[ ŁADOWANIE STRONY ]
GKS KATOWICE Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI
PIŁKARKI GKS-U KATOWICE PO WALCE I MAKSYMALNYM ZAANGAŻOWANIU PRZEGRAŁY W RZUTACH KARNYCH PÓŁFINAŁ Z ISKRĄ TARNÓW. MIMO WYNIKU JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z NASZYCH ZAWODNICZEK, KTÓRYM GRATULUJEMY ŚWIETNEJ DYSPOZYCJI!

Mecz agresywnie rozpoczęły tarnowianki. Olchawska już w pierwszej akcji meczu mogła zdobyć bramkę dającą prowadzenie. GieKSa szybkimi atakami starała się stworzyć niebezpieczeństwo. Najbardziej aktywne w naszej drużynie były Szymczyk, Franiel i Baumert. Blisko szczęścia była Stalmach, ale jej strzał z woleja poszybował nad bramką. Mecz był wyrównany - obie strony szukały szans do zdobycia pierwszego gola. Najbliżej była Stalmach, która świetnie ograła obrończynię, ale jej strzał obroniła Gołąb. W odpowiedzi po rzucie rożnym próbował zespół gości, ale strzał jednej z tarnowianek okazał się niecelny. W doliczonym czasie gry GieKSa wyszła na prowadzenie. Po zamieszaniu powstałym po rzucie rożnym wykonywanym przez Baumert piłkę do siatki wepchnęła Frączek. Do przerwy 1:0!

Drugą połowę mocno rozpoczęły piłkarki GKS-u. Frączek uderzyła z dystansu, ale strzał był niecelny. Gra była pełna walki. Obu drużynom zależało na strzeleniu bramki. Bardzo aktywna na prawym skrzydle była Franiel. W 55. minucie po jej świetnym rajdzie akcje kończyła Szymczyk. Strzał naszej pomocniczki był jednak niecelny. Okazję do wyrównania miały też piłkarki Iskry. Po dobrej kontrze do okazji doszła Dziurdzia, ale świetnie interweniowała Błaszczyk. Tarnowianki dopięły swego. W 62. minucie Horodyska popisała się kapitalnym uderzeniem z większej odległości i piłka zatrzepotała w siatce. W końcówce aktywnie próbowała Iskra. Po płaskim zagraniu w pole karne blisko strzelenia gola była Wróbel. Po 80. minutach nie było roztrzygnięcia. Piłkarki czekała dogrywka.

W pierwszej połowie dogrywki groźny strzał oddała Kociuba. Gołąb sparowała to jednak na rzut rożny. Niebezpiecznie z rzutu wolnego strzelała Horodyska, ale piłkę świetnie odbiła Błaszczyk. W drugiej połowie dogrywki emocje sięgnęły zenitu. Zabrakło jednak klarownych okazji do zdobycia bramek. O awansie do finału zadecydować musiały rzuty karne, w których lepsze okazały się piłkarki Iskry Tarnów.