” piłkę i starać się w każdej fazie gry dominować nad przeciwnikiem. Co miało wpływ na końcowy rezultat? Myślę, że przede wszystkim jasno zdefiniowany pomysł na grę, który przekazaliśmy zawodnikom oraz codzienna praca treningowa naszych zawodników i wiara, że w każdym meczu możemy wygrać.

W rundzie jesiennej GieKSa zdobyła 28 bramek co jest trzecim najwyższym wynikiem w lidze. Czy na treningach skupialiście się w szczególności na grę w ataku?

Ilość zdobytych bramek jest konsekwencją naszego pomysłu na grę - chcemy dominować nad przeciwnikiem. Jeśli tylko to możliwe wysoko odbierać piłkę, a co za tym idzie, częściej znajdować się w sytuacjach, w których możemy zdobyć bramkę. Dobra praca całego zespołu była głównym czynnikiem, dzięki któremu zdobyliśmy 28 bramek, co przełożyło się na trzeci wynik w lidze pod tym kątem. Warto tutaj przypomnieć, chyba najbardziej widowiskowy mecz w sezonie, w którym nasz zespół zwyciężył 6:4 nad Rakowem Częstochowa. To potwierdza, że chcemy grać ofensywną piłkę, bo tylko wtedy nasi zawodnicy się rozwijają.

Nasz zespół wykazywał się regularnością w grze. W jaki sposób można ją wytrenować i przede wszystkim utrzymać?

Wrócę tutaj ponownie do naszego pomysłu na grę i jasno zdefiniowanych w nim zasad dla zawodników w poszczególnych fazach gry. Myślę, że przede wszystkim ciągła praca nad swoim modelem gry i doskonaleniem, wynikających z nich zasad pozwoliła nam punktować z taką regularnością. Tutaj należą się wielkie słowa uznania dla zawodników, którzy bardzo szybko i sprawnie potrafili przenieść realizowane treści treningowe na boisko, co pozwoliło nam odnieść końcowy efekt.

Niedawno odbył się test mecz dla zawodników, którzy chcieliby sprawdzić się w CLJ U-15. Jak oceni Trener umiejętności nowych piłkarzy?

Zdecydowaliśmy się jako klub zorganizować „Test Mecz”, dla chętnych zawodników, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny w Centralnej Lidze Juniorów. Poziom zawodników był mocno zróżnicowany. Jako sztab, być może zaprosimy kilku chłopaków na treningi zespołowe, aby przyjrzeć się im dokładnie i ocenić ich przydatność do zespołu. Należy tutaj pamiętać, że w tym okresie szukamy tylko takich zawodników, którzy realnie mogą wzmocnić nasz zespół pod kątem rywalizacji w rundzie wiosennej Centralnej Ligii Juniorów.

Jakie cele wyznaczy Trener swojej drużynie na wiosenne rozgrywki CLJ? Z jakimi nowymi zespołami zmierzy się GieKSa?

Nasz cel od początku rundy jesiennej pozostaje niezmienny. Chcemy, aby nasi zawodnicy w każdym meczu próbowali narzucić swój pomysł na grę i czerpali jak najwięcej radości z gry w piłkę nożną, bo to dla nas jest najważniejsze. Po spadku drużyn: Miedzi Legnica i Odry Opole, po meczach barażowych do ligi w rundzie wiosennej dołączą zespoły Rekordu Bielsko-Biała oraz Chrobrego Głogów.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PIŁKARKI NA WYJEŹDZIE W OSTRAWIE
HOKEIŚCI WRÓCILI DO GRY
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
GIEKSA ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI