[ ŁADOWANIE STRONY ]
PEKABEX ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z FUNDACJĄ
NA STADIONIE MIEJSKIM GKS KATOWICE PRZY UL. BUKOWEJ, ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA CEREMONIA PODPISANIA AKTU WSPÓŁPRACY POMIĘDZY FIRMĄ PEKABEX BET S.A. A FUNDACJĄ SPORTOWE KATOWICE. TO WYDARZENIE OTWIERA NOWY ROZDZIAŁ W DZIAŁANIACH WSPIERAJĄCYCH ROZWÓJ MŁODYCH TALENTÓW SPORTOWYCH W KATOWICACH.

W wyniku tej współpracy, firma PEKABEX BET S.A. zdecydowała się przekazać Fundacji "Sportowe Katowice" kwotę 350 tysięcy złotych netto, która zostanie przeznaczona na cele statutowe oraz rozwój działalności fundacji. Ten donacyjny gest ma na celu wspieranie młodych sportowców i rozwijanie aktywności sportowej w regionie.

To wyjątkowy moment, w którym biznes i sport łączą siły, by wspólnie kształtować przyszłość młodych talentów sportowych w naszym mieście. Inicjatywa PEKABEX jest doskonałym przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu, która przyczynia się do rozwoju sportu i promowania wartości wychowawczych. Dzięki takim inicjatywom Katowice stają się miejscem, gdzie marzenia młodych sportowców stają się rzeczywistością. Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu i razem tworzyć przyszłość naszej lokalnej społeczności – mówi wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele, w tym wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula, prezes Fundacji "Sportowe Katowice" Kinga Pajerska-Krasnowska oraz prezes zarządu spółki PEKABEX S.A. Robert Jędrzejowski. Początki tej owocnej współpracy sięgają uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle Katowickiego TBS przy ul. Korfantego w Katowicach.

Współpraca z miastem i jego mieszkańcami

– Niedawne wydarzenia: rozpoczęcie budowy osiedla KTBS przy ul. Korfantego oraz zakończenie

montażu konstrukcji prefabrykowanej miejskiego kompleksu sportowego w Katowicach sprawiły, że Pekabex wpisał się trwale w architekturę miasta. Natomiast miasto to przede wszystkim ludzie – i wierzę, że oprócz przyszłych mieszkańców osiedla i kibiców piłkarskich, możemy polepszać życie całych społeczności lokalnych nie tylko w ramach naszych procesów budowlanych, ale także robiąc coś dobrego właśnie w ten sposób – wspierając promocję sportu, zdrowia i edukacji dzieci i młodzieży. „Młoda Gieksa” to jeden z najlepszych możliwych partnerów, jakich mogłem poznać i sobie wymarzyć, gdy rozglądaliśmy się za możliwościami działań CSR-owych tutaj na Śląsku. Zaangażowanie całej kadry z Panią Prezes Kingą Krasnowską na czele, wzorowa współpraca z Miastem Katowice, transparentność działań i przede wszystkim widoczny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży – to wszystkie cechy cenione przez potencjalnych sponsorów biznesowych. Bardzo mnie cieszy dzisiejsze spotkanie i uroczystość podpisania umowy. Dziękuję za zaproszenie i trzymam mocno kciuki za dalsze działania! – mówi Robert Jędrzejowski, prezes spółki PEKABEX S.A.

PEKABEX od dawna angażuje się w działalność charytatywną i jest znana jako firma społecznie odpowiedzialna. Jej wkład w rozwój lokalnych społeczności i wsparcie dla młodych sportowców stanowią wyraz ich zaangażowania. Jest liderem w dziedzinie nowoczesnego budownictwa systemowego w Polsce, specjalizując się w projektowaniu, produkcji i montażu konstrukcji opartych na technologii prefabrykacji elementów żelbetowych, jest też generalnym wykonawcą i deweloperem. Grupa od 50 lat działa zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, zatrudniając około 2 700 pracowników.

Grupa PEKABEX, jako jedna z dziesięciu największych firm budowlanych w Polsce, wpływa na różne aspekty życia gospodarczego i społecznego. Pozostając świadomymi tego faktu, nieustannie pracuje nad społeczną odpowiedzialnością biznesu i adresuje działania do zidentyfikowanych grup interesariuszy. W ramach polityki ESG aktywnie uczestniczy w procesach i inicjatywach z zakresu: edukacji, nauki i innowacji, bezpieczeństwa, racjonalnego zarządzania zasobami i redukcji zanieczyszczeń, różnorodności i włączania, inwestycji w pracowników i ich rodziny.

Inwestycja w sprzęt, obiekty i ludzi

Środki, które są przekazywane do nas mają szansę być wykorzystane na dobry cel, m.in. na szkolenie dzieci i młodzieży – i to moim zdaniem nie tylko w perspektywie ogromnych sukcesów, ale również w celu aktywizacji dzieci. Chcemy tym samym zachęcić ich do wychodzenia z domu, nauki zdrowej rywalizacji i pokazania, że sport może być dobrą zabawą oraz okazją do nawiązania przyjaźni. Dodatkowe fundusze pozwalają przyciągnąć większą grupę dzieci, którym możemy stwarzać coraz lepsze warunki do uprawiania sportu. Te pieniądze pozwalają nam na zakup sprzętu, na wynajem obiektów, tak żeby większa liczba dzieci mogła z nich korzystać i szkolić się w fundacji „Sportowe Katowice” – mówi Kinga Pajerska-Krasnowska, prezes zarządu fundacji „Sportowe Katowice”.

Fundacja "Sportowe Katowice" powstała z myślą o wsparciu młodych sportowców, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i pasje w Katowicach. Akademia oferuje szkolenia w czterech dyscyplinach sportowych dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Obecnie pod jej opieką znajduje się ponad 630 zawodników i zawodniczek, w tym sekcje piłki nożnej (zarówno mężczyzn, jak i kobiet), hokeja na lodzie oraz tenisa ziemnego.

Fundacja kieruje swoją misję ku tworzeniu kompleksowego i efektywnego procesu rozwoju młodych sportowców, promując jednocześnie wartości takie jak nauka, praca, tolerancja i prawość postępowania. Ich długoletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra trenerska pozwalają na kształtowanie zawodników na potrzeby „GieKSy” oraz innych klubów sportowych. Cele fundacji obejmują również troskę o rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny wychowanków, nauczanie współpracy, akceptacji i zasad fair play, a także wzmacnianie poczucia własnej wartości i szacunku dla innych. Fundacja jest również zaangażowana w ciągłe doskonalenie swoich sekcji i kadry trenerskiej oraz wsparcie rozwoju swoich podopiecznych.

Wspierając Fundację "Sportowe Katowice" i Akademię „Młodej GieKSy”, PEKABEX wyraża swoje zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnych i promowanie wartości sportu oraz rozwoju młodych talentów. Poprzez tę współpracę, obie strony pokazują, że wspólnymi siłami można tworzyć przyszłość pełną pasji, zaangażowania i sukcesów młodych sportowców w Katowicach i poza nimi.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
ZAWODOWE KONTRAKTY PIŁKAREK MŁODEJ GIEKSY
PODSUMOWANIE SEZONU – JUNIORZY MŁODSI
ZAPROSZENIE NA MECZ GKS - RADOMIAK
PODSUMOWANIE SEZONU - JUNIORZY STARSI
PODSUMOWANIE SEZONU - GKS II KATOWICE