[ ŁADOWANIE STRONY ]
KLUBY PARTNERSKIE

RED BOX Piłkarska Akademia Katowice

Akademia swoją działalność zapoczątkowała w 2014 roku, treningami na obiektach Gimnazjum nr 19 w Katowicach Ochojcu. Po ciężkich początkach, dziś prowadzi ona zajęcia w kilku rocznikach, zrzeszając dzieci nie tylko z Katowic, ale i z innych miast Aglomeracji Śląskiej. Jedno przez lata się nie zmieniło - głównym celem RED BOXu w dalszym ciągu jest edukacja poprzez sport kolejnych pokoleń. Poza oczywistą nauką poszczególnych elementów piłkarskiego rzemiosła, trenerzy nie mniejszy nacisk kładą na rozwój różnych cech charakteru, co jest niezbędne do płynnego przejścia z wieku dziecięcego w dorosłość.

 

LKS Woszczyce

Ludowy Zespół Sportowy Woszczyce został założony w 1956 roku. Sekcja piłki nożnej powstała w 1963 roku. Od tego czasu piłkarze biorą udział w rozgrywkach w ramach Związku Piłki Nożnej w podokręgu Tychy.

 

MKS Lędziny

Początki klubu datowane są na lata dwudzieste, kiedy trzej zapaleńcy: Karol Ficek, Wilhelm Hachuła i Alojzy Jarosz założyli drużynę piłki nożnej. W 1932 roku miejscowi bezrobotni wybudowali boisko sportowe na tzw. Saharze. Rok później powstał Piłkarski Klub Sportowy Piast Lędziny. Od 1997 roku klub nosi nazwę MKS Lędziny. Obecnie MKS jest klubem jednosekcyjnym, o specjalności piłka nożna, zarejestrowanym w Śląskim Okręgu Piłki Nożnej.

 

Klub piłkarski na Podlesiu został założony w 1938 roku, a inicjatorem jego powstania był Władysław Kałuża. Pierwszym prezesem wybrano Wilhelma Brożka. Zespół powstał na bazie istniejącego już wcześniej „Strzelca”. II Wojna Światowa przerwała funkcjonowanie klubu, ale po wojnie został on reaktywowany dzięki inicjatywie Izydora Żemły. W latach 1954–1958 zespół występował na trzecim poziomie ligowym, a w roku 1955 walczył w grupie barażowej o awans do II ligi, jednak w decydującym meczu przegrał ze Spartą Lubań. Później drużyna grała już tylko na niższych szczeblach rozgrywkowych. W 2021 klub awansował do IV ligi.