[ ŁADOWANIE STRONY ]
NOWY SEZON AKCJI SERDUSZKO GIEKSY
WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW Z KATOWIC ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI GKS-U KATOWICE.

Projekt Serduszko GieKSy został uruchomiony przed rokiem. Pod tą nazwą kryją się zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek od 3. do 6. roku życia, rozwijające koordynację, postrzeganie, czucie oraz umiejętność pracy w grupie.

- Misją projektu jest kształtowanie pozytywnych postaw młodych ludzi wobec kultury fizycznej, w tym sportu, oraz budowanie środowiska GKS-u Katowice poprzez organizację zajęć z aktywności fizycznej dla dzieci z katowickich przedszkoli - podkreśla Witold Hornik, lider projektu.

W trakcie pierwszego roku działalności Serduszka GieKSy w projekcie uczestniczyło jedenaście katowickich przedszkoli, a wśród nich znalazły się dzieci z następujących placówek:

- Miejskie Przedszkole nr 27 im. Plastusia i Tosi, które znajduje się w dzielnicy Katowice-Dąb

- Miejskie Przedszkole nr 13 z Osiedla Witosa

- Miejskie Przedszkole nr 85 z Osiedla Witosa

- Miejskie Przedszkole nr 20 z Bogucic

- Miejskie Przedszkole nr 22 z Bogucic

- Miejskie Przedszkole nr 81 z Podlesia

- Miejskie Przedszkole nr 72 z Murcek

- Miejskie Przedszkole nr 97 z Bogucic

- Miejskie Przedszkole nr 45 z Centrum

- Miejskie Przedszkole nr 67 z Os. Gwiazdy

- Miejskie Przedszkole nr 82 im. Dzieci z Leszczynowej Górki z Wełnowca-Józefowca

Zajęcia trwają po 45 minut i zawsze rozpoczynają się od rozgrzewki. - Proponujemy dzieciom rożnego rodzaju formy gier i zabaw, wplatając w to szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych. Kładziemy nacisk na podstawowe formy ruchu jak chodzenie, bieganie, skakanie, łapanie, rzucanie, czołganie, obracanie itd. Po zajęciach zachęcamy je, aby kontynuowały gry i zabawy w swoim najbliższym otoczeniu. Postępy dzieci widać gołym okiem. Zaczynając od organizacji i bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach, kończąc oczywiście na naszym celu - wszechstronnym ruchowym rozwoju dzieci. Mali sportowcy, wcielając się np. w różne postacie z bajek, coraz bardziej przekonują się do sportu. Sport to przecież, oprócz walorów zdrowotnych, także świetna zabawa! Dzieci dzięki współzawodnictwu z rówieśnikami pokonują swoje słabości i stają się bardziej odważne w działaniach, podejmując coraz śmielsze decyzje - podkreśla Karolina Dec, główna trenerka Serduszka GieKSy.

Należy zaznaczyć, że trenerzy stale dostosowują metody treningowe do wieku oraz możliwości dzieci. Kadra szkoleniowa pracuje według ustalonego wcześniej harmonogramu zajęć. Zobaczcie, jak wyglądały nasze treningi!

Igrzyska Przedszkolaków przy Bukowej

Całoroczne, regularne zajęcia miały swój finał 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Katowicach, gdzie odbyły się Igrzyska Przedszkolaków 2022. Dzieci z jedenastu katowickich przedszkoli rywalizowały w zawodach sportowych. Przedszkolaki musiały wykazać się wytrwałością i sprawnością w następujących konkurencjach: kolorowe wyścigi rzędów, ulubione berki, wymagający tor przeszkód, rzuty do celu, przeciąganie liny i skoki w worku. Oprócz wspomnianych gier i zabaw nasi uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych  dyscyplinach takich jak: piłka nożna dziewcząt i chłopców, siatkówka i hokej. Podczas Igrzysk Przedszkolaka nie mogło zabraknąć także Strefy Kibica, gdzie najmłodsi sportowcy mogli zrelaksować się i pobawić na dmuchanych zjeżdżalniach. Na zakończenie imprezy odbyła się wyjątkowa ceremonia, podczas której GieKSik nagrodził złotymi medalami i pamiątkowymi pucharami wszystkie dzieci za świetną sportową postawę. Olbrzymie wrażenie zrobił wspólny okrzyk wszystkich uczestników zabawy „Trzy kolory, jedno serce, GKS!”, czyli hasło towarzyszące treningom.

Kolejny sezon z Serduszkiem GieKSy

We wrześniu 2022 roku rozpoczyna się drugi sezon Serduszka GieKSy. Do akcji dołączają nowi trenerzy, którzy będą odpowiedzialni za kolejne grupy treningowe. Zajęcia, tak jak do tej pory, będą realizowane raz w tygodniu w każdym przedszkolu. Przed nami kolejny rok pełen sportowych emocji.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do projektu zachęcamy do kontaktu z liderem projektu Witoldem Hornikiem.

T.: 733-539-202

E: witold.hornik@gkskatowice.eu

Więcej o projekcie na serduszkogieksy.pl oraz na profilu akcji na Facebooku.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (01.10-04.10.2022)
POWOŁANIA DO KADRY ŚLĄSKA U12
CAŁA GIEKSA RAZEM
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (01.10-07.10.2022)
JESIENNY NABÓR DLA ROCZNIKÓW 2013-2018