SPARING AKADEMIA MŁODA GIEKSA - GKS KATOWICE

Dzisiaj na bocznym boisku Stadionu Śląskiego odbył się sparing I drużyny GKS-u Katowice z juniorami starszymi Akademii „Młoda GieKSa”.

Pierwszoligowi seniorzy pokonali naszych juniorów 4:0 (1:0). Spotkanie przebiegało pod dyktando zawodników pierwszego zespołu, którzy w przebiegu całego spotkania mieli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki. Młodym piłkarzom trenera Adriana Napierały nie można odmówić zaangażowania, niestety widoczny u nich był wysoki poziom stresu spowodowany konfrontacją z zawodnikami zazwyczaj oglądanymi na Bukowej 1. Należy jednak docenić, że zespół juniorów podszedł do spotkania bez kompleksów, momentami podejmując walkę z bardziej doświadczonymi piłkarzami jak równy z równym.

„Traktujemy ten mecz jako przerywnik okresu roztrenowania , w którym jesteśmy. Chcieliśmy dać szanse młodym piłkarzom GieKSy na skonfrontowanie umiejętności z seniorską drużyną i myślę, że był to pożyteczny sparing. Było widać, że młodzi zawodnicy grali bardzo ambitnie i mocno się starali, co prawda przed nimi jeszcze sporo pracy, natomiast Każdego zawodnika Młodej GieKSy należy pochwalić za duże chęci do grania.” -  Tak spotkanie skomentował trener I drużyny GKS-u Katowice Piotr Mandrysz.

„Cieszymy się, że udało się zorganizować i rozegrać to spotkanie. Uważam, że był to bardzo pożyteczny sprawdzian dla wyróżniających się zawodników Akademii. Młodzi piłkarze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętność na tle zawodowców z pierwszego zespołu. Cieszy również fakt, że kadra I drużyny GKS-u była pełna. Szkoda, że kilku zawodników Akademii przerosła ranga spotkania co pokazuje, że warto rozgrywać takie mecze w celu ogrywania młodzieży i dawania im możliwości zdobywania nowych doświadczeń. Jestem przekonany, że z każdą kolejną taką konfrontacją zawodnicy Młodej GieKSy będą coraz pewniejsi w swoich boiskowych poczynaniach i  pokażą pełnię swoich możliwości” - Relacjonuje Marek Oględziński, Trener Koordynator Akademii.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
HARMONOGRAM TRENINGÓW - ZIMA 2018/19 - FILIA POŁUDNIE, TYSIĄCLECIE, WITOSA
TURNIEJOWY WEEKEND MŁODEJ GIEKSY
ZAPRASZAMY NA GALĘ MŁODE BUKI 2018
POKAZALIŚMY SIĘ NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU NUMBER ONE CUP
HARMONOGRAM TRENINGÓW - ZIMA 2018/2019