[ ŁADOWANIE STRONY ]
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
ZAKOŃCZONY NIEDAWNO TURNIEJ FINAŁOWY MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U-17 W FUTSALU POTWIERDZIŁ, ŻE PIŁKARKI GKS-U KATOWICE NALEŻĄ DO ŚCISŁEJ CZOŁÓWKI W NASZYM KRAJU.

Piłkarki „Młodej GieKSy” po raz kolejny potwierdziły, że należą do ścisłej, krajowej czołówki. Podczas zakończonego w niedzielę turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu zawodniczki prowadzone przez Krzysztofa Witka i Sebastiana Kawulkę znalazły się w gronie ośmiu najlepszych drużyn. Nasze piłkarki - po awansie z grupy (wygrane z Pogonią Tczew i Staszkówką Jelna oraz porażka z AZS UAM Poznań) uległy w ćwierćfinale późniejszym mistrzyniom Polski - Stomilowi Olsztyn.

To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu - przyznał trener Witek. - Dziewczyny walczyły ambitnie, próbowały narzucać swój styl gry, wypełniały założenia taktyczne. Jak na to, że generalnie były młodsze od swoich rywalek, jestem bardzo zadowolony. Wszystko jeszcze przed nami.

Rzeczywiście, obserwatorzy turnieju rozegranego w Żorach podkreślali, że zdecydowana większość naszego składu była oparta na zawodniczkach z rocznika 2007, czyli mających dopiero 15 lat. O dwa mniej niż rywalki.

To oczywiście nie koniec emocji związanych z futsalem. Nasza ekipa nadal walczy w kategorii U-15. Zawodniczki (z roczników 2007 i 2008) mają przed sobą jeszcze turnieje eliminacyjne (najbliższy 22.01. w Istebnej), ale ich celem jest awans do turnieju finałowego MMP w futsalu, który odbędzie się w marcu w Poznaniu.

Skład „Młodej GieKSy”:

Zuzanna Lozio, Zuzanna Wiechowska - Alicja Bednarek, Michalina Czakańska, Natalia Kawulka, Natalia Krelińska, Julia Langosz, Wiktoria Markowicz, Zuzanna Przetak, Julia Raczyńska, Emilia Wieczorek, Zuzanna Witek, Emilia Witkowicz, Paulina Zielasko.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (21.05-26.05.2022)
POWOŁANIA DO KADRY PODOKRĘGU
POWOŁANIA DO KADRY PODOKRĘGU
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (14.05-16.05.2022)
TRZECIE MIEJSCE W PÓŁFINALE MMP