[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE FAZY GRUPOWEJ CENTRALNEJ LIGI JUNIOREK
PIŁKARKI GKS-U KATOWICE ZAJĘŁY 2. MIEJSCE W GRUPIE C CENTRALNEJ LIGI JUNIOREK U-15. PODOPIECZNE TRENERA KRZYSZTOFA WITKA AWANSOWAŁY TYM SAMYM DO FAZY PUCHAROWEJ MISTRZOSTW POLSKI.

Zawodniczki GKS-u Katowice, które w zeszłym sezonie sięgnęły po Mistrzostwo Polski do lat 15, niezmiennie prezentują wysoką formę. Nasze piłkarki wiosenne rozgrywki w ramach Centralnej Ligi Juniorek ukończyły na 2. miejscu w grupie C. W siedmiu spotkaniach Trójkolorowe zdobyły 16 punktów (5 wygranych, remis i porażka) i w generalnej klasyfikacji ustąpiły tylko Śląskowi Wrocław.

GieKSa rozpoczęła rozgrywki od wysokiego zwycięstwa z Unią Opole na wyjeździe. Nasze zawodniczki wykazały się niebywałą skutecznością i pokonały opolski zespół 13:1. W kolejnym meczu Trójkolorowe zdobyły jeden punkt, bezbramkowo remisując z SMS-em Łódź. Pechowo dla naszego zespołu zakończyło się spotkanie ze Śląskiem Wrocław, w którym GieKSa straciła bramkę w doliczonym czasie gry. To właśnie mecz z wrocławiankami przesądził o tym, kto na finiszu fazy grupowej zajął 1. miejsce. Piłkarki GKS-u Katowice należy jednak pochwalić za regularność w grze i prezentowanie niezwykle efektownej piłki. Trójkolorowe aż czterokrotnie potrafiły strzelić rywalkom minimum cztery bramki w meczu. Fazę grupową nasz zespół zakończył z najlepszym wynikiem strzeleckim – 33 zdobyte gole w siedmiu spotkaniach.

Drugie miejsce w grupie C spowodowało, że GieKSa swój mecz ćwierćfinałowy rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem zespół Resovii Rzeszów – zwycięzcy grupy D. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2022 roku, o godz. 16:00 na stadionie CWKS Resovia, przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. W razie ewentualnego awansu mecz półfinałowy piłkarki GKS-u Katowice zagrają na własnym stadionie, a rywalem będzie zwycięzca pary Śląsk Wrocław – Beniaminek Krosno. Wszystkie pary ćwierćfinałowe Centralnej Ligi Juniorek prezentują się następująco:

KS AP Diamond Academy – MUKS PS Kostrzyn nad Odrą

Akademia Piłkarska Lotos Gdańsk – URSUS Warszawa/Tęcza Bydgoszcz

Resovia Rzeszów – GKS GieKSa Katowice

Śląsk Wrocław – Beniaminek Krosno

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (21.05-26.05.2022)
POWOŁANIA DO KADRY PODOKRĘGU
POWOŁANIA DO KADRY PODOKRĘGU
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (14.05-16.05.2022)
TRZECIE MIEJSCE W PÓŁFINALE MMP