[ ŁADOWANIE STRONY ]
ZŁOTA GIEKSA Z PUCHAREM POLSKI!
PIŁKARKI GKS-U II KATOWICE Z HISTORYCZNYM SUKCESEM NA REGIONALNYM PODWÓRKU PIŁKARSKIM! PODOPIECZNE TRENERA ALANA PIECZYSKIEGO WYGRAŁY PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ.

Mecz od 1. minuty obfitował w ofensywne akcje i bezpardonowe ataki z obydwu stron. Dzięki temu pod bramkami zarówno Mitechu, jak i GieKSy raz po raz było gorąco. Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej części gry była Marta Talik, ale po uderzeniu zawodniczki z Żywca futbolówka odbiła się od słupka. Następnie urazu doznała Nikola Gacek i zespół gości zmuszony był do gry w osłabieniu. GieKSa poczuła krew i ruszyła do ataku. Pod koniec pierwszej połowy blisko zdobycia otwierającej bramki była Natalia Krelińśka, ale skuteczna interwencja Hudeckiej uchroniła Mitech od straty gola. O wyniku finałowego meczu Pucharu Polski Kobiet na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy GKS-em GieKSą II Katowice i Mitechem Żywiec zadecydował jeden strzał. W 44. minucie gry do stojącej piłki ustawionej za polem karnym podeszła skuteczna napastniczka Weronika Baumert i precyzyjnym strzałem skierowała piłkę do siatki!

W drugich 45 minutach Mitech Żywiec zdecydowanie postawił na atak. Zmiany dokonane przez trener Spandel miały ożywić grę w zespole gości. Akcje ofensywne narażały jednak Mitech na groźne kontry ze strony Trójkolorwych. Blisko wyrównania w 48. minucie była Karolina Biczak, ale w sytuacji sam na sam uderzyła niecelnie. W 77. minucie kapitalną interwencją popisała się Maja Szymczak, która skutecznie sparowała uderzenie Marty Ponikwie. Swoje szanse miały również katowiczanki. Blisko zdobycia bramki były Paulina Franiel, Natalia Krelińska oraz Wiktoria Stalmach, ale za każdym razem brakowało centymetrów, aby piłka zatrzepotała w siatce.

Koniec końców zawodniczki GKS-u II Katowice utrzymały korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Sukces zdobycia Pucharu Polski jest tym bardziej cenny, gdyż pokonany w finale rywal zajmuje obecnie 1. miejsce w III Lidze Kobiet. Na ręce naszej drużyny powędrował czek o wartości 5000zł oraz ogromy złoty puchar upamiętniający wyjątkowe zwycięstwo. GieKSa zapewniła sobie awans na szczebel centralny. O tym z kim będziemy rywalizować w drugim etapie Pucharu Polski Kobiet – już z udziałem zespołów ekstraligi oraz I i II ligi – przekonamy się podczas październikowego losowania.

GKS II Katowice 1:0 Mitech Żywiec

1:0 – Baumert, 44 min

Sędziował Dawid Kostorz (Katowice).

GKS: Szymczak – Ogórek, Wojas, Zielasko, Przetak (45. Macioł) – Kociuba, Frączek (46. Franiel), Baumert, Krelińska (87. Gabryś), Wielebska (46. Małecka) – Stalmach. Trener Alan Pieczyski.

MITECH: Hudecka – Garncarczyk, Adamus, Gacek (46. Oślak), Ponikwia – Talik, Biczak, Pieniący, Sopiak – Menegucci, Szyszka (73. Wędzel). Trener Agnieszka Spandel.

Zdjęcia i informacje: Śląski Związek Piłki Nożnej, Łukasz Polczyk.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA NA ZGRUPOWANIE GOALKEEPER PRO
TRZECIE MIEJSCE W OSTRAWIE
DO 18 LAT NA GIEKSĘ ZA DARMO!
TRZECIE MIEJSCE NA LASZKA HAWKS
CZORNY PIONTEK Z GIEKSĄ