[ ŁADOWANIE STRONY ]
GIEKSA TRZECIA NA TURNIEJU W ZABRZU
W NIEDZIELĘ 6 SIERPNIA JUNIORZY STARSI ZAGRALI W TURNIEJU ORGANIZOWANYM PRZEZ GÓRNIKA ZABRZE.

Turniej im. Ernesta Pohla zorganizowany został już po raz XVI. W niedzielę w Zabrzu poza gospodarzem rywalizowały jeszcze trzy śląskie ekipy – GKS Katowice, Gwarek Zabrze oraz GKS Tychy. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Łączny czas trwania jednego spotkania to 50 minut.

Rozgrywki podzielono na dwie lokalizacje. Pierwsze dwie kolejki rozegrane zostały na stadionie Sparty w Zabrzu-Mikulczycach, natomiast ostatni mecz każda ekipa zagrała na głównej płycie Areny Zabrze.

W pierwszych turniejowych meczach drużyna trenera Adriana Napierały zagrała z zabrzańskimi zespołami. Na inaugurację rozgrywek zmierzyli się z Górnikiem. W regulaminowym czasie gry padł remis (2:2). Dla drużyny GKS-u bramki zdobyli Paweł Juraszczyk oraz Kordian Podstawa. O zwycięzcy w tym meczu zadecydowały rzuty karne. W nich to zabrzanie byli skuteczniejsi. W spotkaniu z Gwarkiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w ostatnich minutach meczu Bartek Szojda wykorzystał podanie Łukasza Jedyńskiego i GieKSiarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W ostatnim meczu Trójkolorowi zagrali z rówieśnikami z GKS-u Tychy. Na stadionie Górnika Zabrze zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ciekawe spotkanie w wykonaniu obu ekip. GieKSiarze stracili jednak dwie bramki i rozgrywki zakończyli na 3. miejscu. Do zawodnika "Młodej GieKSy" powędrowała także nagroda indywidualna. Kamil Główka wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W turnieju zagrali: Główka, Spałek, Todorski, Stachowiak, Wycisk, Jacent, Pusty, Majeranowski, Rataj, Szczyrba, Toroń, Słociński, Jedyński, Podstawa, Juraszczyk, Szojda, Piatek, Martyniak, Bożek, Gajda, Ściążko
Trener: Adrian Napierała.