[ ŁADOWANIE STRONY ]
MŁODE BUKI ROZDANE. ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!
ZA NAMI MŁODE BUKI 2024! CIESZYMY SIĘ, ŻE MOGLIŚMY UGOŚCIĆ WSZYSTKIE OSOBY ZWIĄZANE Z MŁODĄ GIEKSĄ. ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA OBSZERNEGO PODSUMOWANIA MŁODZIEŻOWEJ GALI.

W czwartek 20 czerwca na Stadionie Miejskim w Katowicach przy ulicy Bukowej odbyły się Młode Buki 2024! Tegoroczna gala została połączona z festynem rodzinnym, grillem, strefą zabaw i turniejem na płycie głównej stadionu GieKSy. Imprezę zorganizowano w związku z zakończeniem sezonu 2023/2024. Uroczystość przeznaczona była dla zawodniczek oraz zawodników reprezentujących Akademię „Młoda GieKSa” w oficjalnych rozgrywkach Śląskich Związków Sportowych, Podokręgu Katowice oraz wszystkich turniejach regionalnych, a także Trenerów oraz Rodziców.

Młode Buki 2024 rozpoczęły się od przemówień Wiceprezydenta Miasta Katowice Pana Jarosława Makowskiego i Prezes Fundacji Sportowe Katowice Pani Kingi Pajerskiej-Krasnowskiej. Następnie rozdane zostały wyjątkowe statuetki Młodych Buków. Nagrodzono kolejno: tenisistów, hokeistów, bramkarzy, zawodników Klubu Serduszko GieKSy, piłkarki i na końcu – piłkarzy. W oficjalnej części naszego podsumowania sezonu uczestniczyli sportowcy GKS-u Katowice. Przy wręczaniu nagród najlepszym hokeistom pomagali Grzegorz Pasiut i Michał Kieler. Podczas nagradzania laureatek z sekcji dziewcząt na scenie pięknie prezentowały się Nicola Brzęczek, Julia Włodarczyk i Aleksandra Noras. Młodych zawodników motywowali również Trener Rafał Górak i kapitan Arkadiusz Jędrych. Na scenie w interesujący sposób przemawiali również Trenerzy bramkarzy Jarosław Salachna i Michał Barczyk, Dyrektor Akademii Mariusz Pańpuch oraz niezastąpiony GieKSik.

Oprócz wręczenia nagród dla najlepszych zawodników i wspólnego świętowania gala Młode Buki była znakomitą okazją, aby wesprzeć rozwój Wielosekcyjnej Akademii „Mloda GieKSa” i wylicytować wyjątkowe, trójkolorowe gadżety. Podczas wczorajszego rozdania statuetek odbyły się dwie licytacje, w których do wygrania były: koszulka meczowa Banika Ostrava z autografami wszystkich zawodników czeskiej drużyny, wyjazdowa koszulka GKS-u Katowice również z autografami zawodników, którzy po 19 latach awansowali z GieKSą do Ekstraklasy. Zebrano kilka tysięcy złotych, a cała kwota została przekazana na potrzeby Fundacji Sportowe Katowice.

Po uroczystej części Młodych Buków wszyscy uczestnicy mogli wspólnie świętować i podsumować sezon 2023/2024 przy grillu. Nie zabrakło również wyjątkowej Strefy Kibica GieKSy, gdzie najmłodsze dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków, bramki celnościowej i koszów do koszykówki. W tak zwanym międzyczasie rodzice dopingowali swoje pociechy, które występowały w trzecim  Turnieju „Zagraj w Śląskim”, który sfinansowany został z budżetu samorządu Województwa Śląskiego. Rozgrywki zorganizowane zostały dla dziewczynek i chłopców z roczników 2014-2015. Spotkania odbyły się na płycie głównej Stadionu Miejskiego, gdzie przygotowano dwa mini boiska do piłki nożnej. Po wszystkich turniejowych meczach Prezes Fundacji pani Kinga Pajerska-Krasnowska wręczyła wszystkim młodym zawodnikom dyplomy i pamiątkowe medale. O dobrą atmosferę na stadionie zadbał również DJ Tomson, który zarówno podczas gali, jak i turnieju piłkarskiego umilał czas wszystkim zgromadzonym puszczając z głośników najnowsze radiowe przeboje.

