[ ŁADOWANIE STRONY ]
III PIŁKARSKI CROSS PRZY BUKOWEJ PRZESZEDŁ DO HISTORII
W PIĄTEK 15 WRZEŚNIA ODBYŁA SIĘ TRZECIA EDYCJA BIEGU PIŁKARSKI CROSS PRZY BUKOWEJ.

Wieczorna edycja biegu „Piłkarski Cross przy Bukowej” cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy. W biegu głównym, który liczył 6,4 km, a trasa wiodła ścieżkami Parku Śląskiego, wystartowało 73 dorosłych. Dzieci, które startowały w dwóch kategoriach, także licznie stanęły na starcie biegu. Łącznie w biegach na 200 i 400 metrów wystartowało 39 młodych zawodników.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Adam Jamiński, który trasę pokonał w 21 minut i 59 sekund. Tuż za nim przybiegł Maciej Zięcina (00:23:15). Na ostatnim stopniu podium stanął Piotr Rzepka, który bieg ukończył z czasem 00:23:26.

Wśród pań najlepsza była Katarzyna Krym. Trasę pokonała w 28 minut i 4 sekundy. Druga wśród kobiet na metę dobiegła Barbara Nenko z czasem 00:29:15. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Pałyga (00:30:35).

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie Timing4U!

Każdy uczestnik po zakończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Na najmłodszych czekały także dyplomy uczestnictwa biegu. Najlepszym zawodnikom biegu głównego nagrody ufundowane przez Decathlon i Centrum Aktywnej Rehabilitacji Salveo wręczali legenda GKS-u Katowice – Janusz Jojko oraz Prezes TBS Katowice – Agnieszka Koziełło-Poklewska.

Na koniec tradycyjnie odbyło się losowanie nagród oraz rozdanie upominków ufundowanych przez Miasto Katowice.

Zarząd Fundacji „Sportowe Katowice” bardzo dziękuje wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji biegu, w szczególności Mateuszowi Banasiowi i Ewelinie Puchale oraz wolontariuszom. Podziękowania należą się również sponsorom i partnerom biegu – Firmom TBS Katowice, BBN Investment, Centrum Aktywnej Rehabilitacji Salveo, Decathlon oraz Miastu Katowice i Parkowi Śląskiemu.

Wszystkim, którzy wzięli udział w biegu, bardzo dziękujemy i gratulujemy ukończenia crossu.