[ ŁADOWANIE STRONY ]
WYWIAD Z MICHAŁEM CHMIELOWSKIM - TRENEREM DRUŻYNY REZERW GKS KATOWICE
2 SIERPNIA REZERWY GKS-U KATOWICE, W KTÓRYCH SKŁADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ ZAWODNICY NASZEJ AKADEMII ROZPOCZYNAJĄ ROZGRYWKI W LIDZE OKRĘGOWEJ. O PRZEBIEGU PRZYGOTOWAŃ DO RUNDY JESIENNEJ OPOWIEDZIAŁ NAM TRENER ZESPOŁU MICHAŁ CHMIELOWSKI.

Za wami okres przygotowawczy do rozgrywek w Klasie Okręgowej. Jak przebiegał ten czas?

MC: Okres przygotowawczy przebiegł bez zastrzeżeń. Wiadomo, że na początku trzeba było liczyć się z wszelkimi obostrzeniami związanymi z pandemią, ale w miarę ich luzowania szybko udało nam się przejść do pełnego treningu. Zawodnicy niestety musieli zadowolić się tylko tygodniowymi urlopami na przełomie czerwca i lipca, co związane było z wcześniejszym wznowieniem rozgrywek. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 5 gier kontrolnych z drużynami reprezentującymi czwartą ligę oraz ligę okręgową zdobywając cenne informacje na temat przydatności poszczególnych zawodników do gry na tym szczeblu rozgrywkowym. Wiadomo, że moment przejścia z rozgrywek juniorskich do seniorskich dla wielu bywa bolesny i niektórzy potrzebują więcej czasu by zaadoptować się do „dorosłej ” piłki, więc dla nich pozostanie szlifowanie formy dalej w rozgrywkach młodzieżowych.

Za nami trudny okres związany z pandemią koronawirusa. Jak wiosenna przerwa wpłynęła na zawodników oraz ich przygotowanie do sezonu?

MC: Na pewno prawie trzymiesięczny rozbrat z piłką spowodowany pandemią koronawirusa był dla nas wszystkich czymś niezwykle trudnym, czymś na co nikt nie był przygotowany, zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Żadne, nawet najbardziej wymyślne ćwiczenia w pojedynkę w domu nie zastąpią treningu na boisku i kontaktu z kolegami z drużyny oraz trenerami. Na pierwszych treningach po pandemii ważniejszym aspektem była możliwość kontaktu i rozmowy niż przeprowadzenie treningu. Nie zmienia to faktu, iż u każdego był wyczuwalny „głód” piłki i wielka radość z możliwości powrotu do zajęć.


Większość zawodników ostatni mecz o punkty rozegrało jesienią ubiegłego roku. Czy wyczuwalny jest głód gry wśród zawodników?

MC: Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz o punkty. Żaden sparing go nie zastąpi. Tym bardziej, że ostatni mecz ligowy większość zawodników zaliczyła blisko 9 miesięcy temu.


Jak będzie wyglądał skład drużyny rezerw i jakie zmiany zaszły względem poprzedniego sezonu?

MC: Skład zespołu rezerw oparty będzie na najzdolniejszych zawodnikach rocznika 2002, którzy jeszcze mogą nasz klub reprezentować w rozgrywkach juniorskich oraz na 5 zawodnikach z rocznika 2001, którzy wiek juniorski już skończyli, a zdecydowali się, z czego ogromnie się cieszymy, pomóc naszej młodej drużynie w rozgrywkach ligi okręgowej. Skład uzupełniają: Szymon Małecki (r. 2000) wracający z wypożyczenia z innego klubu, Robert Nowak (trener naszej Akademii, poprzednio reprezentujący Szczakowiankę Jaworzno) oraz Kamil Cholerzyński, który będzie jednocześnie pełnił rolę drugiego trenera. W meczach rezerw mogą również oczywiście uczestniczyć zawodnicy pierwszej
drużyny, co uzależnione będzie od decyzji i potrzeb sztabu szkoleniowego „jedynki”.


W ubiegłym sezonie drużyna rezerw wywalczyła awans z A Klasy do Klasy Okręgowej. Jak różnią się te poziomy rozgrywkowe pod względem sportowym?

MC: Poziom A klasy a Ligi okręgowej to przepaść. W większości drużyn LO grają zawodnicy mający przeszłość w ligach wyższych, więc i kultura gry jest inna. Lepszy jest tez poziom przygotowania motorycznego, no i oczywiście infrastruktura poszczególnych boisk, na których przyjdzie nam grać.


Jakie cele stawia trener przed drużyną na nadchodzący sezon?

MC: Biorąc pod uwagę podział ligi na dwie grupy po 10 drużyn i to, że na wiosnę cztery najlepsze drużyny z każdej z nich awansują do grupy mistrzowskiej, fajnie by było się tam znaleźć. Pozostałe drużyny będą walczyć o utrzymanie, a finalnie może o klasę niżej spaść nawet 7-8 ekip. Na co będzie stać nasz młody zespół pokażą pierwsze mecze, ale co mogę zapewnić walki i zaangażowania na pewno nam nie zabraknie.

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
AWANS DO CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-15
ROZPISKA MECZÓW LIGOWYCH (21-28.11.2020)
WYWIAD Z MARKIEM OGLĘDZIŃSKIM
ROZPISKA MECZÓW LIGOWYCH (13-18.11.2020)
CONTRAKT NA DŁUŻEJ Z ''MŁODĄ GIEKSĄ''