Reasumując, za poprzedni sezon rozdano 39 statuetek Młodych Buków. Nagrodzono dwóch tenisistów, pięciu hokeistów, dwóch bramkarzy, sześciu zawodników Klubu Serduszko GieKSy, sześć piłkarek i osiemnastu piłkarzy. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miasta Katowice, GKS-u Katowice, Związków Sportowych, sponsorzy i partnerzy Wielosekcyjnej Akademii „Młoda GieKSa”, trenerzy oraz rodzice. Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom gali oraz wolontariuszom. Zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Całej trójkolorowej rodzinie dziękujemy za stworzenie niezapomnianej atmosfery!

Wyróżnienia zostały przyznane były w następujących kategoriach:

Zawodnicy piłki nożnej:

Kamil Bialik – GKS II Katowice

Patryk Dusza – junior starszy A1

Michał Samborski – junior starszy A1 II

Jakub Kokosiński – junior młodszy B1

Kacper Olsza – junior młodszy B1 II

Dawid Przebindowski – junior młodszy B2

Kacper Bernacki – trampkarz starszy C1

Tomasz Tustanowski – trampkarz starszy C1 II

Oskar Ficek – trampkarz młodszy C2

Oliwier Mikos – młodzik starszy D1

Kacper Dziubek – młodzik starszy D1 II

Wojciech Kozłowski – młodzik młodszy D2

Franciszek Gniot – orlik starszy E1

Jakub Gryc – orlik młodszy E2

Antoni Bielecki – żak starszy F1

Jakub Jureczek – żak młodszy F2

Oliwier Werner – skrzat starszy G1

Jakub Gargula – skrzat młodszy G2

Zawodniczki piłki nożnej dziewcząt:

Paulina Zielasko – GKS II Katowice

Alicja Wojas – zespół U18

Oliwia Rak – zespół U16

Sabina Holewa – zespół U13

Ania Antoszek – zespół U11

Maja Natonik – grupa naborowa

Zawodnicy Klubu Serduszko GieKSy:

Dominik Szalecki – Filia Witosa (D2)

Filip Kucharski – Filia Witosa (E2)

Igor Baluch – Filia Witosa (F1)

Wojciech Zapart – Serduszko GieKSy (D2)

Igor Piwowar – Serduszko GieKSy (E2)

Fabian Fiola – Foorball Paradise (F2)

Najlepsi bramkarze:

Maksym Gerasymov – bramkarz

Zuzanna Błaszczyk – bramkarka

Najlepsi hokeiści:

Jakub Stawiarski – mini-hokej

Szymon Kaszuba – żak młodszy

Timour Pietrou – żak starszy

Olivier Adler – młodzik

Adrian Rajski – bramkarz

Najlepsi tenisiści:

Maksymilian Żurek – tenisista

Julia Borowik – tenisistka

Za zwycięstwa w ligach wojewódzkich pucharami zostały nagrodzone następujące drużyny:

GKS Katowice U17 (Zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej B1)

GKS II Katowice U17 (Zwycięstwo w II Lidze Wojewódzkiej B1)

GKS Katowice U12 (Zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej D2)

GKS II Katowice U12 (Zwycięstwo w III Lidze Wojewódzkiej D2)

 

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za Waszą obecność!

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
ZAWODOWE KONTRAKTY PIŁKAREK MŁODEJ GIEKSY
PODSUMOWANIE SEZONU – JUNIORZY MŁODSI
ZAPROSZENIE NA MECZ GKS - RADOMIAK
PODSUMOWANIE SEZONU - JUNIORZY STARSI
PODSUMOWANIE SEZONU - GKS II KATOWICE