[ ŁADOWANIE STRONY ]
WYPOWIEDZI TRENERA MARIUSZA KIECY ORAZ ZAWODNIKA ADAMA HORNIKA

Wywiad z Mariuszem Kiecą - trenerem bramkarzy sekcji hokeja na lodzie

 

- Jak wygląda praca trenera w okresie pandemii i na czym ona polega?

MK: Praca jest typowo stacjonarna i pozwala na przygotowanie projektów na które, nie ma czasu w sezonie. Jednym z projektów jest napisanie programu szkolenia dla bramkarzy, gdyż nic takiego w Polsce nie istnieje. Dużo czasu pozwoliło mi się zagłębić w programy szkolenia USA, Finlandii oraz program Federacji Światowej Hokeja na Lodzie i stworzyć coś co będzie nam bardzo pomocne w przyszłości. Drugim projektem jest przetłumaczenie artykułu o treningu mentalnym dla bramkarzy, który będzie mi bardzo pomagał w przyszłej pracy.

- W jaki sposób zostały dobrane ćwiczenia dla zawodników na okres kwarantanny?

MK: Ćwiczenia ,które dobieram są to ćwiczenia specjalistyczne dla bramkarzy, które mogą wykonać na małej powierzchni. Są to ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, koordynacyjne oraz wspomagające technikę bramkarza. Staram się, aby do każdego ćwiczenia dołączyć plik video, aby wszystkie ćwiczenia były czytelne.

- Czy jest trener w kontakcie z zawodnikami? Jeśli tak, w jaki sposób przebiega ten kontakt?

MK: Nie mam kontaktu bezpośredniego, lecz rozmawiamy z zawodnikami i oglądam filmiki pokazujące trenujących zawodników i myślę, że tych filmików będzie coraz więcej.

- Jaki wpływ na zawodników może mieć tak długa przerwa od standardowych treningów?

MK: Myślę, że wszystko zależy od przerwy jaka nas czeka oraz od zaangażowania każdego zawodnika. Myślę, że im przerwa będzie dłuższa, tym zaangażowanie musi być większe. Ale musimy być optymistami i już się nie mogę doczekać spotkania z moją grupą bramkarzy oraz pozostałą grupą zawodników.

 

Wywiad z Adamem Hornikiem - zawodnikiem sekcji hokeja

- Jak w tym trudnym okresie radzisz sobie bez regularnych treningów?

AH: Bardzo brakuje mi treningów. Cała ta pandemia spowodowała wielką pustkę w codziennym życiu. Regularne treningi wprowadzały sens do codziennego naszego życia zawodnika hokeja. Każdy z nas wiedział co będzie robił po szkole w każdy dzień tygodnia.

- Czy wykonujesz ćwiczenia przesłane przez trenera?

AH: Regularnie wykonuje ćwiczenia przesyłane przez trenera

- Jaką formę mają te ćwiczenia oraz czy bez problemu możesz wykonywać je w domu?

AH: Są to proste ćwiczenia rozwoju ogólnego - bieg w miejscu, wykroki, pompki, przysiady, pajacyki, wyskoki, ćwiczenia rozciągające oraz ćwiczenia techniki kija i prowadzenia krążka.

- Jak spędzasz pozostały wolny czas?

AH: W pierwszej kolejności z rana trzeba wykonać zadania przesłane przez nauczycieli ze szkoły, bo to jest sprawdzane w systemie dziennika elektronicznego, później wykonuje ćwiczenia zadane przez trenera a w wolnym czasie gram w gry komputerowe oraz oglądam nagrane przez rodziców filmiki naszych treningów i meczy które rozgrywaliśmy w sezonie 2019/2020,
 

- Czy tęsknisz za regularnymi treningami?

AH: Powiem że bardzo tęsknię za treningami, za kolegami z drużyny, za tą całą atmosferą hokeja na lodzie i w szatni.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO REPREZENTACJI ŚLĄSKA U-13
PIŁKARKI NA WYJEŹDZIE W OSTRAWIE
HOKEIŚCI WRÓCILI DO GRY
GIEKSA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE
GIEKSA ZAGRA W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI