[ ŁADOWANIE STRONY ]
TRENER ANDROSIUK: CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM CHŁOPAKOM ZA CAŁĄ RUNDĘ!
W RAMACH OSTATNIEJ KOLEJKI II LIGI WOJEWÓDZKIEJ C2 MŁODA GIEKSA Z ROCZNIKA 2004 ZMIERZYŁA SIĘ Z RUCHEM CHORZÓW.

Tabela, jak i poprzednie spotkania doprowadziły do sytuacji, w której obie drużyny miały identyczną ilość punktów i bezpośredni pojedynek zdecydował o tym, kto awansuje do I Ligi Wojewódzkiej. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy tłumnie stawili się na obiekcie w Katowicach. Od pierwszych minut GieKSa narzuciła swój styl gry, grając agresywnie i kombinacyjnie, szukając sytuacji do zdobycia bramki. Taka nadarzyła się już w 15 minucie meczu. Nikodem Powroźnik, po podaniu Eryka Wojtyczoka, wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce, dając prowadzenie gospodarzom. Bramka dodała jeszcze większej wiary zawodnikom. Chwilę później Wojtyczok otrzymał prostopadłe podanie i stanął oko w oko z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek.

Drużyna z Chorzowa miała duże problemy, aby stworzyć sytuacje do zdobycia goli. Szukali swoich szans w dośrodkowaniach. Jedno z takich dośrodkowań skutecznie wykorzystali, gdzie po zamieszaniu w polu karnym zdobyli bramkę wyrównującą. Była to jedyna okazja w pierwszej połowie dla Ruchu. Po utracie bramki gospodarze nie załamywali się i odpowiedzieli w jak najlepszy sposób tuż przed przerwą. Kacper Pietrzyk, któremu asystował Jakub Kaduk, zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka wpadła do siatki, dając prowadzenie gospodarzom 2:1 do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Ruchu szukających wyrównania. Rzut wolny z bocznej strefy, błąd w komunikacji i krycia naszej drużyny spowodował, że zawodnik z Chorzowa zdobył bramkę wyrównującą. Drużyna gości poszła za ciosem, po upływie kilku minut zdobyła bramkę na 3:2. GieKSa próbowała odpowiedzieć kombinacyjną akcją w polu karnym. Pietrzyk został zahaczony przez obrońcę i padł w polu karnym, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego. Zespół gości wiedząc, że wynik jest dla nich korzystny, nastawiła się na grę z kontry. Nasza drużyna grała do końca, szukając zdobycia bramki wyrównującej, jednak w samej końcówce meczu Ruch wyprowadził kontrę i zdobył bramkę na 2:4. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu najlepsza w tej rundzie. Mieliśmy pełną kontrolę nad tym spotkaniem, mieliśmy swoje okazje. Natomiast w drugiej połowie wypadliśmy słabo. Uczulaliśmy swoich zawodników, że pierwsze minuty drugiej połowy będą kluczowe, niestety błędy w komunikacji przełożyły się na wynik. Musimy wyciągnąć wnioski z drugiej połowy, aby nie dopuścić ponownie do takiej sytuacji. Chciałbym jednak podziękować wszystkim chłopakom za całą rundę i prace wykonaną w tym okresie. Każdy z nich poczynił postęp, a to dopiero początek – powiedział po ostatnim meczu rundy jesiennej trener Kamil Androsiuk.