[ ŁADOWANIE STRONY ]
JESTEŚMY W CZWÓRCE NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
W NIEDZIELĘ, 17 LUTEGO DRUŻYNA Z ROCZNIKA 2007 WZIĘŁA UDZIAŁ W TURNIEJU O PUCHAR PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ ZBIGNIEWA BOŃKA. W TURNIEJU AWANSOWALIŚMY DO PÓŁFINAŁU, W KTÓRYM PO SERII RZUTÓW KARNYCH ODPADLIŚMY Z ZESPOŁEM AKADEMII POGONI SZCZECIN - ZESZŁOROCZNYM TRIUMFATOREM IMPREZY.

Udział w turnieju rozpoczął się dla nas od dwóch bezbramkowych remisów z drużynami KKP Korona Kielce oraz UKS Gol Brodnica. W ostatnim meczu grupowym, aby awansować musieliśmy zwyciężyć z drużyna Concordii Elbląg. Wygraliśmy 1-0, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Kokosiński. Wyszliśmy z grupy nie tracąc, ani jednej bramki, co bardzo dobrze świadczyło o naszej grze defensywnej w tym turnieju. W 1/4 finału trafiliśmy na zespół BKS Lublin. Po dwóch bramkach Oskara Ludygi wygramy 2-1 i awansujemy do półfinału turnieju. W 1/2 finału trafiamy na zeszłorocznego zwycięzcę Akademię Pogoni Szczecin. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie. Już w pierwszych sekundach meczu, po uderzeniu Szymona Kawały piłka trafiła w poprzeczkę. Dwie minuty później również w poprzeczkę trafił Jakub Kokosiński. Do przerwy wynik pozostał jednak bezbramkowy. W drugiej połowie pięknym uderzeniem zza pola karnego bramkę zdobył Wiktor Jarosz - najmłodszy zawodnik GieKSy na turnieju. Pogoń Szczecin zdołała jednak zdobyć bramkę na 1-1 i doprowadzić do remisu oraz serii rzutów karnych, w której to o jedną bramkę okazali się lepsi od GieKSy.

Awans do półfinału tak prestiżowej imprezy, jaką jest turniej o Puchar Prezesa PZPN, w której udział biorą najlepsze drużyny z całej Polski, jest niebywale ogromnym sukcesem młodej drużyny GKSu Katowice. Wielkie brawa i gratulacje należą się całej drużynie, zarówno zawodnikom oraz trenerom, którzy zrobili wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Duże podziękowania również dla rodziców, którzy są nieodłącznym elementem drużyny i jak zawsze mocno wspierają i dopingują młodych zawodnikow.

 

 

Mecz grupowe:

GKS GieKSa Katowice - KKP Korona Kielce 0-0

GKS GieKSa Katowice - UKS Gol Brodnica 0-0

GKS GieKSa Katowice - Concordia Elbląg 1-0
bramka: Jakub Kokosiński

 

Ćwierćfinał:

GKS GieKSa Katowice - BKS Lublin 2-1
bramki: 2x Oskar Ludyga

 

Półfinał:

GKS GieKSa Katowice - Akademia Pogoń Szczecin 1-1 (rz. k. 3-4)
bramka: Wiktor Jarosz

 

Wystąpiliśmy w składzie: Mateusz Pruchniewski, Oskar Ludyga, Kacper Wojas, Szymon Kawała, Jakub Kokosiński, Dawid Nos, Paweł Oględziński, Wiktor Jarosz, Szymon Wiktorczyk, Kamil Kołacz

 

Trener Kamil Androsiuk po turnieju wyznał, że jest naprawdę dumny ze swojej drużyny. "Znaleźliśmy się w czwórce najlepszych w Polsce drużyn z rocznika 2007 i młodszych. Mogę szczerze powiedzieć, że swoją postawą chłopcy zasłużyli na to miejsce, bo wykonali bardzo dobrą pracę i zrealizowali założenia. Turniej o Puchar Prezesa PZPN był dla nas bardzo prestiżowy, grają tam najlepsze zespoły w Polsce, które zwyciężyły w eliminacjach wojewodzkich. Chłopcy na turnieju w Warszawie grali rok temu. Chcieliśmy zobaczyć jaki postęp zrobiliśmy podczas tego całego roku. Widać, że chłopaki wyciągnęli wnioski oraz praca w SMSie przynosi efekty, bo chłopaki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nasz początek był słaby, ale wedle przysłowia "nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy” Sukces rodził się w wielkich bólach. Liderem zespołu w pierwszych meczach, czyli w fazie grupowej, był Mateusz Pruchniewski. Nasz bramkarz, szczególnie w meczu z UKS Gol Brodnica, pomógł zespołowi. Nie znaczy to, że rywale w tym spotkaniu byli lepsi, ale mieli kilka okazji, w których nasz bramkarz musiał się wykazać. Natomiast w fazie pucharowej w hali OSiR Wola najbardziej pomógł drużynie Oskar Ludyga. Nasze hasło, że najważniejszym zawodnikiem jest "pomóc koledze" w ich grze miało właśnie swoje odzwierciedlenie."

 

 FOTO: Paula Duda

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
KOMUNIKAT W SPRAWIE BILETÓW NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U20
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH [20-21.05.2019]
PABLOSPORT NA DŁUŻEJ Z ''MŁODĄ GIEKSĄ''
KIBICUJ PODCZAS MISTRZOSTW ŚWIATA U20
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH [18-19.05.2019]