[ ŁADOWANIE STRONY ]
MIEJSCA NA PODIUM W MŁODA GIEKSA CUP T10
TENISIŚCI Z NASZEJ AKADEMII BARDZO POZYTYWNIE ZAPREZENTOWALI SIĘ W PIERWSZYM TURNIEJU MŁODA GIEKSA CUP TENIS 10. POLA JANIK TRYUMFOWAŁA W GRUPIE POMARAŃCZOWEJ, A FILIP BARA UPLASOWAŁ SIĘ NA 2. MIEJSCU.

Turniej rangi ogólnopolskiej

W ubiegły weekend odbył się turniej Młoda GieKSa Cup Tenis 10. Rozgrywki zostały zorganizowane przez naszą Akademię, a sobotnie mecze odbywały się na Kortach MOSiR w Katowicach. W całym turnieju udział wzięło 39 tenisistów i tenisistek z całej Polski. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy: czerwoną, pomarańczową i zieloną. W dwóch pierwszych zestawieniach GKS Katowice miał swoich przedstawicieli. W związku z dużą liczbą uczestników w grupie czerwonej i zielonej zorganizowano mecze eliminacyjne. Zwycięzcą w grupie czerwonej chłopców okazał się Kamil Kryczka. W turnieju dziewcząt wygrała natomiast Maja Brzoza. W grupie zielonej chłopców tryumfatorem został Natan Tworuszka, a rozgrywki dziewcząt wygrała Laura Mizgalska.

Zwycięstwo Poli Janik i 2. miejsce Filipa Bary

W grupie pomarańczowej, w której rywalizowały dziewczęta do lat 9, bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka „Młodej GieKSy” – Pola Janik. Młoda tenisistka wygrała wszystkie cztery mecze i w pełni zasłużenie zajęła 1. miejsce w katowickim turnieju. W trakcie rozgrywek Pola pokonała Antoninę Kormanek, Barbarę Cierzyńską i Klarę Zagórską. Tryumf jest tym bardziej spektakularny, gdyż nasza zawodniczka nie oddała rywalkom ani jednego seta! Stosunek gemów również jest imponujący 12-3. Na drugiej lokacie uplasowała się Barbara Cierzyńska, a trzecią pozycję zajęła Antonina Kormanek.
W tej samej kategorii wiekowej co Pola Janik występował Filip Bara. Tenisista z naszej Akademii zaprezentował równie dobrą dyspozycję i ostatecznie uplasował się na 2. miejscu w Młoda GieKSa Cup Tenis 10. Nasz zawodnik w rundzie finałowej rozegrał spotkania z Antonim Światem, Mikołajem Gawlikiem, Adamem Kamińskim oraz Antonim Markowskim. Filip przegrał tylko jeden mecz z późniejszym zwycięzcą grupy pomarańczowej – Mikołajem Gawlikiem. Podium uzupełnił Antoni Markowski. Po zakończeniu turnieju krótkiego wywiadu udzielił Trener Koordynator sekcji Tenisa w Akademii „Młoda GieKSa” – Bartłomiej Brzózka.

W Młoda GieKSa Cup T10 wystąpili zawodnicy z całej polski. Jak oceni trener poziom rozgrywek?

Przede wszystkim chcę pokreślić, że turnieje Tenis 10 mają uczyć poprzez zabawę. Trudno jest określić poziom rozgrywek na tak wczesnym etapie, gdyż na te turnieje przyjeżdżają dzieci z różnych okolic. Nie mamy więc porównania jak grają dzieci w województwach np. z północnej Polski. Mogę powiedzieć, że kilka osób na pewno pozytywnie rokuje.

Był to pierwszy etap w cyklu turniejowym. Kiedy odbędą się następne zawody?

Chcemy organizować jeden turniej Tenis 10 w miesiącu. Zeszłotygodniowe rozgrywki były pierwsze w sezonie jesiennym. W tym roku prawdopodobnie odbędą się jeszcze dwa turnieje. Najbliższy zaplanowany został na 11 listopada 2021 roku.

Czy jest trener zadowolony z dyspozycji tenisistów GieKSy?

Zdecydowanie tak. Obserwuję rozwój wychowanków naszej akademii i z każdym meczem robią postępy. Pola Janik zajęła 1. miejsce w swojej kategorii, a Filip Bara zajął 2. miejsce również w swojej kategorii do lat 9.