[ ŁADOWANIE STRONY ]
GKS KATOWICE MISTRZEM POLSKI 2022!
PIŁKARKI GKS-U POLSKI MISTRZYNIAMI POLSKI! PODOPIECZNE TRENERA KRZYSZTOFA WITKA POKONAŁY DIAMONDS ACADEMY 1:0 I OBRONIŁY TYTUŁ MISTRZOWSKI!

AP Diamonds Academy: Kwiatkowska, Sikora, Rogowiecka, Urban, Markiewicz, Jankiewicz, Rzeszotek, Kalia-Gręda, Sanetas, Leśniowska, Nowakowska oraz Sienkiewicz, Konanava, Jałocha, Naszewska, Sikorska, Rudolf, Bogucka.

GKS Katowice: Szymczak, Langosz, Witkowicz, Kawulka, Bednarek, Baumert, Kociuba, Czakańska, Krakowiak, Witkowska, Witek oraz Wiechowska, Szymczyk, Gabryś, Macioł, Przetak, Stalmach, Wojas, Frączek.

Bramka: Krakowiak.

Przed pierwszym gwizdkiem na stadionie Dozbut Arena w Ząbkach można było poczuć atmosferę godną finału Centralnej Ligi Juniorek. Uroczysta oprawa, dopingujący na trybunach kibice i pełne skupienie obu drużyn - to wszystko było oznaką wielkiego piłkarskiego święta. GieKSa starała się przejąć inicjatywę od pierwszej minuty. Nasze piłkarki dokładnie rozgrywały piłkę i cierpliwie konstruowały akcje ofensywne. Szukały swoich szans również po krótko rozgrywanych rzutach rożnych. Diamonds ograniczył się do wyprowadzania kontrataków. Po składnej akcji drużyny z Warszawy okazję miała Nowakowska, ale świetnie interweniowała Szymczak. Chwilę później centymetry dzieliły GieKSę od wyjścia na prowadzenie. Główkę Czakańskiej obroniła Kwiatkowska, a strzał Zuzy Witek zatrzymał się na poprzeczce. Dominacja GKS-u była widoczna gołym okiem. Mocny strzał zza pola karnego oddała Krakowiak - niestety niecelnie. Nasze piłkarki miały problem z udokumentowaniem przewagi. Skutecznie w obronie ustawiały się zawodniczki Diamonds. Trójkolorowe próbowały różnych rozwiązań. Zagrania górą, krótkie podania, przerzuty - cały czas bardzo szczelnie broniły jednak warszawianki. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Dozbud Arenie nie oglądali bramek. 0:0 po 40 minutach.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych ataków GieKSy. Aktywna na prawym skrzydle była wprowadzona Szymczyk, która raz po raz wdawała się w drybling. Obraz meczu w drugiej części gry nie zmienił się. GieKSa atakowała, a Diamonds szukał swoich szans w kontrach. Przed dobrą okazją stanęła Witek, ale jej strzał zablokowała Leśniowska. Po chwili świetne rozegranie rzutu rożnego mogło zakończyć się golem, ale piłka po strzale Kawulki poszybowała nad poprzeczką. Piłkarki GKS-u Katowice dopięły swego w 66. minucie. Po dośrodkowaniu Bednarek z rzutu wolnego instynktem strzeleckim wykazała się Krakowiak, która skutecznie wykończyła akcję. GieKSa prowadziła 1:0! Nasze zawodniczki dalej dyktowały warunki. Kropkę nad i mogła postawić Szymczyk, ale dobrze interweniowała Kwiatkowska. Na kilka minut przed końcem świetnym wyjściem z bramki popisała się Szymczak. Nasza bramkarka uprzedziła napastniczkę i w groźnej sytuacji złapała piłkę. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Piłkarki GKS-u Katowice zostały Mistrzyniami Polski 2022!