KATOWICZANIE DWUKROTNNIE LEPSI OD RYWALI Z CHORZOWA
W DNIU 27.09.18. NA KATOWICKIM KOLEJARZU DOSZŁO DO DWÓCH STARĆ POMIĘDZY GKS KATOWICE, A RYWALAMI Z CHORZOWA. OBA POJEDYNKI ZAKOŃCZYŁY SIĘ WYSOKIMI ZWYCIĘSTWAMI GKS-U. NASZYM DRUŻYNOM ULEGLI KOLEJNO CHORZOWSKI RUCH I WYZWOLENIE. NA RELACJE Z OBU TYCH SPOTKAŃ ZAPRASZAMY PONIŻEJ.

GKS KATOWICE vs RUCH CHORZÓW S.A.

Adepci „Młodej GieKSy” rocznika 2008 podejmowali u siebie drużynę Ruchu Chorzów. Początek spotkania obfitował w wiele okazji z obu stron, ale wraz z upływem czasu coraz to większą przewagę na boisku przejmowali gospodarze i już w 4 minucie udało im się objąć prowadzenie za sprawą Wiktora Jarosza. Dwie minuty później fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Wiktor Kotucha i podwyższał stan meczu na 2:0. „Niebiescy” nie mieli zamiaru się poddawać i w 9 minucie za sprawą Oliwiera Gielzy zdobyli bramkę kontaktową. Od tego momentu gra ponownie się wyrównała. Jednak w 19 minucie błąd popełnił obrońca Ruchu i Jakub Spandel zmusił bramkarza gości do kapitulacji po raz trzeci. GKS poszedł za ciosem, zrzucając chorzowian do defensywy. Swoją przewagę GieKSiarze udokumentowali 5 minut przed przerwą po akcji Kacpra Olszy. Wszyscy myśleli, że sędzia wyślę zawodników do szatni przy stanie 4:1 lecz „Niebiescy” wyprowadzili jeszcze jeden bardzo dobry atak i zamienili go na bramkę po uderzeniu Jakuba Adamczyka.

Druga połowa rozpoczęła się dokładnie tak jak pierwsza. Dwa szybkie ciosy wyprowadzili GieKSiarze podwyższając prowadzenie na 6:2. Bramki zdobyli Tomasz Zawada i ponownie Wiktor Jarosz. Ruch szybką odpowiedzą chciał pokazać, że dalej jest w grze. W 38 minucie gola na 6:3 zdobył Mateusz Rams. Reszta spotkania to jednak koncert gry GKS-u, który raz po raz zmuszał do interwencji dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gości – Alexandra Dolnego. Po trzech strzałach musiał on jednak wyciągać piłkę z siatki, a w protokole meczowym zapisali się odpowiednio Szymon Kozłowski, Wiktor Jarosz, który tym samym skompletował hat-tricka oraz Dawid Wyłupek.

Derbowy pojedynek pomiędzy GKS-em Katowice, a Ruchem Chorzów mógł się bardzo podobać. Widoczne było zaangażowanie oraz walka po obu stronach. W tym meczu lepszym zespołem był GKS i zasłużenie pokonał odwiecznych rywali 9:3.

GKS KATOWICE 9:3 RUCH CHORZÓW S.A.

GKS KATOWICE vs AKS WYZWOLENIE CHORZÓW

Drugim rywalem piłkarzy „Młodej GieKSy” tego wieczoru było Wyzwolenie Chorzów. Tym razem do akcji wkroczyli zawodnicy z roczników 2002 oraz 2003.

Katowiczanie od samego początku rzucili się do zmasowanych ataków. Już drugi z nich zakończył się powodzeniem. Składną zespołową akcję wykończył Bartosz Dudek i od 4 minuty GKS prowadził 1:0. Chcący powiększyć swoją przewagę GieKSiarze ciągle pozostawali w natarciu. W 10 minucie zamykający dośrodkowanie z lewej strony Kamil Musiał okazał się lepszy od bramkarza gości i podwyższył na 2:0. GKS-owi ciągle było mało i sześć minut później Musiał ponownie wpisał się na listę strzelców zabijając tym samym emocje w pierwszej połowie, ponieważ po tym golu Katowiczanie mądrze utrzymywali się przy piłce i zeszli na przerwę z przewagą trzech bramek.

W przerwie Trener GKS-u Adrian Napierała zdecydował się na pięć roszad w składzie gospodarzy. Pozwoliło na ponowny przypływ emocji w tym meczu. Chcący pokazać się z jak najlepszej strony rezerwowi od początku drugiej połowy ruszyli na bramkę Wyzwolenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ w 45 minucie piękną solową akcją popisał się Igor Drabik. Minął on trzech obrońców drużyny z Chorzowa i oddał strzał w słupek, ale przy dobitce był już bezbłędny. Na kolejne trafienie przyszło nam czekać do 63 minuty fenomenalną zespołową akcję na gola zamienił
Krystian Kubat. Zniechęconych już do gry zawodników Wyzwolenia dobił jeszcze Łukasz Ignalski, który ustalił wynik spotkania na 6:0.

Mecz GKS-u Katowice z AKS Wyzwoleniem Chorzów był bardzo jednostronnym widowiskiem. Cały mecz pełną kontrolę nad zawodami mieli Katowiczanie inkasując gościom sześć bramek i nie pozwalając stworzyć im żadnego zagrożenia.

GKS KATOWICE 6:0 AKS WYZWOLENIE CHORZÓW

Autor: Paweł Poniatowski