[ ŁADOWANIE STRONY ]
SYTUACJA NA PÓŁMETKU ROZGRYWEK KLASY OKRĘGOWEJ
PO SIEDEMNASTU KOLEJKACH LIGOWYCH GKS II KATOWICE ZAJMUJE 4. POZYCJĘ W TABELI KLASY OKRĘGOWEJ I TRACI ZALEDWIE CZTERY PUNKTY DO MIEJSCA NA PODIUM.

Drugi zespół GKS-u Katowice rozpoczął sezon Klasy Okręgowej 14 sierpnia 2021 roku od wyjazdowej porażki ze Slavią Ruda Śląska (1:2). W kolejnych meczach forma zespołu prowadzonego przez Trenera Mariusza Pańpucha stale rosła. GieKSa prezentowała dobrą, skuteczną i przyjemną dla oka grę. We wrześniu Trójkolorowi rozpoczęli imponującą passę dziewięciu ligowych spotkań bez porażki. Dobra gra przełożyła się również na rozgrywki Podokręgowego Pucharu Polski, w którym nasi zawodnicy również byli bezkonkurencyjni (ostatecznie GieKSa wygrała Puchar Polski pokonując w finale Slavię Ruda Śląska 2:1).

Po pierwszej połowie sezonu GKS II Katowice zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 37 punktów. Bilans naszej drużyny to dwanaście zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. GieKSa w trakcie siedemnastu kolejek ligowych zdobyła 45 bramek, co przekłada się na dobrą średnią 2,64 gola na mecz. Pod względem ofensywy podopieczni Trenera Pańpucha są czwartą najlepszą drużyną w stawce. Więcej goli od naszego zespołu zdobyła jedynie Sparta Katowice, Zagłębie Sosnowiec i AKS Mikołów. Dobrą dyspozycję strzelecką podkreślają również wysokie rezultaty w poszczególnych meczach. Rezerwy GKS-u Katowice kilkukrotnie wysoko pokonywały rywali (8:0 z Górnikiem Wojkowice, 6:0 z Ostoją Żelisławice, 4:1 z Grunwaldem Ruda Śląska).

Ostatecznie na półmetku rywalizacji 1. miejsce w ligowej tabeli zajmuje AKS Mikołów (46 punktów). Na drugiej pozycji uplasowało się Zagłębie II Sosnowiec (44 punkty), a podium zamyka Sparta Katowice (41 punktów), do której GieKSa traci cztery oczka. Runda rewanżowa w Klasie Okręgowej rozpocznie się w połowie marca. W pierwszym meczu po przerwie zimowej GKS II Katowice podejmie na własnym stadionie KS Slavię Ruda Śląska.