[ ŁADOWANIE STRONY ]
AKADEMIA PIŁKARSKA MŁODA GIEKSA DRZWIAMI DO KARIERY
CELEM SZKÓŁEK PIŁKARSKICH JEST SZKOLENIE MŁODYCH PIŁKARZY, BY W PRZYSZŁOŚCI MOGLI STAĆ SIĘ JEDNYMI Z NAJLEPSZYCH. AKADEMIA PIŁKARSKA MŁODA GIEKSA OTWIERA DRZWI DO KARIERY TYM, KTÓRZY MAJĄ MARZENIA I CHCĄ ZA NIMI PODĄŻAĆ. ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA PROMUJĄCEGO NAS ARTYKUŁU, KTÓREGO AUTOREM JEST KAMIL JASICA. NATOMIAST, WIĘCEJ INNYCH TEKSTÓW JEGO AUTORSTWA BĘDZIECIE MOGLI ZNALEŹĆ NA STRONIE HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/ZAINSPIROWANY/ A CO JAKIŚ CZAS RÓWNIEŻ NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEJ AKADEMII.

          Jan Furtok, Marek Koniarek, Gerard Rother oraz Adam Ledwoń, Janusz Jojko, Marek Świerczewski czy Mirosław Widuch. Co łączy te nazwiska? Pasja do piłki? To przede wszystkim. Jednak, najbardziej istotną cechą, która łączy nazwiska tych piłkarzy jest gra dla jednego klubu. Już sam fakt, iż przez wiele lat zakładali koszulkę GKSu Katowice i rozegrali w jego barwach ponad 100 meczów czyni ich legendami Trójkolorowych. Z kolei, trzech pierwszych panów, wywodzi się prosto ze stolicy Śląska. Oczywiście, nie tylko ci wymienieni rozsławili katowicki klub, bo znajdziemy szereg innych zawodników, którzy od 1964 roku zasłużyli się swoją obecnością i licznymi bramkami.

          W dzisiejszych czasach każdy dzieciak chce być jak Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. I nie ma w tym nic dziwnego. Są wielcy, grają w wielkich klubach i odnoszą sukcesy. Inspirują, ale też kiedyś byli młodsi, też kiedyś zaczynali stawiać swoje pierwsze kroki. Również GKS Katowice, który jest klubem z tradycjami, a co najważniejsze, zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli wszech czasów polskiej ekstraklasy, może umożliwić młodszym bycie wielkimi. Akademia piłkarska „Młoda GieKSa” powstała po to, by zrodzić nowe przyszłe gwiazdy. 

          W piłce tak jak w życiu, poszukujemy drogowskazów. Chcemy stawiać na profesjonalizm, rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Szukamy wzorców, które wskażą nam właściwą drogę. Tak jak akademie piłkarskie w całej Europie skupiają się na tym, by stworzyć dzieciom i młodzieży szansę spełniać te warunki, również „Młoda GieKSa” działa w oparciu o kompleksowość. Akademia wychodzi z założenia, iż pasja w życiu ma ogromne znaczenie, dlatego stara się ją zaszczepić już od najmłodszych lat. Każde pokolenie niesie ze sobą nowe talenty, które dzięki efektownemu szkoleniu, nowoczesnym obiektom, a także wykwalifikowanej kadrze mogą stać się cennymi diamentami. Przyszłością są dzieci i to one kreują późniejszą rzeczywistość. Dzieckiem kiedyś był Adam Ledwoń, Janusz Jojko czy Jan Furtok, którego można śmiało nazwać śląskim piłkarzem wszech czasów. Robert Lewandowski, niegdyś grający w trzecioligowym Zniczu Pruszków, teraz jest jednym z najlepszych napastników świata. Akademie piłkarskie szkolą, uczą i wychowują, stanowiąc przy tym kluczowy element rozwoju polskiej piłki nożnej. Lecz nic za wszelką cenę. Najważniejszy jest szacunek wobec innych oraz pokora.

          Wierna tym ideom Akademia Piłkarska „Młoda GieKSa” dokłada wszelakich starań, by jej wychowankowie z biegiem czasu godnie mogli reprezentować barwy swojej drużyny. GKS Katowice to jedność na boisku, duma w sercu, oklaski na trybunach. Z kolei, „Młoda GieKSa” to realizacja marzeń. Marzeń, które młodym adeptom otwierają drzwi do kariery. 


Kamil Jasica

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
ALICJA WOJAS W PIERWSZEJ DRUŻYNIE GKS-U
MŁODE BUKI ROZDANE. ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!
WIELKIE EMOCJE NA TURNIEJU IM. DZIEWIĘCIU Z WUJKA
TURNIEJ IM. DZIEWIĘCIU Z WUJKA [WIDEO]
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (15.06-23.06.2024)