[ ŁADOWANIE STRONY ]
REKOMENDACJE

Anna Tymińska

Prezes SMS Katowice / Była Reprezentanka Polski

Dziękuję serdecznie za włączenie mojej osoby do grona ekspertów konsultujących tworzenie projektu Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa. Materiały informacyjne, jak również już podjęte działania pozwalają pozytywnie postrzegać projekt i dają duże nadzieje na jego dalszy rozwój. Cieszy mnie fakt, że jako prezes spółki prowadzącej Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Katowicach mogę bezpośrednio uczestniczyć w tworzeniu nowej jakości szkolenia młodych piłkarzy na potrzeby GKS GieKSa Katowice S.A. Podjęta inicjatywa daje  nadzieję na usystematyzowanie procesu szkolenia, co powinno w przyszłości zaowocować wprowadzaniem większej ilości wychowanków do zespołu seniorskiego. Podoba mi się, że misja i cele akademii nie są skierowane tylko i wyłącznie na potrzeby przyszłych zawodowych sportowców, ale ich głównym przesłaniem jest wychowanie odpowiedzialnych ludzi w duchu uniwersalnych wartości.  Życzę ciężkiej i efektywnej pracy, która da wiele satysfakcji. Deklaruję ze swojej strony wsparcie i zaangażowanie na tyle ile pozwolą mi obowiązki i możliwością. 

Wojciech Herman

Fizoterapeuta GKS-u Katowice / Członek sztbau medycznego Reprezentacji Polski

Bardzo się cieszę że Nasz Klub stworzył od podstaw system szkolenia młodzieży który opiera się nie tylko na samej piłce nożnej ale jest ukierunkowany na rozwój młodego zawodnika na kilku płaszczyznach: ogólnym rozwoju fizycznym, pogodzeniu nauki ze sportem oraz wpajaniu wiedzy na temat prawidłowego żywienia, odnowy biologicznej i postawy fair play nie tylko na boisku ale i w życiu. W mojej dotychczasowej pracy z Piłkarzami Kadry Polski od U15 po Pierwszą Reprezentację miałem przyjemność obserwować jak trenują najlepsi zawodnicy naszego kraju. W Katowicach nie brakuje zdolnej młodzieży która może stanowić o sile pierwszej drużyny GKS Katowice, a nawet reprezentacji Polski. Jestem przekonany że jakość szkolenia jaką otrzymają młodzi adepci Piłkarskiej Akademii GieKSy pozwoli wypłynąć na szerokie wody w piłkarskim świecie

Mirosław Sznaucner

Były zawodnik GKS-u Katowice i Reprezentacji Polski

Na co dzień pracuję jako trener z młodzieżą w Grecji. Jestem wychowankiem GieKSy i patrząc na to co dzieje się w Katowicach jeśli chodzi o młodzież to serce rośnie. Podchodzę do tego nie tylko emocjonalnie, ale oceniam to na podstawie mojego doświadczenia. Już teraz w kadrze jest kilku wychowanków. Mam nadzieje, że dzięki systematycznej i ciężkiej pracy za kilka lat Bukowa będzie słynęła z pracy z młodzieżą i będzie renomowaną Akademią Piłkarską na Górnym Śląsku, a nawet i w całej Polsce.

Bogdan Zając

Asystent selekcjonera Reprezentacji Polski

Cieszy mnie fakt, że GKS Katowice dołączył do klubów, które stawiają na szkolenie dzieci i młodzieży poprzez profesjonalne budowanie struktur działalności piłki młodzieżowej. Podczas mojej pracy w Katowicach, przeglądaliśmy kadry juniorskie i spoglądaliśmy na pracę z najmłodszymi. Wszyscy starali się dążyć do rozwijania prowadzonej działalności w grupach młodzieżowych. Ale brakowało spójności i określonego planu działania. Teraz jest szansa aby Akademia GieKSy zaczęła budować mocne fundamenty na następne pokolenia. Mam nadzieję, że rozwój akademii doprowadzi do takiej sytuacji, że w przyszłości GieKSa będzie korzystać ze swoich wychowanków dzięki, którym dorosły zespół wróci na piłkarskie salony.