[ ŁADOWANIE STRONY ]
GIEKSA NA 3. MIEJSCU W CZERKAWSKI CUP!
WIELKI SUKCES HOKEISTÓW GKS-U KATOWICE! MŁODZI SPORTOWCY NASZEJ AKADEMII UPLASOWALI SIĘ NA 3. MIEJSCU W POPULARNYM TURNIEJU CZERKAWSKI CUP.

W tym roku finał jubileuszowej X edycji Czerkawski Cup 2024 odbył się na Stadionie Zimowym w Tychach. W finałowych rozgrywkach dla dzieci z roczników 2014 i młodszych, które rozegrane zostały w niedzielę 21 kwietnia, wzięło udział dziewięć najlepszych zespołów w Polsce. W prestiżowych zawodach wystąpiły następujące kluby: MOSM Tychy, GAS Olivia, Polonia Bytom, BKS Bydgoszcz, GKS Katowice, MKS Sokoły Toruń, Podhale Nowy Targ, Legia Warszawa i KTH Krynica. Warto podkreślić, że wszystkie te drużyny wcześniej musiały przebrnąć przez fazę eliminacji.

Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Mecze były wyrównane. Niemal w każdym spotkaniu o końcowym zwycięstwie decydowały detale. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Młodzi zawodnicy, mimo niezbyt dużego doświadczenia, zagrali mądrze, z pomysłem i w sposób efektywny, co ostatecznie przyniosło GieKSie brązowy medal!

Z sezonu na sezon młodzi hokeiści doskonalą swoje umiejętności. Cieszymy się, że przekłada się to na coraz lepsze efekty sportowe. Razem z trenerami jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników. Zamierzamy kontynuować dotychczas wykonywaną pracę tak, aby dalej przynosiła ona zamierzone bardzo dobre wyniki – podkreślił menadżer sekcji hokeja Witold Hornik.

Finał jubileuszowej X edycji Czerkawski Cup 2024 wygrała drużyna MOSM Tychy. Drugie miejsce zajął zespół Polonii Bytom. Każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał dedykowaną legitymację oraz odznakę „Pierwsze Kółko Olimpijskie” od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Warto podkreślić, że najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Stawiarski. Najlepszym zawodnikiem z zespołu „Młodej GieKSy” wybrany został Przemysław Juranek. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi oraz sztabowi trenerskiemu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy naszej drużyny!