[ ŁADOWANIE STRONY ]
DRUGA EDYCJA PLAYMAKERS ZA NAMI. DZIEWCZYNKI ZACZĘŁY PRZYGODĘ Z PIŁKĄ
AKADEMIA PIŁKARSKA „MŁODA GIEKSA" ZOSTAŁA WYBRANA PRZEZ POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ JAKO PODMIOT, W KTÓRYM ZOSTAJE WDROŻONY PROGRAM PLAYMAKERS.

W ubiegłym roku UEFA i Disney połączyły siły w celu opracowania przełomowego programu piłkarskiego, który wykorzystuje znane na całym świecie opowiadania Disneya, aby zachęcić więcej młodych dziewcząt do regularnych treningów i rozbudzić w nich zamiłowanie do piłki nożnej na całe życie.

Program Playmakers stosuje innowacyjne podejście do opowiadania historii z udziałem ukochanych postaci Disneya, aby pomóc większej liczbie dziewcząt spojrzeć na regularne ćwiczenia fizyczne i piłkę nożną jak na świetną zabawę. 11 czerwca 2021 roku w Katowicach zakończyła się już druga edycja programu Playmakers. Składała się ona z dziesięciu treningów, które odbywały się cyklicznie – w każdy piątek, w Kopalni Futbolu w Katowicach (Milowicka 1F). Dziewczynki w wieku od 5 do 8 lat, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w piłce nożnej, opanowały podstawy gry, które przedstawiane były na podstawie bajki Disneya – Iniemamocni 2. Podczas każdego treningu nasze uczestniczki poznawały wyjątkowe SUPER moce, którymi władała rodzina Iniemamconych. Dzięki odpowiedniej interpretacji zdarzeń, wzajemnej pomocy i pracy w grupie dziewczynki uczyły się nie tylko gry w piłkę nożną, ale także przyswajały życiowe wartości. Nawiązały również nowe znajomości, które mogą być początkiem długoletniej przyjaźni. Zdjęcia z treningów dostępne są na facebooku Playmakers Katowice. Nasze SUPER zawodniczki, które zakończyły treningi Playmakers dalej mogą uczestniczyć w zajęciach piłkarskich. Wszystkie chętne dziewczynki gorąco zapraszamy do uczestnictwa w treningach Piłkarskiej Akademii Młoda GieKSa! Na wszystkie pytania bądź wątpliwości odpowie Trenerka Patrycja Luty (nr tel: 501 423 742).

Kolejna, trzecia edycja Playmakers odbędzie się jesienią 2021 roku. Tym razem, zawodniczki będą szlifować piłkarskie umiejętności na podstawie Krainy Lodu. Szczegóły dotyczące terminów zajęć podamy już wkrótce! Zapraszamy również na oficjalną stronę UEFA: https://www.uefa.com/playmakers/pl/

#uefaplaymakers

#piłkadlawszystkich

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH F1 ORAZ F2
MISTRZOSTWO POLSKI U-15. PODSUMOWANIE SEZONU PIŁKAREK
MAREK SZYMIŃSKI: AKCENTOWALIŚMY WARTOŚCI JAK WSPÓŁPRACA, WSPARCIE
PODSUMOWANIE SEZONU W LIGACH E1 ORAZ E2
KAMIL PACHE: DRUŻYNA ZROBIŁA SKOK JAKOŚCIOWY