[ ŁADOWANIE STRONY ]
ZAGRAJ W ŚLĄSKIM – II TURNIEJ PIŁKARSKI
WIELOSEKCYJNA AKADEMIA MŁODA GIEKSA ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DRUGIM TURNIEJU PIŁKARSKIM „ZAGRAJ W ŚLĄSKIM”! JEST TO OSTATNI Z TRZECH TURNIEJÓW ORGANIZOWANYCH DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z WOJEWÓDZTWEM ŚLĄSKIM – PARTNEREM GŁÓWNYM MŁODZIEŻOWYCH ROZGRYWEK.

Na przestrzeni kilku miesięcy Akademia Młoda GieKSa przy współpracy z Województwem Śląskim zorganizuje trzy turnieje młodzieżowe – jeden hokejowy i dwa piłkarskie. Po niesamowitych emocjach związanych z rozgrywkami hokejowymi, które odbyły się w katowickim Spodku oraz pierwszym turniejem piłkarskim organizowanym na „Kolejarzu”, czas na trzecie i ostatnie wydarzenie, czyli turniej piłki nożnej „Zagraj w Śląskim”, którego partnerem głównym jest Województwo Śląskie.

Drugi turniej piłkarski „Zagraj w Śląskim” odbędzie się 11 czerwca 2023 na boisku Ośrodka Sportowego „Kolejarz” w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec (ul. Alfreda 1, Katowice). Zawody rozpoczną się o godz. 10:00, a ceremonia zakończenia zaplanowana jest na godz. 13:00.

Bezpośrednimi adresatami programu będą dzieci z Województwa Śląskiego. Do gry w turnieju uprawnieni są zawodnicy w wieku 8-10 lat (roczniki 2012-2015). Festiwal gier będzie rozgrywany na małym boisku Ośrodka Sportowego „Kolejarz”. Na obiekcie zostaną przygotowane mini-boiska do gry 4 × 4 na bramki różnych rozmiarów. Festiwal gier będzie rozgrywany w formie turnieju holenderskiego. Dzięki zasadom obowiązującym w turnieju holenderskim każdy rozegra taką samą liczbę meczów, trwających po 8 minut. Po każdym spotkaniu zawodnicy otrzymują punkty: 10 pkt za zwycięstwo, 5 pkt za remis i 0 pkt za przegraną oraz dodatkowe punkty za zdobyte bramki, co dodatkowo przyczyni się do aktywnego udziału w zawodach. Główną ideą turnieju będą ciągle zmieniające się składy drużyn, które wymagać będą współpracy i komunikacji pomiędzy uczestnikami.

W czasie turnieju naszych zawodników odwiedzi piłkarz pierwszej drużyny GKS-u Katowice. Będzie możliwość odbycia krótkiej rozmowy z graczem Fortuna 1 Ligi oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Po zakończeniu zawodów gość honorowy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wręczy nagrody dla wszystkich uczestników. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym. Jesteśmy pewni, że rozgrywki przyniosą wszystkim zebranym masę zabawy! Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży spełnia ważne zadania: kształtuje nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu, uczy reguł fair-play oraz kształtuje charakter. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na poniższym plakacie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

tel.: 798-347-076
e-mail: lukasz.goluch@gkskatowice.eu

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (29.09-05.10.2023)
ZŁOTA GIEKSA Z PUCHAREM POLSKI!
POWOŁANIE DO REPREZENTACJI POLSKI U15 KOBIET
WRZEŚNIOWY TRENING PRZEDPOLA GIEKSY NA BUKOWEJ
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (23.09-26.09.2023)