[ ŁADOWANIE STRONY ]
ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ !

W dniu wczorajszym o godzinie 17.00 na boisku "Kolejarz" w Katowicach nasz najstarszy rocznik rozpoczął walkę o mistrzostwo w I Lidze Wojewódzkiej meczem z MOSiR-em Jastrzębie. Mimo padającego deszczu i stosunkowo niskiej temperatury piłkarze obydwu drużyn stworzyli ładne widowisko z dużą ilością bramek.

Mecz rozpoczął się doskonale dla naszej drużyny. Już w 9 minucie po akcji skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne bramkę zdobył Przemysław Grosiak. Jednak zawodnicy Gieksy nie mieli zamiaru zwalniać tempa i 3 minuty później podwyższyli prowadzenie za sprawą Gabriela Nowaka, który ładnie przymierzył z okolic "szesnastki". Dalsza część meczu to nieustępliwość i dążenie do zdobycia kolejnej bramki. Neustające ataki przyniosły skutek w postaci gola w 23 minucie. Krótko rozegrany rzut rożny i małe zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartłomiej Taska. Od tej pory gospodarze zaczęli grać spokojniej, bardziej szanując piłkę. Mimo iż wyglądało, że mają wszystko pod kontrolą, niespodziewanie padła bramka dająca jeszcze nadzieję przyjezdnym na pozytywny, końcowy rezultat. Niestety dla nich to tylko zmobilizowało Katowiczan, którzy tuż przed zejściem do szatni zdobyli kolejną bramkę. Tym razem akcja była przeprowadzona prawym skrzydłem. Podanie do środka pola i odbitą piłkę skrzętnie wykorzystał Przemysław Grosiak. Druga połowa to już tylko spokój i opanowanie zawodników Gieksy. Skutecznie niwelowali zapędy przyjezdnych i mimo bramki na 2:4 zdołali dowieźć pozytywny rezultat do końca meczu.

GKS GieKSa Katowice 4 - 2 MOSiR Jastrzębie

Składy: Kamil Główka - Łukasz Piątek, Adrian Nyl, Adrian Słota, Bartłomiej Długosz (58' Mikołaj Szewczyk) - Gabriel Nowak, Filip Starczewski (68' Daniel Toroń), Kamil Stachowiak (87' Adrian Walendowski), Bartłomiej Taska (83' Mateusz Olszynka) - Szymon Małecki (74' Bartosz Szojda), Przemysław Grosiak (80' Mateusz Miśta)

Bramki: 9' Przemysław Grosiak, 12' Gabriel Nowak, 23' Bartłomiej Taska, 44' Przemysław Grosiak