[ ŁADOWANIE STRONY ]
WYWIAD Z MARCINEM PENCZKIEM - KOORDYNATOREM SEKCJI HOKEJA
WYWIAD Z MARCINEM PENCZKIEM - KOORDYNATOREM SEKCJI HOKEJA W WIELOSEKCYJNEJ AKADEMII ''MŁODA GIEKSA''

Hokejowa młodzież GieKSy niedawno trafiła pod skrzydła Fundacji Sportowe Katowice.

Dobrze jest być częścią większej organizacji, której głównym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży. W projekt zaangażowana będzie większa liczba ludzi. Teraz możemy też liczyć na profesjonalne wsparcie marketingowe, aby przyciągnąć jeszcze większą liczbę sympatyków naszej dyscypliny sportu.

Ile dzieci obecnie trenuje hokej w GKS-ie?

Dzieci trenują w trzech grupach: mikrusa, mini hokeja oraz naborowej. W dwóch pierwszych grupach jest około 70 zawodników. Poza tym, jest również grupa przedszkolaków, która bierze udział w bezpłatnych zajęciach w ramach pilotażowego programu ,,Lodowe Przedszkole''. Wszystkie treningi organizujemy oczywiście na lodowisku Spodek w Katowicach.

Bierzecie również udział w rozgrywkach ligowych. Jaka jest formuła tych rozgrywek?

Barwy Katowic reprezentujemy w rozgrywkach mini hokeja, gdzie na lodzie rywalizują dzieciaki z rocznika 2011 i młodsi. Gra jest bardzo uproszczona. Odbywa się na pomniejszonym polu gry, przy użyciu lekkiego krążka. Wynik jest oczywiście sprawą trzeciorzędną. Natomiast w grupie mikrusów mecze odbywają się na całym lodowisku, gdzie rywalizują chłopcy do lat 10. W tych rozgrywkach czuć delikatny posmak prawdziwego hokeja. Lecz i tutaj najważniejsza jest nauka, rozwój, zabawa i zaszczepienie pasji. Zawodnicy na tym etapie muszą jednak mieć opanowane pewne umiejętności, aby czerpać pełną radość z hokeja na lodzie. Czas gry w odniesieniu do dorosłego hokeja jest krótszy, a przepisy lekko uproszczone.

Za Wami wyjazd do Trzyńca, podczas którego zwiedzaliście lodowisko oraz odbyliście trening pokazowy. Co dają wam takie zgrupowania oraz czy planujecie w przyszłości więcej takich wyjazdów?

Przede wszystkim taki wyjazd to święto dla dzieci, które kochają hokej. Hala w Trzyńcu to najnowocześniejszy obiekt w Europie. Samo zwiedzanie go to już nie lada atrakcja. My byliśmy na lodzie, przeprowadziliśmy trening i zagraliśmy mecz. W Trzyńcu hokej to sport numer jeden. Aron Chmielewski - reprezentant Polski i zawodnik Ocelari Trzyniec opowiadał nam o drodze do jego osiągnięć. To co dzieci tam usłyszały oraz zobaczyły jeszcze bardziej rozbudziło ich ambicje oraz pracowitość, co pokazują nam trenerom na każdym kolejnym meczu. Dzięki takim wyjazdom dzieci zdobywają idoli do naśladowania.

W najbliższy weekend odbędzie się turniej Torkat CUP. Jakie są cele takiego turnieju?

To pierwsza edycja tego turnieju. W tym roku chcemy, aby nasi zawodnicy mogli rozegrać dodatkowe minuty na lodzie, zdobyli doświadczenie. Turniej to najlepsza ku temu okazja. Oczywiście chcemy też, aby w mieście usłyszano o nazwie Torkat. Po przez turniej przypominamy o fakcie, że był taki obiekt, że Katowice to hokej na lodzie. Planujemy, by w przyszłości – przy okazji turnieju - zorganizować eventy towarzyszące: wystawę, prelekcje.

Jakie są plany sekcji hokejowej na najbliższe miesiące?

Teraz, gdy zbliża się okres wiosenno-letni, będziemy realizować treningi ogólnorozwojowe na boisku oraz sali. Multidyscyplinarność dziecka jest kluczowa w jego rozwoju hokejowym. W maju rozpoczynamy wizyty w Katowickich przedszkolach, gdzie będziemy szukać nowych adeptów oraz pokazywać, czym jest hokej. Natomiast w wakacje najstarsza grupa będzie przygotowywać się w do rozgrywek Żaka Młodszego (U12) w Liptowskim Mikulaszu (Słowacja).

Jak zapisać chętne dziecko do hokejowej sekcji w naszej Akademii?

Obecny sezon hokejowy zmierza się ku końcowi. Najlepszy moment na zapisanie dziecka do Akademii to początek września. W  tym momencie rozpocznie się kurs dla nowicjuszy, w trakcie którego będziemy poprzez zabawę uczyć jak bezpiecznie poruszać się na łyżwach oraz opanowywać niezbędne podstawy. To w okresie letnim zachęcam rodziców dzieci, którzy planują zapisać swoje pociechy na zajęcia hokejowe, spróbować pojeździć z dzieckiem na rolkach lub pobawić się kijem hokejowym i piłeczką. To na pewno ułatwi wejście na lód na początku nowego sezonu. Tak więc zapraszam do śledzenia komunikatów na naszej stronie pod koniec sierpnia. W sezonie 2019/20 będziemy prowadzić kursy dla dzieci do lat 7. Sprzęt będzie można wypożyczyć w klubie.
Jak można zauważyć w ostatnim czasie duże się dzieję w sekcji hokeja. Wiele pomysłów i projektów, które już są, albo w niedalekiej przyszłości będą realizowane powinny spowodować dynamiczny rozwój tej sekcji.

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH [15-16.06.2019]
IV IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKÓW
ROZPISKA MECZÓW [15-19.06.2019]
POWOŁANIA NA LETNIĄ AKADEMIĘ MŁODYCH ORŁÓW
LETNIE OBOZY TRENINGOWE 2019