[ ŁADOWANIE STRONY ]
GENIALNA ZABAWA NA IGRZYSKACH PRZEDSZKOLAKÓW
W ŚRODĘ 5 CZERWCA NA STADIONIE MIEJSKIM W KATOWICACH ODBYŁY SIĘ IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKÓW 2024.

Igrzyska Przedszkolaków 2024 już za nami! W rozgrywkach sportowych wzięło udział szesnaście katowickich przedszkoli, które na co dzień uczestniczą w programie społecznym GKS-u Katowice i Akademii „Młoda GieKSa” – Serduszko GieKSy. W tegorocznych Igrzyskach Przedszkolaków wystąpiło około 400 dzieci z następujących placówek:

 1. Miejskie Przedszkole nr 27 Plastusia i Tosi z dzielnicy Wełnowiec
 2. Miejskie Przedszkole nr 13 z Osiedla Witosa
 3. Przedszkole nr 49, które znajduje się w dzielnicy Katowice-Bogucice
 4. Miejskie Przedszkole nr 20 z dzielnicy Katowice-Bogucice
 5. Miejskie Przedszkole nr 22, również z dzielnicy Katowice-Bogucice
 6. Miejskie Przedszkole nr 81 z Piotrowic
 7. Miejskie Przedszkole nr 97 z dzielnicy Katowice-Bogucice
 8. Przedszkole nr 45 z centrum Katowic
 9. Miejskie Przedszkole nr 67 z osiedla Gwiazd
 10. Miejskie Przedszkole nr 82 Dzieci z Leszczynowej Górki z dzielnicy Wełnowiec
 11. Przedszkole nr 90 z Tysiąclecia
 12. Miejskie Przedszkole nr 93 z dzielnicy Katowice-Piotrowice
 13. Przedszkole nr 39 z dzielnicy Załęże
 14. Przedszkole nr 6 z Centrum Katowic
 15. Przedszkole nr 70 z dzielnicy Katowice-Bogucice
 16. Przedszkole nr 85 z Osiedla Witosa

Nasze GieKsiarskie przedszkolaki rywalizowały w kilkunastu konkurencjach sportowych, do których należy zaliczyć: kolorowe wyścigi rzędów, joga, ulubione berki, zakręcony tor przeszkód, rzuty do kosza i strzały do celu, przeciąganie liny, niesamowite skoki w worku, francuski parkour, koszykówka oraz kręgle. Podczas Igrzysk Przedszkolaków wszystkie dzieci brały udział również w profesjonalnych dyscyplinach takich jak: piłka nożna dziewcząt i chłopców, siatkówka, hokej i tenis.

Podczas Igrzysk nie zabrakło także Strefy Kibica, gdzie nasi uczestnicy mogli zrelaksować się i pobawić na dmuchanych zjeżdżalniach. Na naszych młodych sportowców czekał poczęstunek w postaci batoników oraz świeżych owoców. Panie nauczycielki mogły natomiast odpoczywać na przygotowanej strefie kawowej. Wszystkie dzieci mogły również podszlifować umiejętności z rysowania. To wszystko dzięki specjalnie przygotowanym na Igrzyska Przedszkolaków GieKSiarskim kolorowankom!

Na zakończenie Igrzysk przygotowano uroczystą ceremonię, podczas której wszystkie przedszkolaki dostały pamiątkowe medale i upominki. Nagrody przyznawane były za świetną sportową postawę, rywalizację fair-play, zwinność, szybkość, dokładność oraz wytrwałość.

Nagrody zostały ufundowane przez współorganizatora Igrzysk Przedszkolaków 2024 – Miasto Katowice. Bardzo dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za pomoc i zaangażowanie w Igrzyska Przedszkolaków. Pragniemy również bardzo podziękować wszystkim Trenerom, piłkarkom, zawodnikom Akademii, pracownikom GKS-u Katowice i Fundacji Sportowe Katowice za pomoc przy organizacji Igrzysk Przedszkolaków. Trzy kolory, jedno serce, GKS!

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
ALICJA WOJAS W PIERWSZEJ DRUŻYNIE GKS-U
MŁODE BUKI ROZDANE. ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!
WIELKIE EMOCJE NA TURNIEJU IM. DZIEWIĘCIU Z WUJKA
TURNIEJ IM. DZIEWIĘCIU Z WUJKA [WIDEO]
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.06-23.06.2024)